Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Για την εποχή της φίλε ήταν καλή η Α302,από κει και πέρα μη την συγκρίνεις με Benelli δεν υπάρχει σύγκριση,μέρα με τη νύχτα!!!!!!!
Ακριβώς πάρα πολύ μακριά η μπενελι ειδικά σε απόδοση κάνης.με κώνους porting τσοκ ιδιογομωση ίσως κάπου να τη πλησιάσει στο πολύ μακρινό μελλον
 
Καθολου επιθετικοι Κωστα φιλικα μιλαμε απλα εγω εχω αυτη τη γνωμη γιατι στα 15 χρονια που εχω την 302 δεν εχω δει ποτε εμπλοκη και δεν εχω αλλαξει τιποτα και τα φυσιγγια τα χωνευει απο 24 μεχρι 36 που ριχνω για εμενα απο αυτα που εχω δει ολα τα αλλα ειναι μονο για κατσουνεs. Δεν κανω διαφημιση ουτε μαγαζι εχω ουτε εργοστασιο
Καλού κακού όταν θα πηγαίνεις για κυνήγι να κουβαλάς και ένα σακουλάκι με ανταλλακτικά...Δεν ξέρεις τι μπορεί να γεννήσει
 
Καλως τον Ευριπίδη!!!ότι δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμασταρια!!!
Εγώ δεν έχω δει κανένα με Μπερέτα να έχει πάρα σβαρνα τους οπλουργους για να βρει τουφεκιά.τωρα για το αν τα φτάνουμε ή όχι ας πάρουμε 2 όπλα μαμά εργοστασιακά με τσοκ εργοστασιακά και πάμε για ένα τεστακι.το κέρασμα δικό μου
 
Ακριβώς πάρα πολύ μακριά η μπενελι ειδικά σε απόδοση κάνης.με κώνους porting τσοκ ιδιογομωση ίσως κάπου να τη πλησιάσει στο πολύ μακρινό μελλον
Εγώ από δικά μου όπλα και όχι άλλων που ακουσα να λένε,αυτό που είδα λοιπόν σε συγκρίσεις με πίνακες η benelli ήταν με διαφορά μπροστά από την 302 μου!!μιλάμε για δικά μου όπλα πάντα και απείραχτα!!!
 
Εγώ από δικά μου όπλα και όχι άλλων που ακουσα να λένε,αυτό που είδα λοιπόν σε συγκρίσεις με πίνακες η benelli ήταν με διαφορά μπροστά από την 302 μου!!μιλάμε για δικά μου όπλα πάντα και απείραχτα!!!
Ωραία.ξαναλεω ότι εδώ είμαι για τεστακι και με βαλλιστικό τζελ με τ αποτελέσματα να δημοσιεύονται
 
Νίκο είχα ένα μακαρίτη μπάρμπα. Ξεκινούσε το πρωί με ούζα και έσβηνε το βράδυ με ουσκια. Στο μεταξύ έκανε 2-3 πακέτα μέσα στη μέρα. Πήγε 88, επειδή βαρέθηκε να ζει άλλο.... Δε σημαίνει ότι αν κάνουμε και εμείς αυτά θα πάμε 88.
Πιστεύω να με καταλαβαίνεις ;)
Το θεωρώ φυσιολογικό και πραγματικό να μην έχει βγάλει το παραμικρό η 302 σου 15 χρόνια τώρα. Δε σημαίνει όμως ότι οι χιλιάδες 302 που παράχθηκαν είναι το ίδιο ανθεκτικές απέναντι στην όποια αβαρία με τη δικιά σου ;)
 
Ευριπίδη κανε το test που λες με όσα όπλα βρεις Berreta το ίδιο μοντέλο, θα διαπιστώσεις ότι δεν θα δεις τις ίδιες τουφεκιές και ειδικά εάν είναι και διαφορετικές παρτίδες. Μετα θα κερνάς τον εαυτό σου τσάμπα..... να μην παρεξηγηθώ αυτό συμβαίνει με όλες τις εταιρείες.
 
Ευριπίδη κανε το test που λες με όσα όπλα βρεις Berreta το ίδιο μοντέλο, θα διαπιστώσεις ότι δεν θα δεις τις ίδιες τουφεκιές και ειδικά εάν είναι και διαφορετικές παρτίδες. Μετα θα κερνάς τον εαυτό σου τσάμπα..... να μην παρεξηγηθώ αυτό συμβαίνει με όλες τις εταιρείες.
Τάσο το ότι καμμιά κανη ενός μοντέλου της ίδιας εταιρείας δεν είναι ίδιο με κανη ίδιου μοντέλου είναι γνωστό.εδω όμως ακουω πράματα απίστευτα.εινσο δυνατόν να σπάσει κλείστρο με 31 γραμμάρια φυσιγγι?τα κλείστρα που έσπαγαν στις 302 ήταν είτε από φυσίγγια δυναμίτες είτε από ελλιπή καθαρισμό.αγορασμεμη το 80 αυτή που έχω έχει ρίξει μπορεί και παραπανω φυσίγγια από τα μισά όπλα του φόρουμ κι απ' αυτά τα περισσότερα ήταν μαγκνουμ .302 και 303 κυκλοφορανε ακόμα στους κυνηγότοπους χωρίς απολύτως κανένα πρόβλημα.τωρα είναι γνωστό σε όλους ότι η μπενελι έχει έναν πολύ καλό μηχανισμό καλή ποιότητα αλλά πάσχει στο θέμα κάνης για αυτό όλοι τρέχουν για βελτιώσεις τ οποίο είναι αποδεκτό σε κάποιον που θέλει να πάρει το ρίσκο υπ ευθύνη του.οι Ιταλοί λοιπόν που κυνηγάνε με μπενελια δεν ξέρουν τι σημαίνει κώνος και άλλα τέτοια ωραία αλλά παίρνουν κανες κατά παραγγελία από την ίδια τη μπενελι με σταθερά τσοκαρισματα και για να βρουν τουφεκια
 
