Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Φιλε μου η αποψη σου μου δινει μια απαντηση οπως και την εναλακτικη επιλογη και σε ευχαριστω.Προσωπικο ερωτημα εαν διεθετεις τα χρηματα θα εκανες την αγορα αυτη στο υψος της κατηγοριας χρηματων η θα επελεγες κατι διαφορετικο το αξιζει κατα την γνωμη σου;Σε ευχαριστω εκ των προτερων.
Φίλε Παναγιώτη , χωρίς να θέλω να επηρεάσω την άποψη σου , και επειδή όπως είπα κατέχω και τα δύο όπλα , ναι θα το αγόραζα το όπλο αυτό , για δύο λόγους , ο πρώτος και ο πιο βασικός η αξιοπιστία του , και δεύτερον αυτά τα έξτρα πράγματα που του έδωσαν . Ελπίζω να σε βοήθησα , και όχι να σε μπέρδεψα περισσότερο . Καλή επιλογή σου εύχομαι , και αν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι , με χαρά .
 
Φίλε Παναγιώτη , χωρίς να θέλω να επηρεάσω την άποψη σου , και επειδή όπως είπα κατέχω και τα δύο όπλα , ναι θα το αγόραζα το όπλο αυτό , για δύο λόγους , ο πρώτος και ο πιο βασικός η αξιοπιστία του , και δεύτερον αυτά τα έξτρα πράγματα που του έδωσαν . Ελπίζω να σε βοήθησα , και όχι να σε μπέρδεψα περισσότερο . Καλή επιλογή σου εύχομαι , και αν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι , με χαρά .
Σε ευχαριστω για αλλη μια φορα THEO η αποψη σου μετραει διοτι εχοντας και τα δυο οπλα μπορεις να εχεις συνολικη αποψη ,πραγματι με βοηθησες .Νασαι καλα να τα χαιρεσαι τα εργαλεια σου.
 
Σε ευχαριστω για αλλη μια φορα THEO η αποψη σου μετραει διοτι εχοντας και τα δυο οπλα μπορεις να εχεις συνολικη αποψη ,πραγματι με βοηθησες .Νασαι καλα να τα χαιρεσαι τα εργαλεια σου.
Να είσαι καλά Παναγιώτη , σ ευχαριστώ ,.shake hands. και εσύ με το καλό ότι καί αν αποφασίσεις
 
Λοιπόν...την Μ2 την πούλησα...αλλά αγόρασα κάνη από Μαύρο Αετό για να την βάλω στην 1200F.
Ανήκω ακόμα στον Team Benelli ή παίρνω τον πούλο από δω μέσα;
Νέο παιδί είσαι ,θα κάνεις τη βόλτα σου και θα ξαναγυρίσεις στο σπίτι.
 
Λοιπόν...την Μ2 την πούλησα...αλλά αγόρασα κάνη από Μαύρο Αετό για να την βάλω στην 1200F.
Ανήκω ακόμα στον Team Benelli ή παίρνω τον πούλο από δω μέσα;
Ακόμη εδώ ανήκεις Μάριε,αφού η 1200F benelli είναι στην ουσία,πήρες και κάννη benelli,όποτε είσαι ταγμένος στο πιο αξιόπιστο σύστημα που δεν είναι άλλο από το σύστημα αδράνειας...
 
Λοιπόν...την Μ2 την πούλησα...αλλά αγόρασα κάνη από Μαύρο Αετό για να την βάλω στην 1200F.
Ανήκω ακόμα στον Team Benelli ή παίρνω τον πούλο από δω μέσα;
Καλημέρα και εύχομαι να την χαρείς. Πόσα εκατοστά τελικά πήρες; Αν θυμάμαι καλά έψαχνες κοντή κάνη σωστά;
 
Καλημέρα και εύχομαι να την χαρείς. Πόσα εκατοστά τελικά πήρες; Αν θυμάμαι καλά έψαχνες κοντή κάνη σωστά;
Ναι σωστα μιλας.
Τελικα βρεθηκε μια στην γειτονια (αμα θελει ο διαολος...).
Μου κοστισε 200Ε και ειναι 71εκ. Την μαμισια θα την κοψουμε στους 61π. και αυτο θα μας δωσει ολο το φασμα περιηγησεων...
 
Ακόμη εδώ ανήκεις Μάριε,αφού η 1200F benelli είναι στην ουσία,πήρες και κάννη benelli,όποτε είσαι ταγμένος στο πιο αξιόπιστο σύστημα που δεν είναι άλλο από το σύστημα αδράνειας...
Τακη σ'ευχαριστω!
Οσο για το συστημα της Benelli...συμφωνω...:rolleyes:
 
Η δίκη μου η μ2 επι 2 μέρες έτρωγε όλη μέρα βροχή και χαλάζι και έμεινε ακαθάριστη δεν παρουσίασε καμία σκουριά αλλά αυτό βεβαία δεν αποτελεί κάποιο κριτήριο αλλά απλή διαπίστωση
Τι λέμε βρε παιδιά τώρα .. εδώ το 316l πιάνει επιφανειακή οξείδωση και μιλάμε για κάνες;;;

Όλες σκουριάζουν ... Άλλες πιο εύκολα, άλλες λιγότερο εύκολα, αν έχουν χάσει το χρώμα ή την οποιαδήποτε επίστρωση για πλάκα σε δυσμενές περιβάλλον.

