Benelli Team

Το ζυγισμα το φτιάχνεις στα αυτογεμη (βιδωνεις είτε μπροστά στη βίδα είτε πίσω αντίβαρο)το πρόβλημα με τα πλαστικά είναι να φέρεις το κοντάκι εκεί που θες ,αν θες κάτι μεγάλο σε κλίση δε γίνεται ,και παρόλο που μου αρέσουν πολύ τα πλαστικά δεν ξαναπαίρνω όπλο με πλαστικά .
 
Το comfort έχει κατασκευαστεί να αποσβένει κατα κάποιο τρόπο ποσοστιαία την ανάκρουση. Δηλαδή όσο μεγαλύτερη είναι η ανάκρουση τόσο περισσότερη απόσβεση θα κάνει. Οπότε την διαφορά πιστεύω θα την δει κάποιος που ρίχνει βαριές γομώσεις magnum και super magnum. Στις ελαφριές δεν θα δει σημαντική διαφορά αλλά δεν χρειάζεται κιόλας. Εμένα πάντως η άποψη μου είναι ότι αν κάποιον τον ενδιαφέρει να έχει χαμηλή ανάκρουση το όπλο τότε ξεχνάει αδρανείας και δίκαννα και κοιτάζει μόνο αερίων και βαριά όπλα. Όσα αερίων έχω τουφεκίσει είναι σαν αεροβόλα στην αίσθηση. Καμία σχέση με αδρανείας και δίκαννα.
Καλα ναι σιγουρα αν καποιον τον ενοχλει παει σε αεριων!
Εγω παλι με αδρανεια εριχνα magnum τωρα τον αυγουστο και Σεπτεμβρη σε κατι δοκιμες που εκανα. Κατι λιγες με δραμια τις ειχα ανεβασει και στο σαιτ. Δεν με πειραζει καθολου δηλαδη η ανακρουση απλως εχω προβληματακι στο ενα αυτι πλεον και το σκεφτομαι για να ριξω. Sad:(
 
Μιας και μιλατε για sbe3 τι γνωμη εχετε οσον αφορα το ζυγισμα της? Μου φανηκε ελαφρως εμπροσοβαρη εμενα. Με πλαστικα. Οσοι την εχετε επωμίσει με ξυλα ή πλαστικα τι είδατε?
Εγώ που έχω την BE 3 και είναι σχεδόν ίδιο όπλο κατά 99% αλλά δοκίμασα και την SBE 3 την πήρα με 66αρα κάνη μια 71 που δοκίμασα την έκανε πολύ εμπροστοβαρη
 
Το θεμα ειναι οτι δεν μου αρεσει οπτικα αν ειναι κατω απο 71😅.
Το τονιζω οπτικα μονο! Γιατι εζω κυνηγησει με 61,66 εκ καννες χωρις κανενα θεμα.
Αν την δεις με 71 θα νομίζεις ότι είναι καλάμι αυτό που έχει μπροστά 🤣🤣 λόγο μικρής αποθήκης
 
Το θεμα ειναι οτι δεν μου αρεσει οπτικα αν ειναι κατω απο 71😅.
Το τονιζω οπτικα μονο! Γιατι εζω κυνηγησει με 61,66 εκ καννες χωρις κανενα θεμα.
Εγω την BE Diamond παντως θα την επαιρνα 76 ποντους. Εχει πολυ καλο ζυγισμα ελαφρα πισωβαρο. Για καρτερια και σκοπευτηριο. Αν θες για γενικη χρηση η 71 ισως ειναι ιδανικη ισως και 66. Για μενα η μακρια σκοπευτικη γραμμη μου δινει σαφως καλυτερα αποτελεσματα. πριν παρεις απωμισε και αυτη και ισως σου κατσει καλυτερα. Εχει και B.est καννη.
 
Εγώ που έχω την BE 3 και είναι σχεδόν ίδιο όπλο κατά 99% αλλά δοκίμασα και την SBE 3 την πήρα με 66αρα κάνη μια 71 που δοκίμασα την έκανε πολύ εμπροστοβαρη
Και εγω αυτο ειδα με την 71
Αν την δεις με 71 θα νομίζεις ότι είναι καλάμι αυτό που έχει μπροστά 🤣🤣 λόγο μικρής αποθήκης
Χαχαχα ειμαι συνηθισμενος. Εχω χραπα με 97.5 ποντους καννη
 
Εγω την BE Diamond παντως θα την επαιρνα 76 ποντους. Εχει πολυ καλο ζυγισμα ελαφρα πισωβαρο. Για καρτερια και σκοπευτηριο. Αν θες για γενικη χρηση η 71 ισως ειναι ιδανικη ισως και 66. Για μενα η μακρια σκοπευτικη γραμμη μου δινει σαφως καλυτερα αποτελεσματα. πριν παρεις απωμισε και αυτη και ισως σου κατσει καλυτερα. Εχει και B.est καννη.
Θα την δω και αυτη, μου αρεσει! Εχω πολυ χρονο ακομη ετσι κιαλλιως μεχρι να κανω κινηση.
 
Παντως η καποταρία που εχω βαλει δουλευει καλα. Σημερα δοκιμασα στο σκοπευτηριο με και χωρις αυτο. Με βολεψε πολυ το εξτρα μηκος. Το οπλο επωμιζεται πιο καλα και εχει δωσει οσο εχει δωσει σε ντροπ και καστ που φαινεται οτι με βοηθησε. Τωρα ναι το προτεινω κι εγω
Θυμίζω εχω βαλει αυτο
https://www.kalkantzakos.com/Produc...uro,-set-ruthmisis-mikous-kontakiou-beartooth
πιστευω να βγαλουμε ακρη 20221008_125204.jpg
 
Back
Top