Benelli Team

Ωραία δουλειά!:cool:

Σε τι κάννη μπήκε;
Ισχύει αυτό με το 20,6 mm εξωτερικής διαμέτρου άκρου κάννης για να μπούν αυτά τα τσόκ;

Άσχετο : η βέρα στο χέρι είναι FaCad'oro ; :rolleyes:
Για τα gemini thinwall S1 απο 20,6 -20,70 και πανω εξωτερικη διαμετρο και οχι πανω απο 18,45 εσωτ.Για τα thinwall truechoke εξωτ διαμ απο 20,90 και πανω ,και εσωτ οχι πανω απο 18,45
 
Για τα gemini thinwall S1 απο 20,6 -20,70 και πανω εξωτερικη διαμετρο και οχι πανω απο 18,45 εσωτ.Για τα thinwall truechoke εξωτ διαμ απο 20,90 και πανω ,και εσωτ οχι πανω απο 18,45
Πολύ χρήσιμη πληροφορία και την σημειώνω αμέσως ! 😉

Πρίν λίγο ανακάλυψα κι αυτό το "οπλουργικό" βιντεάκι και το παραθέτω εδώ - επιδιόρθωση ξεκολλημένης ρίγας σε σούπερ-ποζέ - έπεσε πολλή δουλειά.

 
Καλημέρα έχω μια benelli raffaello και στο μαγαζί που την αγόρασα πρόσφατα μου έκαναν αλλαγή κλίσεων με την φλάντζα κλίσης D, είδα ότι δεν έχει όμως αυτή την φλάντζα με τις δυο τρύπες, χρειάζεται ή όχι? Αν είναι να το αγοράσω, προφανώς το είχε πάνω αλλά θα "ξέχασαν" να το βάλουν.
 

Attachments

  • 1a.jpg
    1a.jpg
    46,7 KB · Προβολές: 19
  • 2.jpg
    2.jpg
    190,9 KB · Προβολές: 18
Καλημέρα έχω μια benelli raffaello και στο μαγαζί που την αγόρασα πρόσφατα μου έκαναν αλλαγή κλίσεων με την φλάντζα κλίσης D, είδα ότι δεν έχει όμως αυτή την φλάντζα με τις δυο τρύπες, χρειάζεται ή όχι? Αν είναι να το αγοράσω, προφανώς το είχε πάνω αλλά θα "ξέχασαν" να το βάλουν.
Αυτή είναι η φλάντζα cast, δεξιάς αριστερής κλίσης ... προφανώς χρειάζεται.
 
Καλημέρα έχω μια benelli raffaello και στο μαγαζί που την αγόρασα πρόσφατα μου έκαναν αλλαγή κλίσεων με την φλάντζα κλίσης D, είδα ότι δεν έχει όμως αυτή την φλάντζα με τις δυο τρύπες, χρειάζεται ή όχι? Αν είναι να το αγοράσω, προφανώς το είχε πάνω αλλά θα "ξέχασαν" να το βάλουν.
Αυτή είναι η φλάντζα cast, δεξιάς αριστερής κλίσης ... προφανώς χρειάζεται.
Έλα μωρέ πως κάνετε έτσι. Το ξέχασαν τα παιδιά.
Πέρα από την πλάκα, το κοντάκι πατάει καλά στη βάση;
Πήγαινε να σου βάλουν τη φλάντζα . Αν μπορείς κάντο μόνος σου, αυτοί είναι αλμπανιδες.
 
Έλα μωρέ πως κάνετε έτσι. Το ξέχασαν τα παιδιά.
Πέρα από την πλάκα, το κοντάκι πατάει καλά στη βάση;
Πήγαινε να σου βάλουν τη φλάντζα . Αν μπορείς κάντο μόνος σου, αυτοί είναι αλμπανιδες.
αυτό είναι το κοντάκι, υπάρχει περίπτωση να είναι πάνω και να μην φαίνεται?
 

Attachments

  • 2.jpg
    2.jpg
    190,9 KB · Προβολές: 24
Προς το παρών μπορώ να κυνηγήσω έτσι μέχρι να πάω στο μαγαζί ή έχει θέμα να γίνει κάποια ζημιά?
Γιάννη δε ξέρω αν γίνει κάτι. Ίσως να στρεσαρεται κάποιο τμήμα του όπλου (σωλήνας επανατατικου ελατηρίου, κοντάκι). Μπορεί να λέω μαλακίες όμως.
 
το λεει και στο μανιουαλ..να μπαινουν οι κλισεις για να αποφευχθουν ζημιες στο οπλο..καλα τα λες Κωστα..να λυθει το οπλο μηπως ειναι πανω κολλημενη με την αλλη και δε φαινεται στη φωτο ...δυσκοο βεβαια να μην φαινεται
 
το λεει και στο μανιουαλ..να μπαινουν οι κλισεις για να αποφευχθουν ζημιες στο οπλο..καλα τα λες Κωστα..να λυθει το οπλο μηπως ειναι πανω κολλημενη με την αλλη και δε φαινεται στη φωτο ...δυσκοο βεβαια να μην φαινεται
Είναι και ξύλινο το κοντάκι. Αυτό φοβάμαι περισσότερο. Μη κάνει καμία ρωγμή αν δε πατάει καλά.
 
Θα πάω αύριο στο μαγαζί που το πήρα να το λύσει και να το δούνε, ευχαριστώ για την βοήθεια.
Στο δικό μου duca montefeltro έχει τις στρογγυλές για πάνω -κατω ,τις μεταλλικές για μέσα στο κοντάκι και η αριστερή κλίση είναι στο στο ξύλο ,δεν είναι με φλάντζα όπως στα πλαστικά ,μήπως κι εσένα είναι έτσι αλλά δεξί;
 
Καλημέρα έχω μια benelli raffaello και στο μαγαζί που την αγόρασα πρόσφατα μου έκαναν αλλαγή κλίσεων με την φλάντζα κλίσης D, είδα ότι δεν έχει όμως αυτή την φλάντζα με τις δυο τρύπες, χρειάζεται ή όχι? Αν είναι να το αγοράσω, προφανώς το είχε πάνω αλλά θα "ξέχασαν" να το βάλουν.
Μάλλον δεν χρειάζεται η κλίση είναι στο κοντάκι
 
Θα πάω αύριο στο μαγαζί που το πήρα να το λύσει και να το δούνε, ευχαριστώ για την βοήθεια.
Στα ξυλινα δεν εχει αυτη τη φλαντζα γτ εχει καστ οφ το κοντακι μεχρι καπια μοντελα μετα αλλαξανε οποτε το δικο σου ειναι χωρις τη φλαντζα που δειχνεις γτ ειναι δεξι το κοντακι σε μεταγενεστερα γινετε αριστερο δεξι
 
Back
Top