Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Φαινεται λιγο εξωγηινο.sarcastic.! Ειναι αληθεια!!
Παιδιά καλησπέρα.Και εμένα με ξένιζε αλλά μετά από παρότρυνση των Ευριπίδη και alterluso ,είχαν δίκιο βέβαια, την έχω ευχαριστηθεί.Τρομερο ζύγισμα φοβερή αίσθηση σαν αεροβολο
 
Εφοσον εξομολογηθεις εισαι ετοιμος να ξανα αμαρτησεις.Διαλεξε το σωστο Νο φυσσιγιου για την αποσταση που τουφεκας και το σωστο τσοκ και θα σκοπευεις ενα ενα τα πουλια.Η φασσα ειναι γοητευτικο θηραμα γιατι καθε φορα σου δημιουργει ενα νεο ζητημα και αυτο ειναι εκεινο που σε κανει καλλιτερο.Μην τα παρατας αγωνισου στα δυσκολα θα σε κανει πιο δυνατο.
Εχεις απολυτο δίκιο ομως οπως προειπα δεν μπηκα ποτε στον κοπο να κυνηγησω φασσες σοβαρα. Ειναι και κυνήγι που ο καθενας λεει το μακρυ του και το κοντο του και δεν ξερω καποιο να μου πει τιποτα το ιδιαίτερο... Εχω δει φασσες (κοπαδια) για παραδειγμα σε βουνο εχω δει και σε κάμπο, που πανε τι κανουν και πως κυνηγιούνται άγνωστο για μενα... Ισως φετος με το καινουργιο οπλο να κανω με καμια εξόρμηση με κατάλληλη παρέα.
 
Εχεις απολυτο δίκιο ομως οπως προειπα δεν μπηκα ποτε στον κοπο να κυνηγησω φασσες σοβαρα. Ειναι και κυνήγι που ο καθενας λεει το μακρυ του και το κοντο του και δεν ξερω καποιο να μου πει τιποτα το ιδιαίτερο... Εχω δει φασσες (κοπαδια) για παραδειγμα σε βουνο εχω δει και σε κάμπο, που πανε τι κανουν και πως κυνηγιούνται άγνωστο για μενα... Ισως φετος με το καινουργιο οπλο να κανω με καμια εξόρμηση με κατάλληλη παρέα.
Ορμα σαν Κουζουλος στις φασσες φιλε μου και μην σε ανυσηχει τιποτα κανεις δεν γεννηθηκε μαθημενος θα τον βρεις τον δρομο σου.Ο Χριστογιαννης εχει cd για το κυνηγι της φασσας παρτο και θα βοηθησει εσενα και την παρεας σου.Δεν θα το μετανοιωσεις ειναι απιστευτο κυνηγι η φασσα εχει σκοπευτικα ιδιαιτερο ενδιαφερον.
 
Ορμα σαν Κουζουλος στις φασσες φιλε μου και μην σε ανυσηχει τιποτα κανεις δεν γεννηθηκε μαθημενος θα τον βρεις τον δρομο σου.Ο Χριστογιαννης εχει cd για το κυνηγι της φασσας παρτο και θα βοηθησει εσενα και την παρεας σου.Δεν θα το μετανοιωσεις ειναι απιστευτο κυνηγι η φασσα εχει σκοπευτικα ιδιαιτερο ενδιαφερον.
Και παρα πολλες μπαλες!!! .terror.
 
2 ultralight που ξέρω έχουν βγάλει πολλά θέματα απο κούτα. ήρθαν κάποια ανταλλακτικά από τη Μπερέτα αλλά από κει και πέρα δεν ξέρω τι έγινε.προσωπικα θα την απέφευγα τη συγκεκριμενη
Κι όταν λέω θέματα εννοώ εμπλοκες[/QU
 
Παιδιά καλησπέρα.Και εμένα με ξένιζε αλλά μετά από παρότρυνση των Ευριπίδη και alterluso ,είχαν δίκιο βέβαια, την έχω ευχαριστηθεί.Τρομερο ζύγισμα φοβερή αίσθηση σαν αεροβολο
Να σου πω οτι εχω επωμισει την Α400 xplor action και μου αρεσε πολυ! Σου εχει βγαλει κανενα θεμα το οπλο? Και δεν συζηταω οτι αν ειχα τα χρηματα θα ηταν ενα οπλο το οποιο θα αγοραζα....big smile.
 