Ωραία.ξαναλεω ότι εδώ είμαι για τεστακι και με βαλλιστικό τζελ με τ αποτελέσματα να δημοσιεύονται
3 Α302 περσαν από τα χέρια μου και τις έχω δωσει,δεν είμαι δογματικός με καμία εταιρια,είμαι οπλοφιλος και φανατικός κυνηγός και δεν έχω λόγο να υποβιβασω καμία εταιρία,αντιθέτως όλα τα όπλα σκοτώνουν,την διαφορά την κάνει ο χειριστής του όπλου και μόνο.Η σύγκριση που έγραψα στο προηγούμενο ποστ ισχύει και την έχω κάνει και με τις τρεις Α302 και δυστυχώς ύστερα από αυτό ο θρύλος Α302 για μένα πέθανε.!!!αυτά που γράφω είναι προσωπικές εκτιμήσεις και πάντα με δικά μου όπλα,όχι άλλων.!!!
 
Ευριπίδη συμφωνούμε ότι ΔΕΝ θα σπάσει κλείστρο με 31 γραμμάρια φυσίγγι?τα κλείστρα που έσπαγαν στις 302 ήταν είτε από φυσίγγια δυναμίτες είτε από ελλιπή καθαρισμό.
Έχω και εγώ γνωστούς που κυνηγούν ακόμη με αυτά τα όπλα και εννοείται πως είναι αξιόπιστα.
θα μιλήσω για τα δικά μου όπλα Benelli black eagle και Crio. Θέμα κανης και εμπλοκές δεν ειχα ούτε διάλεγαν φυσίγγια.
Τώρα για το θέμα κώνου που έκανα ΔΕΝ ήταν γιατί δεν είχα καλή κανη, καθαρά θέμα βελτιώσεις ήταν και ευτυχώς αυτό πέτυχε.
 
Ευριπίδη συμφωνούμε ότι ΔΕΝ θα σπάσει κλείστρο με 31 γραμμάρια φυσίγγι?τα κλείστρα που έσπαγαν στις 302 ήταν είτε από φυσίγγια δυναμίτες είτε από ελλιπή καθαρισμό.
Έχω και εγώ γνωστούς που κυνηγούν ακόμη με αυτά τα όπλα και εννοείται πως είναι αξιόπιστα.
θα μιλήσω για τα δικά μου όπλα Benelli black eagle και Crio. Θέμα κανης και εμπλοκές δεν ειχα ούτε διάλεγαν φυσίγγια.
Τώρα για το θέμα κώνου που έκανα ΔΕΝ ήταν γιατί δεν είχα καλή κανη, καθαρά θέμα βελτιώσεις ήταν και ευτυχώς αυτό πέτυχε.
Την crio έχω και εγώ ...κλικ σου έκανε ποτέ??
Εμένα μπόλικα έχασα και λαγό έτσι στο τρίτο φυσίγγι μου το έκανε!
 
Ευριπίδη συμφωνούμε ότι ΔΕΝ θα σπάσει κλείστρο με 31 γραμμάρια φυσίγγι?τα κλείστρα που έσπαγαν στις 302 ήταν είτε από φυσίγγια δυναμίτες είτε από ελλιπή καθαρισμό.
Έχω και εγώ γνωστούς που κυνηγούν ακόμη με αυτά τα όπλα και εννοείται πως είναι αξιόπιστα.
θα μιλήσω για τα δικά μου όπλα Benelli black eagle και Crio. Θέμα κανης και εμπλοκές δεν ειχα ούτε διάλεγαν φυσίγγια.
Τώρα για το θέμα κώνου που έκανα ΔΕΝ ήταν γιατί δεν είχα καλή κανη, καθαρά θέμα βελτιώσεις ήταν και ευτυχώς αυτό πέτυχε.
Γι αυτό είπα Τάσο ότι είναι θέμα ρίσκου.δεν έχεις εγγύηση ούτε τίποτα σε αντίθεση με άλλες χώρες.τωρα προσωπικά έχω καταλήξει σε Μπερέτα για καθαρά δικούς μου λόγους προσωπικούς και το πιο βασικό είναι ότι το παίρνεις από κούτα και δε ψάχνεσαι για τιποτα
 
ΟΧΙ φίλε μου ποτέ. Αλλα με τον καθαρισμό είμαι πολύ σχολαστικός.
Και εγώ με το που έλυσα το κλείστρο και του έκανα ένα καλό καθάρισμα δεν το ξανά έκανε....όσο για τις Beretta έχουν τα συν και τα πλην όπως όλα τα όπλα τα βάζεις κάτω και βλέπεις πιο σου ταιριάζει ;)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top