Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Σήμερα μίλησα με ένα ιδιοκτήτη μιας SS και ενώ πωλούσε το όπλο μου ανέφερε με ειλικρίνεια ότι έχει ξεφλουδισει η βάση καθώς και ισως να έχει και κάποιες πικες σκουριάς στη κανη. Το όπλο του 2009 .Επιτρέπετε ένα όπλο που αγοράστηκε 1900ευρώ η BENELLI να προσφέρει το κορυφαίο της μοντέλο με τέτοια προβλήματα ;Τι γίνεται καλοί μου συνάδελφοι ;
 
Και εμενα του 2009 ειναι φιλε αλλα εκτός απο το καπάκι που αρχίζει και ασπριζει και το πελμα που το χω πετάξει δεν εχει αλλο θεμα πουθενά μην απορεις ειναι το προβλημα της μπενελι το εχω αναφερει προβληματικές βαφές σε πολλά όπλα της τωρα αν σκασει και το φιλμ της βασης θα τη κανω παραλαγης κερακοτ καποια στιγμη γιατί δε τη πουλάω με τίποτα
 
Και εμενα του 2009 ειναι φιλε αλλα εκτός απο το καπάκι που αρχίζει και ασπριζει και το πελμα που το χω πετάξει δεν εχει αλλο θεμα πουθενά μην απορεις ειναι το προβλημα της μπενελι το εχω αναφερει προβληματικές βαφές σε πολλά όπλα της τωρα αν σκασει και το φιλμ της βασης θα τη κανω παραλαγης κερακοτ καποια στιγμη γιατί δε τη πουλάω με τίποτα

Και εμένα η crio που έχει ίδια βάση νίκελ με την ss έσκασε. Και την έκανα κεραμική.
 
Σήμερα μίλησα με ένα ιδιοκτήτη μιας SS και ενώ πωλούσε το όπλο μου ανέφερε με ειλικρίνεια ότι έχει ξεφλουδισει η βάση καθώς και ισως να έχει και κάποιες πικες σκουριάς στη κανη. Το όπλο του 2009 .Επιτρέπετε ένα όπλο που αγοράστηκε 1900ευρώ η BENELLI να προσφέρει το κορυφαίο της μοντέλο με τέτοια προβλήματα ;Τι γίνεται καλοί μου συνάδελφοι ;
[/QUOTE αν γράφαμε τα θέματα με αλλα όπλα θέλουμε 3 φόρουμ να γεμίσουμε φίλε, αλλά τέτοια ερώτηση από έναν εμπειρο ;;; δηλαδή παιρνω μια Cosmi 10 . 000 ε την πεταω στα νερά κ τις λάσπες, μετά από 12 χρόνια πεταει μια σκουριά η κανη, κ εγώ κάνω δημόσια ρόμπα την Cosmi ;;;;
 
Και μιας που γραφουμε μπενελι θα κάνω μια ερώτηση για όποιον γνωρίζει αληθεύει ότι τα όπλα αδράνειας χάνουν μικρό ποσοστό ταχύτητας λόγω συστήματος είχα μια συζήτηση το μεσημέρι με ένα φίλο που κοινός μας φίλος μετατρέπει και βάζει αμερικανικες κάνες σε μπενελι. Και το πιστεύει ακράδαντα.
 
Το ερώτημα μου δεν έχει να κάνει με την εμπειρία μου την γνωστικότητα μου στα θέματα αλλά στην γενικότερη άποψη που μπορεί να λάβει ένα θέμα προς συζήτηση. Επομένως διέκρινα ότι χαρακτήρισες ελαφρύ το ερώτημα που έθεσα και με συγχωρείς κιόλας.
 
