Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Περιέγραψε αν θέλεις το είδος της εμπλοκής;
Πόσα φυσίγγια έχεις ρίξει;
Στο δικό μου όπλο από την αρχή όταν τραβουσες το κλιστρο πισο για να κλήση πατας στο πλαι το μικρό μαυρο κουμπί. Αν δεν το πατησης με πολυ δυναμη και να είσαι λιγο αφηριμενος πανο στο ζόρι εκλεινε το κλιστρο αλλά δεν εβγενε έξω το λαμακι στο πλαι που έχει την κοκκινη κουκκιδα. Αυτό που πατας για να αλαξεις καλικα. Στο άλλο όπλο έχει ρίξει το πολυ 20 φυσίγγια και έκανε 3 φορές εμπλοκή. Δηλ έριχνε τα 2 προτα και στο τρίτο δεν ανέβαζε καλικα από κατο. Έμενε μισή η γλώσσα και το κλιστρο ανηκτο.
 
Καλησπερα
Καθ οτι Bενελακιας και γω με την elegant.3 σταθερο
Ηθελα αποψη για φυσυγγια εμποριου απο τα ευκολα να βρεθουν ,που θεωρειτε οτι ταιριαζουν.
Ρωτω για 32 διοτι αυτα τα γραμμαρια καλως ειτε κακως θεωρω πιο αποτελεσματικα.
Ισως να μπορουσατε να αναφερετε 2-3 μαρκες αναλογα την υγρασια ή αν προκειται για καλοκαιρινα η χειμωνιατικα.
Κυριως αναφερομαι σε ψιλα σκαγια
Ευχαριστω
Βassieri Pellagri
 
Το χει πάρει φίλος μου αλλά λόγο συνθηκών ΛΟΚ ντάουν έχει κάνει ένα κυνήγι μόνο σε μπεκάτσα και μερικές δοκιμές αλλά με το ραβδωτό διασποράς τσοκ της μπενελι που το είχα βάλει και φωτό εδώ για να δει το άνοιγμα της ντουφέκιας που μου είπε ότι είναι εκπληκτικό θα τον βάλω να ρίξει με τα άλλα τσοκ να δούμε με τη πρώτη ευκαιρία .
Tο ambilator απλά δεν παιζεται, ανοίγει από πολυ κοντά την τουφεκια
 
Εγώ την gold έχω η evolve ήταν του μακαρίτη του πατέρα μου εκεί κολλάω δεν μου πάει η καρδιά να την δώσω οπότε μάλλον η gold θα χαιρετήσει
Αν και με βλέπω στο τέλος να τις κρατάω και τις δύο
Τι κανη έχει η gold?
 
Crio γιατί? Γιατί όχι η απλή comfort? Θα ρίξεις 15-20 φυσιγγια σερί και θα υπερθέρμανθεί η κάνη ώστε να σου κάνει κάποια άστοχη κατανομή? Διότι μόνο τότε θα χρειαστείς το crio....σίγουρα είναι ένα μεγάλο + όμως για επαναλαμβανόμενες βολές...
Εχεις ένα μεγαλο δίκιο.. Μήπως θα ήταν τότε πιο λογικό να πήγαινα στη be diamond;; από την crio γύρω στα 200 ευρώ πάνω έχει και είναι καινούριο στην αγορά. Φοβερή βαφή απ ότι λένε καλύτερα πλαστικά από την crio και μπορεί και καλύτερη κάνη
 
Στο δικό μου όπλο από την αρχή όταν τραβουσες το κλιστρο πισο για να κλήση πατας στο πλαι το μικρό μαυρο κουμπί. Αν δεν το πατησης με πολυ δυναμη και να είσαι λιγο αφηριμενος πανο στο ζόρι εκλεινε το κλιστρο αλλά δεν εβγενε έξω το λαμακι στο πλαι που έχει την κοκκινη κουκκιδα. Αυτό που πατας για να αλαξεις καλικα. Στο άλλο όπλο έχει ρίξει το πολυ 20 φυσίγγια και έκανε 3 φορές εμπλοκή. Δηλ έριχνε τα 2 προτα και στο τρίτο δεν ανέβαζε καλικα από κατο. Έμενε μισή η γλώσσα και το κλιστρο ανηκτο.
Ok Πάνο.
Θα σου απαντήσουν τα παιδιά που είναι έμπειρα.
Δε γνωρίζω ακριβως να σου πω τι μπορεί να φταίει.
 
Εχεις ένα μεγαλο δίκιο.. Μήπως θα ήταν τότε πιο λογικό να πήγαινα στη be diamond;; από την crio γύρω στα 200 ευρώ πάνω έχει και είναι καινούριο στην αγορά. Φοβερή βαφή απ ότι λένε καλύτερα πλαστικά από την crio και μπορεί και καλύτερη κάνη
Βρες μια φθηνή μεταχειρισμενη Μ2 κ φτιαξτη τουμπανο όπως θέλεις εσυ
 
Επόμενο πρότζεκτ είναι να βάλω ακριβά και όμορφα ξύλα στην μαξους και μετά θα ασχοληθώ με την μπενελλι
Τα πολυ όμορφα ξυλα συνήθως ρίχνουν στραβά, έχεις δει όπλο κάποιου κορυφαίου με πανεμορφα ξυλα ;; μόνο αν έχεις βρει τα μέτρα σου στο δέκατο του χιλιοστου να πας σε ξυλα τρελα
 
Τα πολυ όμορφα ξυλα συνήθως ρίχνουν στραβά, έχεις δει όπλο κάποιου κορυφαίου με πανεμορφα ξυλα ;; μόνο αν έχεις βρει τα μέτρα σου στο δέκατο του χιλιοστου να πας σε ξυλα τρελα

Στο δέκατο του χιλιοστού δεν το έχω βρει σίγουρα
 
Τα πολυ όμορφα ξυλα συνήθως ρίχνουν στραβά, έχεις δει όπλο κάποιου κορυφαίου με πανεμορφα ξυλα ;; μόνο αν έχεις βρει τα μέτρα σου στο δέκατο του χιλιοστου να πας σε ξυλα τρελα
Ρίχνουν στραβά; Για εξήγησε το λίγο. Γιατί εγώ έχω δει πολύ όμορφα κοντάκια αθλητών να μην αναφέρω τα ονόματα τους τώρα.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top