Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Πλεον εχει αλαξει μεθοδο κατι πολυ καλυτερο και πιο γερο αλλα δε ξερω ακριβως τι ειναι για να πω με σηγουρια
Εγω ρε παιδια πρωτη φορα το ακουω αυτο δεν εχω δει κατι αλλα για να λετε ετσι θα ειναι λογικα για συγκεκριμενο μοντελο παρτιδα λετε δε ξερω για ανφερετε μοντελα
Το μετέφερα εδώ.
Τι μέθοδος είναι αυτή βρε Τόλη;

Ούτε εγώ έχω ακούσει κάτι αλλά δεν το αποκλείω κιόλλας.
Αν το δαχτυλίδι τρώει "σφυριές" σε κάθε τουφεκιά είτε από λάθος σχεδιασμό της benelli είτε από πατέντες και βέβαια θα σπάσει η κόλληση.

Αυτό που ξέρω είναι ότι στην Μ2 υπάρχουν ελατήρια μεταξύ δαχτυλιδιού και πάπιας αλλά δεν ξέρω τι ρόλο βαράνε.
Ξέρει κανένας ;

Επίσης τονίζεται το πολύ καλό σφίξιμο της βίδας της πάπιας.

IMG_20210712_140431.jpg
 
https://www.car.gr/xyma/view/35551572-benelli-rafaello. Οποιος θελει μπενελι ας παρει αυτο ..οπλο θρυλος της μπενελι το εχει φιλος μου 25 χρονια εχει ριξει 10 καραβια φυσηγγια σεν εχει αλαξη ουτε βιδα ασε που εχει και πολυ καλη καννη
Πραγματικά σκυλιά και εγώ προσωπικά δεν έχω ακούσει ποτέ τίποτα για τα συγκεκριμένα
Η πρώτη benelli πού άκουσα και είδα με τα μάτια μου να κάνει φάλτσα ήταν η centro και όταν το είδα δεν το πίστευα κιόλας
 
Πραγματικά σκυλιά και εγώ προσωπικά δεν έχω ακούσει ποτέ τίποτα για τα συγκεκριμένα
Η πρώτη benelli πού άκουσα και είδα με τα μάτια μου να κάνει φάλτσα ήταν η centro και όταν το είδα δεν το πίστευα κιόλας
Τι εννοεις φαλτσα?
 
Εμπλοκές
Πρωτη φορά που είδα benelli να κάνει εμπλοκες και μάλιστα αρκετές ήταν από centro σε καρτέρι για τσίχλες ήμασταν και μου είχε έρθει πολύ παράξενο τότε
Και εγω το ιδιο απο centro εχω δει την εχει χωριανος μου εδωσε την μπερετα 303 και πηρε αυτην ακομα βλαστημαη την ωρα...εμπλοκες και παραξενιες με τα φυσηγγια
 
Ρε παιδια....με αυτες τις crio τι εχει γινει? Γιατι εχουν τετοια ασχημη φημη?
Πριν το 2000 είχε θηράματα στα @@ μας τα όπλα
Μετά το 2000 που φτάσαμε να βλέπουμε μέχρι και την τσίχλα με το κυαλι, ψειριζουμε τον.... ελέφαντα
 
Ρε παιδια....με αυτες τις crio τι εχει γινει? Γιατι εχουν τετοια ασχημη φημη?
Δεν πιστεύω ότι θα βγάλουμε άκρη ποτέ
Αν εξαιρέσεις τις βαφές που ορισμένες είχαν θέμα και εκεί δεν χωράει αμφισβήτηση σε θέμα κάννης άλλοι λένε μακριά άλλοι όλα καλά
Αλλά θα μου πεις λίγο έως πολύ για όλα τα μοντέλα ανεξαρτήτως μάρκας υπάρχουν διαφωνίες
Άλλοι τα πήραν και τα χαίρονται και άλλοι χτικιασαν
Και αν χτικιασεις δύσκολα εμπιστεύεσαι ξανά
 
Σας ρωταω γιατι εχω ακουσει και εγω απο γνωστο οτι δεν σκοτωνε δεν εκανε δεν ερανε...... ο οποιος την πουλησε μεσα σε ενα μηνα και πηρε μια παλιοτερη benelli.....αλλα οταν τον ρωτησα εαν ειχε δοκιμασει τα τσοκ με διαφορα φυσιγγια ή εαν ειχε μπει στον κοπο να παρει αλλα τσοκ.....επεμενε οτι δεν σκοτωνε.....και μου ειπε οτι δεν ειχε δοκιμασει το οπλο σε στοχο.....αυτο που θελω να πω ειναι εαν εχει γινει καποιο συγκριτικο με τις παλιοτερες και εχει αποδειχθει η κατωτεροτητα τους.....
 