Και μιας που γραφουμε μπενελι θα κάνω μια ερώτηση για όποιον γνωρίζει αληθεύει ότι τα όπλα αδράνειας χάνουν μικρό ποσοστό ταχύτητας λόγω συστήματος είχα μια συζήτηση το μεσημέρι με ένα φίλο που κοινός μας φίλος μετατρέπει και βάζει αμερικανικες κάνες σε μπενελι. Και το πιστεύει ακράδαντα.
Θεωρώ ότι η κίνηση του κλείστρου σε όλα τα αυτογεμή ανεξαρτήτως συστήματος απαιτεί ενέργεια, την οποία παίρνει από την εκπυρσοκρότηση. Αυτή η ενέργεια θεωρητικά μεταφράζεται σε απειροελάχιστη μείωση της ταχύτητας, που όμως ούτε μπορεί να μετρηθεί, ούτε παίζει πρακτικά κάποιο ρόλο. Αυτή είναι η άποψή μου με βάση την απλή λογική, αν υπάρχει άλλη άποψη ευχαρίστως να την ακούσω
 
Το ειχα ξαναβάλει αυτό το βίντεο γιατί μου έκανε εντυπωση κ ο λόγος είναι γιατί δεν είχα ξανακούσει κάτι τετοιο..
Και δεν μπορώ να καταλάβω κ απο προκυπτουν τα ποσοστα τοις εκατό που λέγονται..
Κ γενικά κάτι δεν μου αρέσει έτσι όπως θέτει κ την επιλογη των φυσίγγιων ο κατα τα αλλά συμπαθεστατος Κυριάκος..

Ακουστε στο 4:03...

 
Σήμερα μίλησα με ένα ιδιοκτήτη μιας SS και ενώ πωλούσε το όπλο μου ανέφερε με ειλικρίνεια ότι έχει ξεφλουδισει η βάση καθώς και ισως να έχει και κάποιες πικες σκουριάς στη κανη. Το όπλο του 2009 .Επιτρέπετε ένα όπλο που αγοράστηκε 1900ευρώ η BENELLI να προσφέρει το κορυφαίο της μοντέλο με τέτοια προβλήματα ;Τι γίνεται καλοί μου συνάδελφοι ;
Οταν τα ελεγα εγω πεσατε να με φατε αχαχαχαχαχαχαχα
 
Δε νομίζω ότι θίγεται μια εταιρία επειδή δεν κάνει καλές βαφές η ουσία ειναι λειτουργία και βλητικη απόδοση αυτό πρέπει να εξετάζει ο κάθε ένας και η ςς είναι άριστη σε αυτά άποψη μου βέβαια
Χωρίς να είμαι αντί-μπενελακιας έχω άλλωστε μια rafaello 123 πιστεύω πως θίγεται μια εταιρεία όταν ξεφλουδιζουν οι βάσεις ειδικά σε ακριβά μοντέλα όπως η ss
Όταν έχεις ψηλά τον πήχη φροντίζεις να τον κρατήσεις ψηλά εγώ προσωπικά σε παλιότερα μοντέλα όπως το δικό μου δεν έχω ακούσει τέτοια προβλήματα και είναι τριάντα χρονών όπλο σίγουρα
 
Και μιας που γραφουμε μπενελι θα κάνω μια ερώτηση για όποιον γνωρίζει αληθεύει ότι τα όπλα αδράνειας χάνουν μικρό ποσοστό ταχύτητας λόγω συστήματος είχα μια συζήτηση το μεσημέρι με ένα φίλο που κοινός μας φίλος μετατρέπει και βάζει αμερικανικες κάνες σε μπενελι. Και το πιστεύει ακράδαντα.
Αυτό ίσως συμβαίνει στα αερίων επειδή μέρος των αερίων που προωθεί τη γόμωση χρησιμοποιούνται για το σύστημα.Στα αδράνειας μέχρι να ξεκινήσει να ξεκλειδώσει το κλείστρο έχει φύγει η γόμωση από τη κάννη.
 
Δε νομίζω ότι θίγεται μια εταιρία επειδή δεν κάνει καλές βαφές η ουσία ειναι λειτουργία και βλητικη απόδοση αυτό πρέπει να εξετάζει ο κάθε ένας και η ςς είναι άριστη σε αυτά άποψη μου βέβαια
Όταν δίνεις πάνω από 2000για να πάρεις μια καραμπίνα και δεν είναι τέλεια από όλες τις απόψεις όχι μόνο φθίνει στα μάτια σου αλλά αγανακτεις κιόλας, βλητικα υπάρχουν οπλα στο 500 που κάνουν παπάδες, αλλά δεν διαφέρουν από ένα κομμάτι κούτσουρο. Γι'αυτό δίνεις τα ωραία σου λεφτά αλλιώς δεν έχει νόημα, προσωπικά όπλο που θα το έχω χρησοπληρωσει και θα μου κάνει αβαριες θα φύγει άμεσα και θα μπει στην black list
 
Μπορεί κάποιος να βάλει φωτογραφίες η βίντεο με ξεφλουδισμενες βάσεις να δούμε γιατί πρόκειται.Και οι ανοδιομενες βάσεις κάνουν σημάδια από χτυπήματα η γρατσουνιές αλλά θεωρώ ότι είναι φυσιολογικό λόγο χρήσης.
 
