Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Μπορεις να μου εξηγησεις το λογο;
Είπες ότι η καρδιά σου λέει το ένα και η λογική το άλλο. Πάρτα αν μπορείς και τα δύο. Μια κωλοζωή την έχουμε.. Εχεις ακουσει γυναίκα να φτιάχνει μόνο τα μαλλιά και όχι τα νύχια?Εμείς αν μπορούμε γιατί να μην τα έχουμε όλα??? :)
 
Χαιρετιζω το Βeretta team ως νεο μελος και ηρθα κοντα σας για να μεινω και να με βοηθησετε σε μια επιλογη αγορας οπλου .Οπως αναφερθηκα λιγο πριν στο Remington team ειμαι στην διαδικασια να δοκιμασω και να ελεγξω μεσω του οπλπουργου μου μια Remington 11-87 premier light conoutr του 95 και ζητησα συμβουλες.Ομως σημερα τηλεφωνηθηκα με ενα κυριο ο οποιος πωλει μια ΒERETTA A302 με 71cm και 4τσοκ γνησια της μαμας.Την αγορασε πριν 1,5 χρονο σχεδον αμεταχειριστη και για λογους υγειας σταματησε το αθλημα και την πουλαει.Μου λεει οποιανδηποτα ελεγχο και δοκιμη λογω οτι ειναι απο την περιοχη μου.Τι προτεινεται για το συγκεκριμενο οπλο;Το 11-87 η το 302 θα ηταν καλιτερη επιλογη; Ευχαριστω εκ των προτερων.
302 και απο μενα.....εγω με μια Α300 ('75) κυνηγαω και οτι εχω χρειαστει μεχρι στιγμης το εχω βρει
 
Απο την αλλη ομως διαβασα και η 302 για σπασμενα κλειστρα την ραβδο του σιδηροδρομου και και κατι ψιλα ακομα επιβεβαιωθηκε και απο φιλο που την ειχε το 1985 σε συζητηση που ειχαμε πριν λγο και την πουλησε αμεσα και δεν ειχε και ιδιαιτερη βλητικη αποδοση.Τι εχεις να πεις ;Μηπως πεσουμε σε περιπτωση;
Εχω να πω απλα εχει μερικες μπερετα που εβγαλαν προβλημα και κανα δυο ρεμι που δεν εχουν προβλημα
 
302 και απο μενα.....εγω με μια Α300 ('75) κυνηγαω και οτι εχω χρειαστει μεχρι στιγμης το εχω βρει
Ο φιλος οπλουργος που ειναι διπλα μου με βεβαιωνει πως για την 11-87 υπαρχουν τα παντα και οτι εμφανισει φτιαχνεται αμεσα το ιδιο μου ειπε και ο Λιακος κανενα προβλημα το οπλο αυτο με την σωστη συντηρηση ειναι αξιοπιστο και εχει μια κανη με υπεροχη αλλα θελει και δυνατα χερια λογω βαρους.Για την 302 εαν χρειαστει κατι και για αυτη υπαρχουν τα παντα.Με λιγα λογια ειναι απλα τα οπλα, αυτα μου ειπε.
 
Ο φιλος οπλουργος που ειναι διπλα μου με βεβαιωνει πως για την 11-87 υπαρχουν τα παντα και οτι εμφανισει φτιαχνεται αμεσα το ιδιο μου ειπε και ο Λιακος κανενα προβλημα το οπλο αυτο με την σωστη συντηρηση ειναι αξιοπιστο και εχει μια κανη με υπεροχη αλλα θελει και δυνατα χερια λογω βαρους.Για την 302 εαν χρειαστει κατι και για αυτη υπαρχουν τα παντα.Με λιγα λογια ειναι απλα τα οπλα, αυτα μου ειπε.
Ετσι ακριβως....οσους ρωτησεις τοσες γνωμες θα παρεις....επωμισε και τα 2 και οποιο γουσταρεις πιο πολυ παρτο.....σιδερα ειναι....μπορει να βγαλουν κατι μπορει και οχι.....το θεμα ειναι αυτο που ειπες....ολα φτιαχνονται!
 
Είπες ότι η καρδιά σου λέει το ένα και η λογική το άλλο. Πάρτα αν μπορείς και τα δύο. Μια κωλοζωή την έχουμε.. Εχεις ακουσει γυναίκα να φτιάχνει μόνο τα μαλλιά και όχι τα νύχια?Εμείς αν μπορούμε γιατί να μην τα έχουμε όλα??? :)
Εχεις δικιο αλλα εαν η γυναικα μαθει οτι πηρα δυο οπλα μαζι θα αρχισει να φτιαχνει και και κατι επιπλεον.Αστειευομαι βεβαια για να γελασουμε λιγο διοτι αισθανομαι οτι πολυ σας ζαλισα.
 
Εχεις δικιο αλλα εαν η γυναικα μαθει οτι πηρα δυο οπλα μαζι θα αρχισει να φτιαχνει και και κατι επιπλεον.Αστειευομαι βεβαια για να γελασουμε λιγο διοτι αισθανομαι οτι πολυ σας ζαλισα.
Μη παρεις δυο παρε τη ρεμη και μια συλογη ανταλακτικα αχαχαχαχαχαχαχαχα πλακα κανω ειμαι πειραχτιρι να ξερεις βαζω το χαχαχαχα για αποφυγες παρεξυγησεων! Και τα δυο οπλα ειναι θρυλοι παρε οπιο σε κανει να ονειρευεσε τουφεκιες με αυτο
 
Μη παρεις δυο παρε τη ρεμη και μια συλογη ανταλακτικα αχαχαχαχαχαχαχαχα πλακα κανω ειμαι πειραχτιρι να ξερεις βαζω το χαχαχαχα για αποφυγες παρεξυγησεων! Και τα δυο οπλα ειναι θρυλοι παρε οπιο σε κανει να ονειρευεσε τουφεκιες με αυτο
Δεν παρεξηγω και σε ευχαριστω.
 