Νίκο για όλους το πόστ όχι για εσένα.
 
Η δίκη μου η μ2 επι 2 μέρες έτρωγε όλη μέρα βροχή και χαλάζι και έμεινε ακαθάριστη δεν παρουσίασε καμία σκουριά αλλά αυτό βεβαία δεν αποτελεί κάποιο κριτήριο αλλά απλή διαπίστωση
Νίκο η τοποθέτηση σου είναι...ανεκτίμητης αξίας.
 
Μεταξύ Μ1 και Franchi Affinity Rib τι προτιμάμε;

(Φαντάζομαι στο benelli club η ψήφος θα είναι Μ1, στο Franchi η Rib και για τους υπόλοιπους το ίδιο!....)

Αλλά οι γνώμες όλων πολύτιμες.
Μιλάμε για δύο όπλα που φτιάχνονται από την ίδια εταιρεία στο ίδιο εργοστάσιο, με ίδιας φιλοσοφίας μηχανισμό λειτουργίας, αδράνεια με περιστροφικό κλείστρο. Αν στη Φράνκι υπάρχει 1% ; 0,1% ; 0,01% ; να πάθει ποτέ οτιδήποτε ο σιδηρόδρομος του κλείστρου, στη Μπενέλι απλά δεν υπάρχει πιθανότητα να σπάσει κάτι.
Ίδια ανταλλακτικά σε γκρουπ κλείστρου σκανδαλοθηκης, ως ίδια όπλα πρακτικά στα σωθικά, ίδιας φιλοσοφίας κάννες, τσοκς.
Από κει και πέρα άλλες διαστάσεις κοντακιών, που παίζει ρόλο στον κάθε χρήστη.
Έχει βγει σε προσφορά η Affinity η μαύρη με την ίσια ρίγα έχω μάθει σε πολύ πολύ καλή τιμή, κάνα 100€ κάτω από τη Μ1, εξαιρετικά δελεαστική πρόταση.
Μεγάλο δίλημμα δε μπορώ να ξεχωρίσω κάποια απ' τις δύο σα σύνολο.
Μικροδιαφορές στα σημεία, οπότε είναι υποκειμενικό θέμα όταν τις δείτε από κοντά ποια θα σας κάτσει καλύτερα.
 
Μιλάμε για δύο όπλα που φτιάχνονται από την ίδια εταιρεία στο ίδιο εργοστάσιο, με ίδιας φιλοσοφίας μηχανισμό λειτουργίας, αδράνεια με περιστροφικό κλείστρο. Αν στη Φράνκι υπάρχει 1% ; 0,1% ; 0,01% ; να πάθει ποτέ οτιδήποτε ο σιδηρόδρομος του κλείστρου, στη Μπενέλι απλά δεν υπάρχει πιθανότητα να σπάσει κάτι.
Ίδια ανταλλακτικά σε γκρουπ κλείστρου σκανδαλοθηκης, ως ίδια όπλα πρακτικά στα σωθικά, ίδιας φιλοσοφίας κάννες, τσοκς.
Από κει και πέρα άλλες διαστάσεις κοντακιών, που παίζει ρόλο στον κάθε χρήστη.
Έχει βγει σε προσφορά η Affinity η μαύρη με την ίσια ρίγα έχω μάθει σε πολύ πολύ καλή τιμή, κάνα 100€ κάτω από τη Μ1, εξαιρετικά δελεαστική πρόταση.
Μεγάλο δίλημμα δε μπορώ να ξεχωρίσω κάποια απ' τις δύο σα σύνολο.
Μικροδιαφορές στα σημεία, οπότε είναι υποκειμενικό θέμα όταν τις δείτε από κοντά ποια θα σας κάτσει καλύτερα.
Ευχαριστώ πολύ συντοπίτη,
Ωστόσο δεν βρίσκω πουθενά την μαύρη Affinity φθηνότερη (μέχρι 845€) από τη Μ1 (790€). Μόνο τη Rib (730€).
Γι΄ αυτό κοιτάω τη Rib.
 
Μεταξύ Μ1 και Franchi Affinity Rib τι προτιμάμε;

(Φαντάζομαι στο benelli club η ψήφος θα είναι Μ1, στο Franchi η Rib και για τους υπόλοιπους το ίδιο!....)

Αλλά οι γνώμες όλων πολύτιμες.
Παρότι μπενελακιας αν ήμουν δεξιόχειρας θα κοίταζα και τη franchi με τις δύο κάννες αν υπάρχει απόθεμα.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top