Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Παίδες προς όλους τούς μπενελακιδες τουφεκισα με federal classic πενταρι με ντεμί τσοκ με την 123 και έπαθα σοκ.τελεια κατανομή και διάτρηση.θανατος....
Όλα τα πολυ αργά φυσίγγια δίνουν κατανομές κ συγκεντρώσεις, όταν όμως πιασουν τα κρυα αρχίζουν τα κλαμματα
 
Όλα τα πολυ αργά φυσίγγια δίνουν κατανομές κ συγκεντρώσεις, όταν όμως πιασουν τα κρυα αρχίζουν τα κλαμματα
Δημήτρη αν και ακριβα φυσίγγια θα τα δοκιμασω με κρύο όπως λες ,να δω τι κάνουν.υπομομη να μπει ο χειμώνας.
 
Θα ηθελα γνωμες για την Benelli M1 Super 90 50th Anniversary που παιζει στα 790ε. Την επωμισα και μου καθεται παρα πολυ καλα. Δεν εχω ακουσει κατι για την συγκεκριμενη. Στην τιμη που παιζει με ενδιαφερει αρκετα να μαθω αν αξιζει η αγορα της και αν τυχον εχει καποιο ελαττωμα. Ευχαριστω.
 
Θα ηθελα γνωμες για την Benelli M1 Super 90 50th Anniversary που παιζει στα 790ε. Την επωμισα και μου καθεται παρα πολυ καλα. Δεν εχω ακουσει κατι για την συγκεκριμενη. Στην τιμη που παιζει με ενδιαφερει αρκετα να μαθω αν αξιζει η αγορα της και αν τυχον εχει καποιο ελαττωμα. Ευχαριστtbeagrfe-1.jpg

20200202_091825.jpg
 
Last edited:
Μπενελι και προβλήματα αμα γυρεύεις προβλήματα ψαξε άλλες μάρκες χαχαχα.
Γιαννη επειδη δεν γνωριζω γι' αυτο ρωταω να μαθω (σε αυτο εξυπηρετει και το φορουμ νομιζω). Επειδη τα λεφτα δεν ειναι στραγαλια τουλαχιστον για μενα, ψαχνομαι οσο μπορω πριν αγορασω οτιδηποτε. Φιλικα παντα :)
 
Πιστεύω να κατάλαβες το καλαμπουρι εννοείται και να ρωτάς φίλε όπως ρωτάμε όλοι εγώ ρωτάω και πράγματα που ξέρω πολλές φορές για να διασταυρώσω από όλα τα μέλη και την παρέα αν όντως τα ξέρω ή νομίζω γιατί άλλο να ακούς μια άποψη και άλλο 10 .
 
Και εννοείται ότι τη σημερινή εποχή πρέπει να μην σπαταλάς ούτε ευρώ τσάμπα αλλά στην ουσία έχω αλλάξει 4 μπενελι και έχω κυνηγήσει και με 2 φίλων διαφορετικά μοντέλα όλες πρόβλημα δεν υπήρξε ποτέ γι'αυτό άποψη μου αν σου κάθεται και την αισθάνεσαι καλά στα χέρια σου πάρτη .
 
Πιστεύω να κατάλαβες το καλαμπουρι εννοείται και να ρωτάς φίλε όπως ρωτάμε όλοι εγώ ρωτάω και πράγματα που ξέρω πολλές φορές για να διασταυρώσω από όλα τα μέλη και την παρέα αν όντως τα ξέρω ή νομίζω γιατί άλλο να ακούς μια άποψη και άλλο 10 .
Και εννοείται ότι τη σημερινή εποχή πρέπει να μην σπαταλάς ούτε ευρώ τσάμπα αλλά στην ουσία έχω αλλάξει 4 μπενελι και έχω κυνηγήσει και με 2 φίλων διαφορετικά μοντέλα όλες πρόβλημα δεν υπήρξε ποτέ γι'αυτό άποψη μου αν σου κάθεται και την αισθάνεσαι καλά στα χέρια σου πάρτη .
Το καταλαβα εννοειται :) Εγω αναφερομαι σε τυχον θεματα οπως πχ. το benelli click που λενε σε καποιες M2. Σε ευχαριστω για τις απαντησεις σου.
 