Last edited:
Να σου πω οτι εχω επωμισει την Α400 xplor action και μου αρεσε πολυ! Σου εχει βγαλει κανενα θεμα το οπλο? Και δεν συζηταω οτι αν ειχα τα χρηματα θα ηταν ενα οπλο το οποιο θα αγοραζα....big smile.
Κανένα πρόβλημα απολύτως φιλεμου.Γλυκο τουφέκι από το πιάσιμο το ανέβασμα έως την τουφεκιά.Υποκειμενικη βέβαια η άποψη αλλά έτσι το αισθανομαι
 
Κανένα πρόβλημα απολύτως φιλεμου.Γλυκο τουφέκι από το πιάσιμο το ανέβασμα έως την τουφεκιά.Υποκειμενικη βέβαια η άποψη αλλά έτσι το αισθανομαι
Ωραιος! Ευχαριστω! Ρωταω για να μαθαινουμε απο αυτους που εχουν τα οπλα και τα δουλευουν....γιατι απο φημες...
 
Χωρίς δυστυχώς να έχω τουφεκισει όπλο με kick off αντικείμενα είναι μεγάλη εφεύρεση. Το να έχεις ένα ξεκούραστο όπλο σε βάρος για να το κουβαλάς και παράλληλα να είναι άνετο στον πυροβολισμό χωρίς μεγαλη ανύψωση στομιου είναι ότι καλύτερο καθώς δεν περιορίζεσαι και σε γομωσεις. Πάντα ήθελα ένα τέτοιο όπλο αλλά τελικά μέχρι σήμερα δεν το έχω επιλέξει. Είτε γιατί το γύρισα στα δικανα είτε όταν δούλευα καραμπίνες προτίμησα άλλες μάρκες!
 
Το μόνο που με χαλάει κάπως στο κικοφ ειναι ότι είναι αρκετά βαρύ από μόνο του με αποτέλεσμα να αλλαζει κάπως το ζύγισμα.

Ότι κάνει δουλειά κάνει δεν το συζητάμε.
Και πιστεύω στο άμεσο μέλλον θα προοδεύσει η τεχνολογία στα πέλματα από όλες τις εταιρείες .
 
https://www.kalkantzakos.com/Product/5933/a400-extreme-unico-plus,-karampina-beretta
Εργαλείο. Κάτι όμως δε μου έκανε κλικ για τόσα λεφτά. Υπάρχει κάτι νέο στο φινίρισμα η εμένα μου φάνηκε λίγο φθηνόδουλειά σε σχέση με την προηγούμενη? Εννοώ κυρίως βαφή βάσης αλλά και κάποια κενά αν θέλετε ατέλειες στις λαβές ματαξυ λάστιχου και συνθετικού.
 
καλησπερα πια ειναι η γνωη σασ για after market choke για την A400 ειχα το brail bl σε fabarm l4s μεχρη τα 30μετρα ηταν πολu καλο δηλαδη στα 25μετρα ηταν καλυτερο απο 4αρη μεγαλυτερη διασπορα ενοητε και κατανομη και στα 30 iδιο με το 4αρη μαμα,υπαρχει κατι αντιστηχο για την a400 η να μηνο στα μαμα μεχρι 30 μετρα ειναι η τουφεκια μου τα 5αστρα την Α400 με καλυπτουν εχει κανη κανησ δοκιμη .
 
καλησπερα πια ειναι η γνωη σασ για after market choke για την A400 ειχα το brail bl σε fabarm l4s μεχρη τα 30μετρα ηταν πολu καλο δηλαδη στα 25μετρα ηταν καλυτερο απο 4αρη μεγαλυτερη διασπορα ενοητε και κατανομη και στα 30 iδιο με το 4αρη μαμα,υπαρχει κατι αντιστηχο για την a400 η να μηνο στα μαμα μεχρι 30 μετρα ειναι η τουφεκια μου τα 5αστρα την Α400 με καλυπτουν εχει κανη κανησ δοκιμη .
Να δεις αυτά τα μαύρα της μπερεττα όπως αυτά που πήρε ο ευρυπιδης καθώς και τζεμινι
 
καλησπερα πια ειναι η γνωη σασ για after market choke για την A400 ειχα το brail bl σε fabarm l4s μεχρη τα 30μετρα ηταν πολu καλο δηλαδη στα 25μετρα ηταν καλυτερο απο 4αρη μεγαλυτερη διασπορα ενοητε και κατανομη και στα 30 iδιο με το 4αρη μαμα,υπαρχει κατι αντιστηχο για την a400 η να μηνο στα μαμα μεχρι 30 μετρα ειναι η τουφεκια μου τα 5αστρα την Α400 με καλυπτουν εχει κανη κανησ δοκιμη .
Αν θες τη γνώμη μου μην πάρεις after market για την 400.το τσοκ που ψάχνεις για τη δουλειά που το ψάχνεις είναι το skeet μαμά της beretta και σε καλύπτει απολυτα.μιλαω για το παρακάτω
RoYWfNQ.jpg
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top