Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλησπέρα συνάδελφοι
Όποιος έχει το συγκεκριμένο όπλο ή έχει εμπειρία από το συγκεκριμένο παρακαλώ για την βοήθεια του

Benelli montefeltro
Τα είπαν όλα οι προλαλήσαντες...

Και όταν σου λέει ο Παναγιώτης για κυνήγια στην Αργεντινή, εννοεί όπλα που χρησιμοποιούνται στις φάρμες και έχουν ρίξει εκατομμύρια φυσίγγια το καθένα...

Ότι όπλο και να πάρω, μία Montefeltro θα υπάρχει πάντα στα όπλα μου
 
Απλός μηχανισμός ,αξιόπιστος , εύκολος στη συντήρηση,με κοντάκι comfort δεν κλωτσαει ,το πιο αξιόπιστο όπλο σε κυνήγια στην Αργεντινή
Το τίποτα από
Καλησπέρα συνάδελφοι
Όποιος έχει το συγκεκριμένο όπλο ή έχει εμπειρία από το συγκεκριμένο παρακαλώ για την βοήθεια του

Benelli montefeltro
Το τίποτα από βλάβες το ξέρεις;απλά τίποτα.το φέρνεις στα μέτρα σου κ έχεις όπλο για μια ζωή φίλε μου
 
Καλησπέρα συνάδελφοι
Μπορείτε να μου πείτε τις διαφορές που παρατήρησα σε μερικές αγγελίες, αλλά κ βίντεο;
Μερικά αυτογεμή μαζί με το δικό τους όνομα τους βάζουν κ το super 90. Για παράδειγμα
Ψάχνοντας την benelli montefeltro βρήκα πως υπάρχει κ σαν benelli montefeltro super 90, επίσης η υπάρχει κ η benelli m1 super 90 κ η benelli 121 υπάρχει κ σαν benelli 121 super 90 ή benelli 121 Rafaello, τι παίζει με αυτές τι ονομασίες; Που ακριβώς μπερδεύομαι;
 
Καλησπέρα συνάδελφοι
Μπορείτε να μου πείτε τις διαφορές που παρατήρησα σε μερικές αγγελίες, αλλά κ βίντεο;
Μερικά αυτογεμή μαζί με το δικό τους όνομα τους βάζουν κ το super 90. Για παράδειγμα
Ψάχνοντας την benelli montefeltro βρήκα πως υπάρχει κ σαν benelli montefeltro super 90, επίσης η υπάρχει κ η benelli m1 super 90 κ η benelli 121 υπάρχει κ σαν benelli 121 super 90 ή benelli 121 Rafaello, τι παίζει με αυτές τι ονομασίες; Που ακριβώς μπερδεύομαι;
Βαλε και τον χρηστοφορο κολομβο μεσα στα αλλα ονοματα .drunk.
 
Αδερφέ μην σπας το κεφάλι σου η Benelli 3 αυτογεμή όπλα έχει επί της ουσίας 1: την montefeltro 2: την rafaelo και 3: την vinchi
Ολα τα υπόλοιπα ονόματα είναι παραλλαγές αυτών των τριών όπλων για εμπορικούς λόγους πάνω σε αυτά παίζουν με παραλλαγές σε κανες σε βαφές σε μέταλλα Και σου δίνουν διαφορετικά ονόματα η σημαντικότερη διάφορα και βελτίωση ήταν το περιστροφικό κλείστρο
 
Καλησπέρα συνάδελφοι
Μπορείτε να μου πείτε τις διαφορές που παρατήρησα σε μερικές αγγελίες, αλλά κ βίντεο;
Μερικά αυτογεμή μαζί με το δικό τους όνομα τους βάζουν κ το super 90. Για παράδειγμα
Ψάχνοντας την benelli montefeltro βρήκα πως υπάρχει κ σαν benelli montefeltro super 90, επίσης η υπάρχει κ η benelli m1 super 90 κ η benelli 121 υπάρχει κ σαν benelli 121 super 90 ή benelli 121 Rafaello, τι παίζει με αυτές τι ονομασίες; Που ακριβώς μπερδεύομαι;
Τα αυτογεμή της Benelli είναι μπόλικα πανάθεμά την (και έχει κι άλλα τόσα στις άλλες κατηγορίες):
M1
M2
M3 (διπλής λειτουργίας)
M4
Raffaello
Vinci
Super Vinci
Arabesque
Ethos
Be Diamond
Super Black Eagle
Montefeltro
SL80
Beccaccia Supreme