Μπενελι κλικ υπάρχει σε όλα τα όπλα με κλείστρο περιστροφικής κεφαλής που χρειάζεται κάποια συγκεκριμένη δύναμη για να κλειδώσει αν το ακουμπήσεις σιγά σιγά το παθαίνεις η αν σου τραβηχτεί σε κάνα κλαδάκι λίγο πίσω δεν είναι πρόβλημα του όπλου είναι απροσεξία η λάθος χειρισμός ποτέ δεν ήταν πρόβλημα αλλά επειδή έφτασαν παράπονα στα αφτιά της μπενελι στα τελευταία μοντέλα το έχει διορθώσει έχω ακούσει και όπως και να το αφήσεις θα κουμπώσει εμένα μετά από χιλιάδες φυσίγγια με μπενελι δύο φορές μου χε τύχει και στη μία έφταιγε το ελατήριο επανάτασης που ήθελε αλλαγή σε μια σέντρο σε κατακόρυφη βολή .
 
Θα ηθελα γνωμες για την Benelli M1 Super 90 50th Anniversary που παιζει στα 790ε. Την επωμισα και μου καθεται παρα πολυ καλα. Δεν εχω ακουσει κατι για την συγκεκριμενη. Στην τιμη που παιζει με ενδιαφερει αρκετα να μαθω αν αξιζει η αγορα της και αν τυχον εχει καποιο ελαττωμα. Ευχαριστω.
Μεγαλητερη αξιοπηστια δεν θα βρεις οπλο για μια ζωη
 
Το καταλαβα εννοειται :) Εγω αναφερομαι σε τυχον θεματα οπως πχ. το benelli click που λενε σε καποιες M2. Σε ευχαριστω για τις απαντησεις σου.
Όπως έγραψε ο Γιάννης το κλικ δεν έχει να κάνει με το μοντέλο
Μια χαρά όπλο είναι και για τα λεφτά που κάνει καινούργιο παίζει να είναι και η καλύτερη αγορά αυτή την στιγμή τουλάχιστον εγώ έτσι πιστεύω
 
Καλησπερα
Καθ οτι Bενελακιας και γω με την elegant.3 σταθερο
Ηθελα αποψη για φυσυγγια εμποριου απο τα ευκολα να βρεθουν ,που θεωρειτε οτι ταιριαζουν.
Ρωτω για 32 διοτι αυτα τα γραμμαρια καλως ειτε κακως θεωρω πιο αποτελεσματικα.
Ισως να μπορουσατε να αναφερετε 2-3 μαρκες αναλογα την υγρασια ή αν προκειται για καλοκαιρινα η χειμωνιατικα.
Κυριως αναφερομαι σε ψιλα σκαγια
Ευχαριστω
 
Καλησπερα
Καθ οτι Bενελακιας και γω με την elegant.3 σταθερο
Ηθελα αποψη για φυσυγγια εμποριου απο τα ευκολα να βρεθουν ,που θεωρειτε οτι ταιριαζουν.
Ρωτω για 32 διοτι αυτα τα γραμμαρια καλως ειτε κακως θεωρω πιο αποτελεσματικα.
Ισως να μπορουσατε να αναφερετε 2-3 μαρκες αναλογα την υγρασια ή αν προκειται για καλοκαιρινα η χειμωνιατικα.
Κυριως αναφερομαι σε ψιλα σκαγια
Ευχαριστω
Nobel Sport NS20 Classica... κλασική αξία. Επειδή έχει συγκεντρωτήρα με αποσπώμενο πάτο είναι λίγο πιο σφιχτή η τουφεκιά, οπότε με το σταθερό 3άρι ίσως χρειαστείς και κάποιο μισόταπο ή ακόμα και διασποράς για τα πολύ κοντινά, πχ τα Dispersante NSI τα θεωρώ πολύ καλά όπως επίσης και τα Lambro Direct εξαιρετικά. Βέβαια αυτά που σου προτείνω είναι από το πάνω ράφι, αλλά στην τελική πόσα φυσίγγια ρίχνουμε;........
 
Παίδες για να μην κάνει ποτέ ξανά κλικ η benelli σας θα βάζετε λάδι που είναι για μείον 18 ( υπάρχουν δύο στην αγορά ) στο ελατήριο επαναφοράς και λίγο στην ράγα του κλείστρου και τέλος.
Και μια σταγόνα στο μυαλό!!;!!
 
Παίδες για να μην κάνει ποτέ ξανά κλικ η benelli σας θα βάζετε λάδι που είναι για μείον 18 ( υπάρχουν δύο στην αγορά ) στο ελατήριο επαναφοράς και λίγο στην ράγα του κλείστρου και τέλος.
Σταύρο δεν φταίει το λάδι.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top