Benelli Team

Οποιος έχει όρεξη να γράψει, ας μας πει τι και ποιοί διαφορετικοι παράγοντες θα μας επηρεάσουν από την 1η εως τη 4η πουλα και αν θα σας βοηθούσε ενα ποιό "φιλικό" κοντάκι.
Άρη εγώ ρίχνω για πλάκα.
Θα σου πω τι με επηρρεάζει από την πρώτη μέχρι την τέταρτη πούλα μιας και έχω ρίξει αρκετές 4άρες μονοκοπανιά.
1. Κούραση, είναι πολύ δύσκολο να κρατήσεις το μυαλό σου σε αυτοσυγκέντρωση και το σώμα πλέον δεν βοηθάει.
2. Ψυχολογία, ... θέλει πολύ δουλειά για να παραμείνεις ψύχραιμος για τόση ώρα ή σε απανωτές αποτυχίες και να μπορέσεις να γυρίσεις το παιχνίδι.
3. Έχω προσέξει πολλές φορές (και αυτό αφορά το κοντάκι) ότι όταν έχω κουραστεί ή έχω απανωτές αποτυχίες σφίγγω την λαβή και το όπλο γέρνει δεξιά. Δεν ξέρω αν συμβαίνει σε άλλους ή αν είναι φυσιολογικό.
 
Άρη εγώ ρίχνω για πλάκα.
Θα σου πω τι με επηρρεάζει από την πρώτη μέχρι την τέταρτη πούλα μιας και έχω ρίξει αρκετές 4άρες μονοκοπανιά.
1. Κούραση, είναι πολύ δύσκολο να κρατήσεις το μυαλό σου σε αυτοσυγκέντρωση και το σώμα πλέον δεν βοηθάει.
2. Ψυχολογία, ... θέλει πολύ δουλειά για να παραμείνεις ψύχραιμος για τόση ώρα ή σε απανωτές αποτυχίες και να μπορέσεις να γυρίσεις το παιχνίδι.
3. Έχω προσέξει πολλές φορές (και αυτό αφορά το κοντάκι) ότι όταν έχω κουραστεί ή έχω απανωτές αποτυχίες σφίγγω την λαβή και το όπλο γέρνει δεξιά. Δεν ξέρω αν συμβαίνει σε άλλους ή αν είναι φυσιολογικό.
4. Φυσική κατάσταση. Πρέπει να γυμναζεσαι, να είσαι αθλητής για να μπορέσεις να αντεπεξελθεις στο άθλημα να δουλέψεις της αναπνοές σου και την ψυχολογία σου με την στόφα του πρωταθλητή άμα θες να κάνεις πρωταθλητισμό.
 
Το θέμα benelli το ξεκάναμε με την κοντακίαση.Αλλα ένα είναι το σίγουρο όλα είναι μια αρμονική συνεργασία για να επιτύχεις το στόχο.Το πρώτο είναι η σταθερή επώμιση με αβίαστη κίνηση και η σωστή τοποθέτηση του σώματος,το δεύτερο είναι το σωστό εντός εισαγωγικόν κοντάκι το οποίο ρίχνει όπου βλέπεις το τρίτον είναι ο συνδυασμός όπλου φυσιγγίου για την απόσταση που ρίχνεις να δίνει την μικρότερη δυνατή συγκέντρωση χωρίς κενό διαφυγής του στόχου και την καλύτερη κατανομή,και το τέταρτον που είναι και πρώτο είναι η ψυχολογική σου κατάσταση η διάθεση που έχεις .Ότι λείπει από τα παραπάνω σου χαλάει το μέγιστο της επιτυχίας που μπορεί να έχεις με βάση τις ικανότητες σου.Ολα είναι επανάληψη δηλ συνεχόμενη προπόνηση και εξοικείωση με το όπλο που χρησιμοποιείς.Και για να μη γελιομαστε καλό είναι να ρίχνεις σε όλα με το ίδιο όπλο οποίο και να είναι αυτό.Διοτι θα εδραιωθεί επάνω σου και θα μάθεις τα χούγια του ζύγισμα ,βάρος έλξης σκανδάλης ,ανάκρουση ,πιασίματα λαβή ,πάπια τα πάντα που κανένα όπλο δεν τα έχει ίδια με ένα άλλο.Εννοειται πως μέσα στο παιχνίδι όταν δεν ικανοποίησε από τον εαυτό σου πρέπει να μπει ένας δάσκαλος για να σε διορθώσει και να σε βοηθήσει να καταλάβεις τι κάνεις λάθος.Εαν ικανοποίησε και με σκουπόξυλο να κυνηγάς εφόσον δε κανείς πρωταθλητισμό μια χαρά είσαι ,τα υπόλοιπα τροφή για σκέψη.
 
