Beretta Team

https://postimg.cc/vcxqfQhR
https://postimg.cc/75gKtmjm
Εδώ βλέπετε το πώμα του σωλήνα επαναταξης μιας 390. Μάλλον είναι κολλημένο εσωτερικά με κάποια κόλλα σπείρωμα τος η οποία πρέπει να ζεσταθεί για να βγει το ελατήριο και να τοποθετηθεί νέο.
Κοιτάξτε όμως τα πάσα που βιδώνει η βίδα και συγκρατεί το κοντάκι. Σε κάποια σημεία έχουν αλλοιωθεί και ο νους πάει σε οπλουργο ο οποίος μου βίδωσε σε άλλη φάση το κοντάκι με μηχάνημα και ίσως η βίδα έπιασε στραβά στην αρχή και τα αλλοιωσε...
Υπάρχει τέτοιο ανταλλακτικό και είναι καλό να τοποθετηθεί νέο η μπορούν να επανέλθουν στην αρχική τους κατάσταση από έναν καλό οπλουργο??
Το συνειδητοποίησα όταν πήγα να βάλω οποιοδήποτε νέο παξιμάδι νο13. Οι ασφαλειοβιδες δε βγαίνουν πλέον με ανοιχτό και χοντρό πάσο οπότε είναι θέμα...
Αδερφέ δοκιμασε και κανένα ανοξειδωτο παξιμάδι, κάποια εχουν διαφορετικό σπείρωμα, μηπως και ταιριάξει!

Jim

Όνομα
Jim
Σαν κάτοχος Ότι είπαν τα παιδιά πιο πάνω. 3300 είναι το δικό μου αλλά παίζουν ρόλο τα ξύλα. Έχει χοντροκομμένη πάπια για κάποιους και επίσης τους ενοχλεί που έχει και το κουμπί cut off εκεί. Γούστα είναι βέβαια αυτά. Δεν έχω βρει κάτι ενοχλητικό εγώ.
Καλημέρα σε όλους Θα ρωτήσω αν η βίδα από s100 Beretta μπροστά στην πάπια μπορεί να αντικατασταθεί από άλλη από Benelli Ευχαριστώ πολύ καλημέρα

Περιοχή
Αττική
Καλημέρα σε όλους Θα ρωτήσω αν η βίδα από s100 Beretta μπροστά στην πάπια μπορεί να αντικατασταθεί από άλλη από Benelli Ευχαριστώ πολύ καλημέρα
Αν έχεις την απλή es100 μπορείς να βάλεις βίδα από es100 deluxe που είναι κωνική πιο ελαφριά και πιο σικάτη :)

Last edited:
Περιοχή
Αττική
Αν έχεις την απλή es100 μπορείς να βάλεις βίδα από es100 deluxe που είναι κωνική πιο ελαφριά και πιο σικάτη :)
Μιλώντας πριν λίγο με φίλο που είχε 3-4 es100 μου είπε ότι οι βίδες απ όλα τα μοντέλα της benelli που έχουν το ελατήριο χωνευτό κάνουν για es100
αυτός όπως μου ανέφερε είχε βάλει από raffaello :)

jdp

Περιοχή
ΛΕΥΚΑΔΑ -ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
Γιαννης-Δημητρης
μηπως τελικα ψαχνομαστε αδικα με τα after market τσοκ ειδικα οι κατοχοι μπερετα?
Είναι γνωστό αυτό Ευριπίδη ,η διάφορα που είδα με το ανήκοντα Μιντ από το μαμά ήταν εμφανής μόνο στην κρούση-δύναμη των σκαγιών στο πινάκα

Περιοχή
Γλυφάδα
Όνομα
Γιώργος
Είναι γνωστό αυτό Ευριπίδη ,η διάφορα που είδα με το ανήκοντα Μιντ από το μαμά ήταν εμφανής μόνο στην κρούση-δύναμη των σκαγιών στο πινάκα
Πρέπει να κάνουμε ένα συγκριτικό διάτρησης σε σπείρωμα opt+ μαμά φουλ, kicks full και ufo, να είχαμε και ένα anaconda long opt+ καλά θα ήταν.