Ποιά είναι τα βλητικά χαρακτηριστικά της SS που την κατατάσουν σε ανώτερο επίπεδο από την π.χ. Μ2;
Φιλαράκι η κάθε σοβαρή εταιρία αρχίζει το κοστολόγιο της καλύπτοντας κάθε βαλαντιο είναι θέμα μάρκετινγκ και ανταγωνισμου. Όταν σου προσφέρει την m1,Μ2,κάτω από το 1000 και την ss στην δίνει 3φορες απάνω κάτι πρέπει να την αναβαθμίσει,αλλιώς δεν θα πούλαγε.Και αρχίζουμε από τα περιφερειακά που είναι αμελητέα αλλά παίζουν ρόλο (καλυτερη ποιότητα πλαστικών, ποιό φινετσατη γραμμή, ποιό στιλπνο και ποιοτικό βαψιμο,καλλίτερο κικ οφ).Όλα αυτά όμως δεν είναι απτά για να δικαιολογήσουν το επι 3 χρηματικά, εκεί μπαίνει το μεγάλο δίλημμα κριογενεις Κάννες τσοκ κτλ.Κατευθειαν ψαρωνει ο κυνηγός και λέει εδώ είμαστε,αυτό είναι ντουφέκι συνεπικουρούμενος από το περιτύλιγμα. Δεν έχω κριο όπλο έχουν όμως συγκινηγοι που λένε ότι βγάζουν καλύτερες ντουφεκιες,σε πληροφορώ ότι η 123 σεντετιεν που έχω είναι καλύτερη από αυτές.Η Μ1 με κώνο και πόρτινγκ στο ολοήμερο σε μπαξεδες που κάναμε με τον Άκη με ςς βγάλαμε το συμπέρασμα ότι η διαφορά δεν διακρίνεται.Αλλα βάλε στο μυαλό σου και αυτό το κάθε όπλο και κανη είναι μοναδικό και διαφορετικό,η εμπειρία μου είναι μικρή από κριο κανες αλλά προσωπική άποψη μου είναι ότι μπορεί σε γενικές γραμμές να υπάρχει διαφορά αλλά όχι τόσο να θεοποιηθει η κριο,ας μην ξεχνάμε και το μάρκετινγκ
 
Ποιά είναι τα βλητικά χαρακτηριστικά της SS που την κατατάσουν σε ανώτερο επίπεδο από την π.χ. Μ2;
Μπορεί οι διαφορές από φυσιγγι σε φυσιγγι στο ίδιο κουτί να υπερκαλύπτει τις διαφορές η να τις κάνει δισδιακριτες.Κανενα μοντέλο δεν έχει μόνο πλεονεκτήματα.Η σοφη λύση είναι να αγοράζεις το βασικό μοντέλο .Τα Σπόρτινγκ μοντέλα είναι πάντα πιο ακριβά από τα κυνηγετικά .Αν το αξίζουν ο καθένας κρίνει με τη χρησιμότητα και τη τσέπη.
 
Μπορεί οι διαφορές από φυσιγγι σε φυσιγγι στο ίδιο κουτί να υπερκαλύπτει τις διαφορές η να τις κάνει δισδιακριτες.Κανενα μοντέλο δεν έχει μόνο πλεονεκτήματα.Η σοφη λύση είναι να αγοράζεις το βασικό μοντέλο .Τα Σπόρτινγκ μοντέλα είναι πάντα πιο ακριβά από τα κυνηγετικά .Αν το αξίζουν ο καθένας κρίνει με τη χρησιμότητα και τη τσέπη.
Γεια σου λεβέντη μου!!!!!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top