Όπου βλέπεις SUPER 90, είναι εκεί για να τονίσει την ύπαρξη περιστροφικού κλείστρου. Κάποια μοντέλα που βγαίνουν πολλά χρόνια, μπορεί να τα βρεις (κυρίως μεταχειρισμένα) σαν SUPER 85, τα οποία και δεν είχαν περιστροφικό κλείστρο.
 
Last edited:
Παιδιά μη περιπλεκουμε τα πράγματα..... H benelli έχει αυτογεμη με κύριο τρόπο λειτουργίας αυτόν της αδράνειας.... όλα της τα μοντέλα έχουν περιστροφικο κλείστρο. Μοναδική εξαίρεση η m 4 η οποία έχει σύστημα αερίων. Τώρα οι μικροδιαφορές....η σειρά modefeltro, becaccia, super 90 κτλ έχουν κοινό χαρακτηριστικό την μονοκόμματη βάση. Η Rafaello, Black eagle κτλ έχουν αφαιρούμενο καπάκι. Η Vinci είναι μια δική της κατηγορία: κανη, κλείστρο, επανατατικο είναι ένα κομμάτι, κοντάκι δεύτερο και η αποθήκη φυσιγγίων με την σκανδαλοθηκη και τον ξυστό τρίτο....
 
188155490_4020410074705910_3279998523915553636_n.jpg
 
εκτος απο τις κοκκινες μπιμπελές και το πρακτικαλ στοχαστρο τι αλλαξε σ αυτο το οπλο?

χαχαχα γελαω μονο με την αναμνηση... οταν ειχε βγει, γι αυτα τα κοκκινα μπιμπελα το αγορασαν ακομα κι αυτοι κυνηγουσαν ακομα και με 76 71 επι χρονια.
 
Παίδες έχει κυνηγησει κανεις την M2 sp σε θήραμα σκοτώνει η κανή της η τρεχουμε απο πισω;
Γιατί να τρέχεις από πίσω φίλε;
Σίγουρα υπάρχουν πολλές κάννες καλύτερες βλητικα από αυτές των benelli,όπως και χειρότερες, αλλά μην τα ισοπεδώνουμε όλα.
 
εχεις ακουσει τιποτα?
Οχι αλλα τελευταια έχουν ζητησει πληροφορίες για την xlr με δεδομένο ότι κυνηγούν με βενελι και έχουν πρόβλημα με διάτρηση στο θήραμα και στα παπιά και στο γουρούνι.Μην ανοίξω καμμία περίεργη συζητηση δεν είναι αυτός ο σκοπός μου απλά βρέθηκε μπροστά μου μια sp και Θέλω να το ψάξω λίγο.
 
Στην παρεα μας για αγριογουρουνα εχουμε 2 benelli montefeltro, μια m1 και μια m2......μια χαρα σκοτωνουνε......το εχω ξαναπει.....αφιερωνουμε λιγο χρονο ωστε να βρουμε καταλληλο φυσιγγιο με το τσοκ που ταιριαζει....αν μας φευγει η τουφεκια εκτος κεντρου καλα ειναι να ψαξουμε το κοντακι......αν εχουμε μια καλη κατανομη με ενα αξιολογο φυσιγγι που πηγαινει στο κεντρο του στοχου δε νομιζω οτι το οπλο δεν σκοτωνει......και εγω καποτε κατηγορουσα την benelli οταν την πρωτο αγορασα ......αλλα δεν ειχα δει οτι με το 3* και τα φυσιγγια που χρησιμοποιουσα τα δραμια ανοιγαν υπερβολικα....με αποτελεσμα να κυνηγαω τα γουρουνια απο πισω......
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top