Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
υπάρχει η remi Δημήτρη :)

αυτό θα έλεγα και εγώ ποιό είναι το ποσοστό επιτυχίας σε αυτά τα μέτρα ,,,γιατι άλλο να ρίχνω 10 φυσίγγια και να έχω 8 στις 10 επιτυχίες και άλλο να ρίχνω 10 και να έχω 2-3 στις 10 και ίσως απο τύχη η 3η

μη τα ισοπεδώνουμε όλα παιδιά
 
Θήραμα, σκάγια ;;;

Έχω το Gemini LM non ported.
Δες στις βλητικές δοκιμές.
Πρέπει να έχω ρίξει 2-3 φυσίγγια

Δες εδώ
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/ΟΜΟΙΟΜΟΡΦΗ-ΚΑΤΑΝΟΜΗ-ΚΑΙ-ΣΥΓΚΈΝΤΡΩΣΗ.3642/page-2#post-623306

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Παρουσίαση-Φυσιγγίων.2698/page-154#post-621417

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Βλητικές-Δοκιμές.106/page-764#post-626601

Ένα φυσίγγι σε κάθε δοκιμή οπότε δεν είναι και το πιο αντιπροσωπευτικό δείγμα.

Βασικά πιστεύω ότι όλα τα κλασικά τσοκ είτε κώνικα ή κώνικα παράλληλα δουλεύουν το ίδιο.
Οι όποιες διαφορές απόδοσης έχουν να κάνουν με την διαφορά συσφίξεων αυλού τσόκ σε εκατοστά του χιλιοστού, ακόμα και σε κάνες ίδιων όπλων.
Μπορεί να κάνω λάθος αλλά δεν έχω αποδείξεις για το αντίθετο.
Δεν υπάρχει εργοστασιακο όπλο στον πλανητη να ρίχνει με 2.5 δέκατα , οποιουδηποτε φορτίου, εμπορικά φυσίγγια στα 40 πραγματικα μέτρα με αξιώσεις , στα 40 μέτρα βιδωνουμε τουλάχιστον το 9 δέκατα τσοκ
Έχετε δίκιο, δεν το διευκρίνισα.
Αναφέρομαι σε φυσίγγια ιδιογομωσης.
Το μαμά 3&4 στην ν3 είναι εξαιρετικά .
Το μαμά 3 πάντα το δοκίμαζα στα 40 Μ. Πάντα αυτή την απόσταση την κάλυπτε και έδινε και μέτρα παραπάνω.
Όταν έβαζα μπαφερ έπιανε και τα 60μ .

Με εμπορικά φυσίγγια το 3 στα 36μ έβγαζε ένα 75-82%.

Εκεί που η m2 ρίχνει στα αυτιά την ν3 ,είναι στα δράμια.
Όταν η m2 βάζει στα 40 Μ 6/8 βόλια στα 25 cm ,η ν3 τα ανοίγει στα 60-75cm.
 
Οι κυνησρις γίνονται αυθόρμητα όταν υπάρχει σταθερή επομηση και κοντάκι στα μέτρα,σωστό.

Τα μάτια είναι πάντα στον στόχο ,το στόχαστρο η μάλλον η κάννη που ακολουθεί ελέγχεται ας πούμε μέσω της περιφερειακής όρασης " το τραβά μπροστά που λέμε.
 
ευχαριστω πολυ. Ξανα ερωτηση εχω το lm σε briley και το gemini σε αυτη την συσφηξη πως γινεται να ειναι δυο διαφορετικες τουφεκιες.
Τα Briley δίνουν ολόϊδια τουφεκια με τα Gemini, είναι ίδια σε τρόπο κατασκευής τσοκ , τα έχεις μετρήσει με παχυμετρο στο στομιο τους να τσεκάρεις αν έχουν ακριβώς ίδια σύσφιξη ;
 
Αν καλύπτει έως τα 40 θα είμαι πολύ ικανοποιημένος.
Φίλε καλημέρα. Εχω το lm σε becaccia 66 cm. Ότι καλύτερο έχω βάλει στο όπλο. Τρομερή κατανομή σε πολυ πανω απο τα 35 μέτρα. Το έχω βρει και με το super kill perdika 36 gr . Ανάμικτα μεσοταπο κάθε φορα με αφήνει αφονω με την απόσταση και την κατανομη
 
Να ρωτήσω και εγώ αν κάποιος ξέρει. Το Gemini lm είναι ιδιο με το briley lm spectrum ;και γενικά τα briley είναι ίδια μετά gemini.;εχω ένα Gemini lm και 2brain . Το bell kai το tm. Και θέλω να παρω ενα 2.5 η Gemini η briley. Αν ξέρει κάποιος να μου πει. Ευχαριστώ. Το tm δεν το έχω δοκιμασει ακόμα.εχω μόνιμα το Gemini lm πάνω γιατί το έχω βρει πολυ καλα
 
Μυτη πουλιου αφτι γουρουνιου λεω εγω αχαχαχαχα
Πες το πιο απλά ρε φίλε να το καταλάβουμε όλοι.
Μόνο στις γυναίκες εστιάζουμε δυνατά στον κώλο :) :) :)

Φάσσες έχει ; Βαρείς καμμία ;;;
 
Last edited:
Φίλε καλημέρα. Εχω το lm σε becaccia 66 cm. Ότι καλύτερο έχω βάλει στο όπλο. Τρομερή κατανομή σε πολυ πανω απο τα 35 μέτρα. Το έχω βρει και με το super kill perdika 36 gr . Ανάμικτα μεσοταπο κάθε φορα με αφήνει αφονω με την απόσταση και την κατανομη
Καλημέρα Πάνο.
Πολύ ωραία
Περιμένω και το δικό μου να δω πως θα πάει.
 
Καλημέρα.
Δεν έχουν την ίδια σύσφιξη.
Το Gemini είναι πιο ανοιχτό.
Οκ σε ευχαριστώ. Δηλ το briley πιστευεις είναι σαν 3 μαμά;αν θέλω ένα IM δηλ 2.5 η briley to βγάζει.σε Gemini πρέπει να είναι ποιο κλειστώ;έχουν διαφορά και στην κατανομή;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top