Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εμενα με στελνουν για εξομολόγηση....hunter.
Εφοσον εξομολογηθεις εισαι ετοιμος να ξανα αμαρτησεις.Διαλεξε το σωστο Νο φυσσιγιου για την αποσταση που τουφεκας και το σωστο τσοκ και θα σκοπευεις ενα ενα τα πουλια.Η φασσα ειναι γοητευτικο θηραμα γιατι καθε φορα σου δημιουργει ενα νεο ζητημα και αυτο ειναι εκεινο που σε κανει καλλιτερο.Μην τα παρατας αγωνισου στα δυσκολα θα σε κανει πιο δυνατο.
 
Αν ξεραμε που θα βγαινουν οι φασσες θα ειχαμε στο καρτερι το καταλληλο οπλο-τσοκ-φυσιγγι.
Πολλες οι μεταβλητες στο κυνηγι,η φασσα πανω απο ολα θελει ατσαλινα νευρα και υπομονη.....
 
Αν ξεραμε που θα βγαινουν οι φασσες θα ειχαμε στο καρτερι το καταλληλο οπλο-τσοκ-φυσιγγι.
Πολλες οι μεταβλητες στο κυνηγι,η φασσα πανω απο ολα θελει ατσαλινα νευρα και υπομονη.....
ΥΠΟΜΟΝΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΥΠΟΜΟΝΗ α και ΥΠΟΜΟΝΗ
 
Αν ξεραμε που θα βγαινουν οι φασσες θα ειχαμε στο καρτερι το καταλληλο οπλο-τσοκ-φυσιγγι.
Πολλες οι μεταβλητες στο κυνηγι,η φασσα πανω απο ολα θελει ατσαλινα νευρα και υπομονη.....
Δεν παμε ποτε στον πολεμο με ενα σχεδιο παντα εχουμε και εναλακτικο αυτο λεει ο κωδικας τακτικης πολεμου.Ετσι και εμεις ειμαστε προετοιμασμενοι και με τα εναλαλκτικα εφοδια για ολες τις περιπτωσεις.Θα συμφωνησω ομως με το δευτερο σκελος που παρουσιαζεις απολυτα.
 
Και οχι φυσιγγια διασπορας:D
7 άτομα 7 όπλα 4 διαφορετικές κάννες και τσοκ στις τσέπες 10 διαφορά φυσίγγια 34 36. Οι 6 από τους 7 στις θαλαμες διασποράς.
7 άτομα 27 διαφορετικές επομησεις Χ 6 περάσματα μέσα σε λίγες ώρες.
Βολές στα 25 μέτρα... Ποιος πήρε τα πουλιά ωεω?!?!?!
 
7 άτομα 7 όπλα 4 διαφορετικές κάννες και τσοκ στις τσέπες 10 διαφορά φυσίγγια 34 36. Οι 6 από τους 7 στις θαλαμες διασποράς.
7 άτομα 27 διαφορετικές επομησεις Χ 6 περάσματα μέσα σε λίγες ώρες.
Βολές στα 25 μέτρα... Ποιος πήρε τα πουλιά ωεω?!?!?!
Θα με πάρεις μια φορά μαζί εκεί; :D
Θα ρίχνω φυσίγγια 28γρ νούμερο 7,5 με μαμίσιο τσοκ 4*. Αν πάρω κάνα πουλί θα το αφήσω στην παρέα :). Αν πάρω....:cool:
 
7 άτομα 7 όπλα 4 διαφορετικές κάννες και τσοκ στις τσέπες 10 διαφορά φυσίγγια 34 36. Οι 6 από τους 7 στις θαλαμες διασποράς.
7 άτομα 27 διαφορετικές επομησεις Χ 6 περάσματα μέσα σε λίγες ώρες.
Βολές στα 25 μέτρα... Ποιος πήρε τα πουλιά ωεω?!?!?!
Τρις εντεκα τρις δωδεκα τρις δεκαπεντε και εντεκα ποσο μας κανει;
 
7 άτομα 7 όπλα 4 διαφορετικές κάννες και τσοκ στις τσέπες 10 διαφορά φυσίγγια 34 36. Οι 6 από τους 7 στις θαλαμες διασποράς.
7 άτομα 27 διαφορετικές επομησεις Χ 6 περάσματα μέσα σε λίγες ώρες.
Βολές στα 25 μέτρα... Ποιος πήρε τα πουλιά ωεω?!?!?!
Το 8ο ατομο απο το διπλα καρτερι που εριχνε 32γρ με 3*:D
 
7 άτομα 7 όπλα 4 διαφορετικές κάννες και τσοκ στις τσέπες 10 διαφορά φυσίγγια 34 36. Οι 6 από τους 7 στις θαλαμες διασποράς.
7 άτομα 27 διαφορετικές επομησεις Χ 6 περάσματα μέσα σε λίγες ώρες.
Βολές στα 25 μέτρα... Ποιος πήρε τα πουλιά ωεω?!?!?!
Εγώ που ήμουν στην παρακάτω χούνη.yel..
Αυτός με την μεγαλύτερη ψυχραιμία φίλε,που στην παραπάνω περίπτωση μάλλον ήσουν εσύ Μάριε :).
Στα 25 μέτρα ένα φυσιγγι διασποράς με ελεγχόμενη όμως διασπορά,όχι δηλαδή τύπου direct, έχει μια κατανομή ικανή για να καταβάλει την φάσσα .
Σε μερικά καρτερια που ξέρω ότι τα πουλιά θα μου έρθουν στις περισσότερες περιπτώσεις κοντά, εγώ βάζω το πρώτο διασποράς χωρίς κανένα θέμα καταβολής του θηράματος.
 