Περιοχή
Αμαλιάδα Ν.Ηλείας
Όνομα
Kώστας

Εδώ βλέπετε το πώμα του σωλήνα επαναταξης μιας 390. Μάλλον είναι κολλημένο εσωτερικά με κάποια κόλλα σπείρωμα τος η οποία πρέπει να ζεσταθεί για να βγει το ελατήριο και να τοποθετηθεί νέο.
Κοιτάξτε όμως τα πάσα που βιδώνει η βίδα και συγκρατεί το κοντάκι. Σε κάποια σημεία έχουν αλλοιωθεί και ο νους πάει σε οπλουργο ο οποίος μου βίδωσε σε άλλη φάση το κοντάκι με μηχάνημα και ίσως η βίδα έπιασε στραβά στην αρχή και τα αλλοιωσε...
Υπάρχει τέτοιο ανταλλακτικό και είναι καλό να τοποθετηθεί νέο η μπορούν να επανέλθουν στην αρχική τους κατάσταση από έναν καλό οπλουργο??
Το συνειδητοποίησα όταν πήγα να βάλω οποιοδήποτε νέο παξιμάδι νο13. Οι ασφαλειοβιδες δε βγαίνουν πλέον με ανοιχτό και χοντρό πάσο οπότε είναι θέμα...
Αυτό Μάριε ο οπλουργός μπορεί να το φτιάξει...Στο σημείο που είναι αλλιωμένο το σπείρωμα ίσως το ξανά γεμίσει με την κόλληση.....θα το πάρει ένα πάσο στον τόρνο να φύγουν τα χοντρά....έπειτα μέτρημα με σπειρόμετρο το εργοστασιακό σπείρωμα κ αφού μετρήσει τότε με την ανάλογη φιλιέρα θα σου ανοίξει ξανά το κατάληλλο εξωτερικό και αρχικό σπείρωμα....

Ευτυχώς βρήκα νέο παιες σας ευχαριστώ πάρα πολύ! Θεωρώ απαραίτητο να αλλαχτεί να τελειώνω και φυσικά το ελατήριο... Μόλις αφαιρεθεί θα ανεβάσω και φώτο για την κατάσταση να βλέπει κι ο κόσμος και να ξερει

elias930i

Moderator
Περιοχή
Περιστερι και Άρτα
Όνομα
Ηλιας
Beretta a400 upland (φρεσκοτατο video για τον @evripidis302 . γιατί στα Χανιά ξέρουμε απο μπερέτες .exciting.). Ωραία μαγκιά το νέο kick off

Όντως αλλο πράγμα οι Κρητικοί και οι μπερετες,σχέση λατρείας!

Περιοχή
χανια
Beretta a400 upland (φρεσκοτατο video για τον @evripidis302 . γιατί στα Χανιά ξέρουμε απο μπερέτες .exciting.). Ωραία μαγκιά το νέο kick off

Αυτά τα πλουμια εμένα δεεεν.εχω τη μαυρουλα μου τη σκέτη με τα πλαστικά της και είμαι μια χαρα.παναγο έχει έρθει Ελλάδα αυτη γιατί δεν την έχω δει

Περιοχή
Χανιά
Αυτά τα πλουμια εμένα δεεεν.εχω τη μαυρουλα μου τη σκέτη με τα πλαστικά της και είμαι μια χαρα.παναγο έχει έρθει Ελλάδα αυτη γιατί δεν την έχω δει
Μέχρι στιγμής τίποτα @evripidis302 αναμένουμε....
Τί καλό απο τσοκς ετοιμάζεις να πάρεις?.sarcastic. Πλησιάζει και το κυνήγι και πρέπει να πάρουμε καραμανουάρ.my man..big smile.