Δεν νομίζω ότι το έχω κάνει ποτέ.
Πιστεύω όμως ότι την καλύτερη απόδοση θα την έχω στην 2η πούλα και την χειρότερη στην 4η.
Συνήθως η 1η είναι η καλύτερη λόγω ότι όλες οι "κεραίες"είναι στο τέρμα.
Η 3η κ η4η συνήθως είναι καταστροφή.
Χωρίς να βάλουμε την κούραση ως παράγοντα.
Να υποθέσουμε ότι θα κάνουμε μεγαλα διαλείματα.
Δεν θα έπρεπε αφού ξέρουμε τις τροχιές από τα άψυχα..κωλοπιατάκια κάθε πούλα που ρίχνουμε να βελτιωνόμαστε έστω κ λίγο ή να είμαστε τουλάχιστον σταθεροί??
 
Συνήθως η 1η είναι η καλύτερη λόγω ότι όλες οι "κεραίες"είναι στο τέρμα.
Η 3η κ η4η συνήθως είναι καταστροφή.
Χωρίς να βάλουμε την κούραση ως παράγοντα.
Να υποθέσουμε ότι θα κάνουμε μεγαλα διαλείματα.
Δεν θα έπρεπε αφού ξέρουμε τις τροχιές από τα άψυχα..κωλοπιατάκια κάθε πούλα που ρίχνουμε να βελτιωνόμαστε έστω κ λίγο ή να είμαστε τουλάχιστον σταθεροί??
Θα μπορούσες να το κάνεις εάν στη ζωή σου δεν έκανες κάτι άλλο και δεν είχες άλλες έννοιες.Αν ήσουν φορτωμένος χρήμα και είχες ένα δασκαλο από πίσω και ο μόνος στόχος σου ήταν να σπας όλα τα πιατακια αφού θα είχες λύσει όλα τα άλλα η 10η πούλα συνεχόμενη θα ήταν ακόμη καλύτερη και από την πρώτη.Η αλλιώς θα μπορούσες να το πετύχεις αδειάζοντας το μυαλό σου ,πράγμα που έχουν λίγοι αυτή την ικανότητα γιατί αυτό χρειάζεται ακόμη μεγαλύτερη εξάσκηση και αυτοσυγκέντρωση του να μπορείς να συγκεντρωθεί αποκλειστικά και μόνο σε ένα πράγμα.
 
Συνήθως η 1η είναι η καλύτερη λόγω ότι όλες οι "κεραίες"είναι στο τέρμα.
Η 3η κ η4η συνήθως είναι καταστροφή.
Χωρίς να βάλουμε την κούραση ως παράγοντα.
Να υποθέσουμε ότι θα κάνουμε μεγαλα διαλείματα.
Δεν θα έπρεπε αφού ξέρουμε τις τροχιές από τα άψυχα..κωλοπιατάκια κάθε πούλα που ρίχνουμε να βελτιωνόμαστε έστω κ λίγο ή να είμαστε τουλάχιστον σταθεροί??

εφησυχασμος. Σκέφτεσαι εντάξει την έχω ρίξει την πουλα δύο φορές την έχω άνετα. Πας χαλαρός στην 3η και την 4η και δεν είσαι τόσο συγκεντρωμενος όσο θα έπρεπε
 
Συνήθως η 1η είναι η καλύτερη λόγω ότι όλες οι "κεραίες"είναι στο τέρμα.
Η 3η κ η4η συνήθως είναι καταστροφή.
Χωρίς να βάλουμε την κούραση ως παράγοντα.
Να υποθέσουμε ότι θα κάνουμε μεγαλα διαλείματα.
Δεν θα έπρεπε αφού ξέρουμε τις τροχιές από τα άψυχα..κωλοπιατάκια κάθε πούλα που ρίχνουμε να βελτιωνόμαστε έστω κ λίγο ή να είμαστε τουλάχιστον σταθεροί??
Είπα την δεύτερη γιατί δεν κάθομαι να κοιτάξω τροχιές από πριν.
Όταν τις ξέρω περίπου, ... ναι η πρώτη συνήθως είναι η καλύτερη.

Μετά αρχίζει η μέση, τα πόδια, ψάχνω κολώνα για να στιριχτώ αχαχαχαχ, και ρίχνω για να τελειώσει η πούλα να πάω για καφέ.
 
Back
Top