Σας ρωταω γιατι εχω ακουσει και εγω απο γνωστο οτι δεν σκοτωνε δεν εκανε δεν ερανε...... ο οποιος την πουλησε μεσα σε ενα μηνα και πηρε μια παλιοτερη benelli.....αλλα οταν τον ρωτησα εαν ειχε δοκιμασει τα τσοκ με διαφορα φυσιγγια ή εαν ειχε μπει στον κοπο να παρει αλλα τσοκ.....επεμενε οτι δεν σκοτωνε.....και μου ειπε οτι δεν ειχε δοκιμασει το οπλο σε στοχο.....αυτο που θελω να πω ειναι εαν εχει γινει καποιο συγκριτικο με τις παλιοτερες και εχει αποδειχθει η κατωτεροτητα τους.....
Δεν είμαι ο κατάλληλος για να απαντήσω γιατί και εγώ δεν το έχω με τις δοκιμές αλλά μήπως είχαν θέμα σε αυτό που λέμε καθαρά σκοτωματα και όχι στις κατανομές;
Θα μου πεις οι κατανομές κάνουν και τα σκοτωματα αλλά πιστεύω ότι καταλαβαίνεις τι εννοώ
 
Δεν είμαι ο κατάλληλος για να απαντήσω γιατί και εγώ δεν το έχω με τις δοκιμές αλλά μήπως είχαν θέμα σε αυτό που λέμε καθαρά σκοτωματα και όχι στις κατανομές;
Θα μου πεις οι κατανομές κάνουν και τα σκοτωματα αλλά πιστεύω ότι καταλαβαίνεις τι εννοώ
Ναι....καταλαβα τι εννοεις....πολυ πιθανον....απλα μου κανει εντυπωση που εχουνε αυτη τη φημη....
 
Έχει νόημα για έναν πολύ καλό σκοπευτή, αλλά ο μέσος κυνηγός να κάθεται να αναλύει μέχρις εξαντλήσεως όπλα και μπαρουτόσκαγα είναι σαν να παίρνει πολύ σοβαρά τον εαυτό του.Εκτός και αν πρόκειται για απλό χόμπι.
 
Σας ρωταω γιατι εχω ακουσει και εγω απο γνωστο οτι δεν σκοτωνε δεν εκανε δεν ερανε...... ο οποιος την πουλησε μεσα σε ενα μηνα και πηρε μια παλιοτερη benelli.....αλλα οταν τον ρωτησα εαν ειχε δοκιμασει τα τσοκ με διαφορα φυσιγγια ή εαν ειχε μπει στον κοπο να παρει αλλα τσοκ.....επεμενε οτι δεν σκοτωνε.....και μου ειπε οτι δεν ειχε δοκιμασει το οπλο σε στοχο.....αυτο που θελω να πω ειναι εαν εχει γινει καποιο συγκριτικο με τις παλιοτερες και εχει αποδειχθει η κατωτεροτητα τους.....
Κοιτά εγώ την πάλεψα πολύ και έπαθα και χουνερια γερά, τρεις μήνες κόντεψα να πάθω ψυχολογικά. Τέσσερις που έχω στο κοντινό μου περιβάλλων έχουν φύγει τα χρώμια στης βάσεις και η κάνες έχουν γίνει κόκκινες χρονολογίας 2004-2006
Ειναι μίζερες στα φυσίγγια όλες αυτές. Γεμίζω για την δικιά μου 121 και ρίχνουν και οι φίλοι με της cRio με μισο Τσόκ όλοι στα 30 μέτρα μέρα με την νύχτα. Η 121 ποτέ δεν με ταλεπόρισε να της βρω φυσιγγιο. Αν αγόραζα σήμερα αυτογεμες σίγουρα δεν θα ήταν μπενελι αν και μου αρέσει πολύ η M2
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top