Το 8ο ατομο απο το διπλα καρτερι που εριχνε 32γρ με 3*:D
Το 8ο χάζευε από την άλλη. Ο 7ος ήμουν εγώ και δεν είχα ούτε ένα διασποράς μαζί! Φασσες καθηστοι ποτέ... Αλλά 3 που πήρα ήταν με περκορσο και φρενου.yel.. 3 σωστές επομησεις οπλο στα μέτρα. Λαθος νο σκαγιων αλλά τις πηρα
 
Εγώ που ήμουν στην παρακάτω χούνη.yel..
Αυτός με την μεγαλύτερη ψυχραιμία φίλε,που στην παραπάνω περίπτωση μάλλον ήσουν εσύ Μάριε :).
Στα 25 μέτρα ένα φυσιγγι διασποράς με ελεγχόμενη όμως διασπορά,όχι δηλαδή τύπου direct, έχει μια κατανομή ικανή για να καταβάλει την φάσσα .
Σε μερικά καρτερια που ξέρω ότι τα πουλιά θα μου έρθουν στις περισσότερες περιπτώσεις κοντά, εγώ βάζω το πρώτο διασποράς χωρίς κανένα θέμα καταβολής του θηράματος.
Σε απογευματινο μέσα σε πεύκα και άριες και εγώ βάζω λαμπρό κίτρινο διασποράς!
 
Δεν παμε ποτε στον πολεμο με ενα σχεδιο παντα εχουμε και εναλακτικο αυτο λεει ο κωδικας τακτικης πολεμου.Ετσι και εμεις ειμαστε προετοιμασμενοι και με τα εναλαλκτικα εφοδια για ολες τις περιπτωσεις.Θα συμφωνησω ομως με το δευτερο σκελος που παρουσιαζεις απολυτα.
Δεν υπαρχει σχεδιο πολεμου στην φασσα,μπορεις να παρακολουθεις μερες τα πουλια και την μερα που θα κυνηγησεις να ειναι τουμπα
τα πραγματα.Το θεμα ειναι τι κανουν και τα αλλα καρτερια μπροστα σου,ειναι συλλογικο κυνηγι.Αναλογα με το τι ξημερωσει και την
εμπειρια του καθενος βγαινουν αποτελεσματα.Συμφωνουμε λοιπον οτι στο κυνηγι της δεν πας με ενα τσοκ και ενα φυσιγγι.topic.
 
Ηλία αυτό που έριξα σε χαμηλές θερμοκρασίες και μου άρεσε πολύ ήταν το διασποράς semi του ζωτου .
Γιάννη ποσό χαμηλές;δεν μπορώ να πω πως έχω και μεγάλη εμπειρία από φυσίγγια διασποράς!παντως σίγουρα σε μερικά σφιχτά καρτερια δίνουν πουλιά!
 
Γιάννη ποσό χαμηλές;δεν μπορώ να πω πως έχω και μεγάλη εμπειρία από φυσίγγια διασποράς!παντως σίγουρα σε μερικά σφιχτά καρτερια δίνουν πουλιά!
Κοντά στο 0 Ηλία .Και εγώ μην φανταστείς ότι δουλεύω συνέχεια διασποράς .Μόνο σε συγκεκριμένα καρτερια.
Έχουμε βγει off topic παλι με τις κ@λοφασσες:D.
 
Κοντά στο 0 Ηλία .Και εγώ μην φανταστείς ότι δουλεύω συνέχεια διασποράς .Μόνο σε συγκεκριμένα καρτερια.
Έχουμε βγει off topic παλι με τις κ@λοφασσες:D.
Εχεις δικαιο και για να κλεισουμε το θεμα και να επιστρεψουμε στα Βερεττα μας θα τελειωσω με αυτο.Μην χρησιμοποιειται φυσιγγια διασπορας για δυο λογους .1ο μολυβδιονεται η καννη σας και συν τω χρονο δημιουργειται προβλημα και δευτερο δεν θα αποκτησεται σταθερη σκοπευση και οταν θα ριχνεται με τα συμβατικα φυσιγγια στη συνεχεια παντα κατι θα σας φταιει.Μαθετε να ριχνεται αποκλειστικα με συμβατικα φυσιγγια παιζοντας μονο με τα τσοκ τα ωφελη σας θα ειναι πολλα περισοτερα .
 
2 ultralight που ξέρω έχουν βγάλει πολλά θέματα απο κούτα. ήρθαν κάποια ανταλλακτικά από τη Μπερέτα αλλά από κει και πέρα δεν ξέρω τι έγινε.προσωπικα θα την απέφευγα τη συγκεκριμενη
Κι όταν λέω θέματα εννοώ εμπλοκες
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top