Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
λογικό αν τα ρίχνει με φρένου τσοκ,,,το percorso δεν αγαπάει τα φρένα
Νομίζω ότι με το 2* ειδικά με το percorso ίσως να είχε πιο συγκεντρωμένη τουφεκιά !
Οχι δν ισχύει αυτό τουλάχιστον στο δικό μου οπλο. Ακούει στο τσοκ έστω και λίγο αλλά ακούει..
 

Σε πολύ λίγες κάννες beretta υπάρχει αυτό το S σταμπαρισμένο.Ξέρει κανείς τι σημαίνει? Υπάρχει περίπτωση να είναι θερμής σφυρηλάτησης σαν τις breda με το R ? ή κάτι άλλο?
Άρη 302 είναι;;;
Αν ναι, λέγεται ότι η Beretta είχε κάποτε βάλει ένα ανώτερης ποιότητας ατσάλι σε μια παρτίδα όπλων 302 και super pose s56
Το ατσάλι λέγεται Swiss steel και βρίσκεις πληροφορίες στο ίντερνετ
Δεν ξέρω κατά πόσο είναι αλήθεια ή παραφιλολογια
Θεωρούνται πολύ ποιοτικές κάννες και είναι,να το πω, σπάνιες
Αν την έχεις και είσαι ευχαριστημένος μην την δώσεις ποτέ :)
 
Το S το έχω δεί σε μια 301 και σε αυτήν την ατσαλινη Β-80.Στην δική μου ατσάλινη που είχα και πούλησα είχε το γράμμα U στο ίδιο σημείο.
Στην αλουμινένια που έχω θα το δώ αύριο γιατί δεν θυμάμαι.Αυτό που λές το έχω ακούσει αλλά δεν μπορώ να το διασταυρώσω και να σιγουρευτώ.Η 76άρα beretta που έχω στο ίδιο σημείο έχει τον αριθμό της.Εχω καεί στο ψάξιμο και δεν μπορώ να βρώ τπτ.
 
Γενικά για της Α 302 έχει ακουστεί πως φτιάχτηκαν από σουηδικό ατσάλι.Αυτο που λέει όμως ο Μάκης μου φαίνεται πιο βασιμο,δηλαδή κάποια παρτίδα μπορεί και όχι όλες.Τεσπα οι Α 302 γενικά έχουν πολύ καλές κάννες,τουλάχιστον όσες πέρασαν απ' τα δικά μου χέρια είχαν σκοτωματα καλά!!!
 
Καλησπέρα.. Ξέρει να μου απαντήσει κάποιος στα σίγουρα και υπεύθυνα αν η κάνη της beretta 391 optima μπαίνει και ταιριάζει απόλυτα σε beretta 391 mobil???
Ένας φίλος εχει την απλή με μομπιλ και σε ένα κυνήγι του είχε Μπει κάτι στην κάννη (μάλλον) και έριξε σε κουνέλι με αποτέλεσμα να φουσκώσει μπροστά η κάνη 7-8 πόντους πρίν την έξοδο. Το όπλο ήταν 61 πόντους οπότε δεν επερνε κόψιμο.

Η κάννη που έβαλε καινούργια ήταν οπτιμα και την έχει ακόμα.


Τσεκαρε πριν αγοράσεις για τα 2 ακριβές μοντέλα που θέλεις αλλά πιστεύω ταιριάζει.

Αν θες τον περνω αύριο τηλ να μου πει ακριβώς μοντέλο κτλ η αν χρειαστείτε κάτι έξτρα για να μπει
 
Καλησπέρα.. Ξέρει να μου απαντήσει κάποιος στα σίγουρα και υπεύθυνα αν η κάνη της beretta 391 optima μπαίνει και ταιριάζει απόλυτα σε beretta 391 mobil???
Η κάνη της optima είναι ποιο χοντρή κι σίγουρα η πάπια θα μπει σφήνωτα . ( είχαμε δοκιμάσει παλιότερα ). Δεν θυμάμαι όμως αν είχε κι άλλου θέμα .
 
Το S το έχω δεί σε μια 301 και σε αυτήν την ατσαλινη Β-80.Στην δική μου ατσάλινη που είχα και πούλησα είχε το γράμμα U στο ίδιο σημείο.
Στην αλουμινένια που έχω θα το δώ αύριο γιατί δεν θυμάμαι.Αυτό που λές το έχω ακούσει αλλά δεν μπορώ να το διασταυρώσω και να σιγουρευτώ.Η 76άρα beretta που έχω στο ίδιο σημείο έχει τον αριθμό της.Εχω καεί στο ψάξιμο και δεν μπορώ να βρώ τπτ.

Και η δική μου b-80 "S" έχει..
 

Και η δική μου b-80 "S" έχει..
Η B80 είναι 302 στην ουσία με άλλο όνομα και το σκαλοπάτι στη βάση
αν λέω αν μπορούσε να βρεθεί κάποια 302 με S και να βλέπαμε τις χρονολογίες κατασκευής να ταιριάζουν τότε λογικά πρόκειται για κάποια παρτίδα έτσι για το γαμώτο και να μακρύνουμε την συζήτηση <<κουτσομπολιο μας>>
είχε ένας φίλος τον πήρα τηλ. αλλά την έχει πουλήσει
Αρη επειδή δεν θυμάμαι η B80 έχει σήμανση χρονολογίας με τα 2 γράμματα κάτω από την κάννη π.χ. ΑΗ η βγαίνει από τα ψηφία αριθμού όπλου όπως εφαρμόζει η browning;;;;;
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top