Εχεις δικιο αλλα εαν η γυναικα μαθει οτι πηρα δυο οπλα μαζι θα αρχισει να φτιαχνει και και κατι επιπλεον.Αστειευομαι βεβαια για να γελασουμε λιγο διοτι αισθανομαι οτι πολυ σας ζαλισα.
Φίλε ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΥΠΟΣ ΟΠΛΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΠΟΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.
Εδώ βγάζουν προβλήματα όπλα πολλών χιλιάδων ευρώ.
Αν κατάλαβες παίζεις με τις πιθανότητες.
Όσο για το ποιό όπλο σκοτώνει καλύτερα σου έγραψα εδώ
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/beretta-team.100/page-444#post-551617
τι σκοτώνει καλύτερα.
Μέχρι να τα αποκτήσεις όλα αυτά σε τέτοιο βαθμό που το πρόβλημα σκοτωμάτων να είναι το όπλο, αυτό θα έχει βγάλει τα χρήματά του.
Πάρε όποιο σου κάθεται καλύτερα.
 
Τι γινεται αλλες 11-87 βγαζουν βλαβες αλλες δουλευουν χρονια ρολοι χωρις το παραμικρο.Υπαρχουν Α και Β ποιοτητες οπλων στο μοντελο παραγωγης;Με λιγα λογια για να παρεις μια 11-87 πρεπει να παρεις και την 302 καβατζα σε περιπτωση βλαβης να εχεις ενα σιγουρο οπλο να κυνηγησης;
Σε όλες τις εταιρείες και σε όλα τα μοντέλα μπορεί να πέσεις σε όπλο που βγάζει προβλήματα Παναγιώτη
Εγώ είπα απλά αυτό που εγώ έχω δει ότι μεταξύ των δύο η 302 ήταν πιο απροβλημάτιστο όπλο δεν είπα πως αν πάρεις την Remington ντε και καλά θα σου βγάλει πρόβλημα
Πήγαινε δες τα και όποιο σε φτιάχνει καλύτερα πάρτο ούτως ή άλλως εγγύηση ότι δεν θα πάθει ποτέ τίποτα είτε το ένα είτε το άλλο δεν μπορεί να σου δώσει κανένας
 
Μην προβληματίζεσαι, πάρε όποια αισθάνεσαι ότι γουστάρεις. Δεν υπάρχει αντικειμενικό συμπέρασμα και όποια να πάρεις θα αναρωτιέσαι πως θα ήταν αν είχες πάρει την άλλη. Ετσι είναι η ζωή. Αλλά από να την περνάς όμως έτσι διερωτώμενος ή προβληματιζόμενος, καλύτερα πάρε όποια γουστάρεις στο μάτι και στο χέρι και "πιές της το αίμα". Και αν κάτι σε στραβώσει τη δίνεις κ παίρνεις άλλη. Προχώρα μη μασάς.
 
Με κλειστά μάτια την 302 φίλε πολύ αξιόπιστο όπλο καλές τουφεκιές και μια χαρά τα τσοκ που έχει ποτηράκια που πέφτουν μέσα και μούφα με εξωτερικές βόλτες για να τα συγκρατεί το πρώτο μου οπλο μετα το μονοκανο φερμενη από Ιταλία τότε εμπλοκή ποτέ και αν κυνηγήσεις και μπεκατσες σε σφιχτό βγάζεις τελείως τα τσοκ και ρίχνεις και στα 5 μέτρα αλλά αν έχεις στο μυαλό σου να ρίχνεις πάνω από 36 γρ ξεχνατην εκτός αν έχεις βρει μαγκουμ σπάνιο βέβαια
 
Μην προβληματίζεσαι, πάρε όποια αισθάνεσαι ότι γουστάρεις. Δεν υπάρχει αντικειμενικό συμπέρασμα και όποια να πάρεις θα αναρωτιέσαι πως θα ήταν αν είχες πάρει την άλλη. Ετσι είναι η ζωή. Αλλά από να την περνάς όμως έτσι διερωτώμενος ή προβληματιζόμενος......
......Παιρνεις τις και 2 και ησυχάζεις. ;) .big smile.
 
Όσον αφορά το θέμα μεταπώλησης στην μικρομεσαία Οικονομικά κατηγορία που βρίσκονται τα περισσότερα όπλα δεν υπάρχει τιμή και δεν υπάρχει και το θέμα συλλεκτικό που έχουν αναφέρει ανά διαστήματα κάποιοι ο καθένας πουλάει όσο θέλει και ελπίζει να βρει τον καβλωμενο να το πάρει όλα είναι υποκειμενικά αλλά δεν παύει η 302 να είναι ένα αξιόλογο όπλο έχω ενα φίλο που έχει 3 αλλά στη συγκεκριμένη μου φαίνεται περίεργο το 18.2 αυλό αν διάβασα καλά.
 
Μια μπραουνιγκ 2000 με 67 εκα κανη 3άστρα επειδή την εχω σε 71 και 1αστρο του πατερα μου φερμενη από Βέλγιο το 1975 με αυτά που έχω δει να κάνει αυτό το όπλο για μένα ειναι κάτι το απίστευτο σαν όπλο με ίσως τη μικρότερη ανακρουση σε καραμπίνα την είδα σε πρόσφατη αγγελία και ελεγε άριστη κατασταση απο συλλογή εαν μπορούσα θα την είχα ήδη στα χέρια μου.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top