Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
3 κιλά για μένα είναι το ανώτερο. Όταν περπατάς από το πρωί μέχρι το βράδυ και ρίχνεις 2-3 τουφεκιές ίσως και καμία δεν αντέχετε παραπάνω.

Ειδικά τώρα από την μπεκάτσα στην τσίχλα εκπεδευτικα αν τύχει να έχω κουτάβι υπάρχει και κούραση κάποια στιγμή το ζητάς το ελαφρύ και μανιτζιβελο όπλο.

Για αυτό το γύρισα στα 20ρια.

Σαφώς και 3250 είναι γενικά στην κατηγορία ελαφριού όπλου.

Έχω και βαρυ πυροβολικό για καρτέρι με καλό σουινγκ αν χρειαστεί 1100 αυτο5
Κατατοπιστικοτατος..
 
3 κιλά για μένα είναι το ανώτερο. Όταν περπατάς από το πρωί μέχρι το βράδυ και ρίχνεις 2-3 τουφεκιές ίσως και καμία δεν αντέχετε παραπάνω.

Ειδικά τώρα από την μπεκάτσα στην τσίχλα εκπεδευτικα αν τύχει να έχω κουτάβι υπάρχει και κούραση κάποια στιγμή το ζητάς το ελαφρύ και μανιτζιβελο όπλο.

Για αυτό το γύρισα στα 20ρια.

Σαφώς και 3250 είναι γενικά στην κατηγορία ελαφριού όπλου.

Έχω και βαρυ πυροβολικό για καρτέρι με καλό σουινγκ αν χρειαστεί 1100 αυτο5
Benelli Becaccia και λύθηκε το πρόβλημα σου!!
 

Σίγουρες διαφορές από την δικιά μου (Πρώτη παρτίδα παραγωγής) είναι το χρώμα της σκανδαλης, τα γράμματα στο πλάι της βάσης με την μπεκατσα, το παξιμάδι για το ξυστό, η σκοπευτικη ακιδα, τα λαστιχένια πέλματα στο κοντακι και σίγουρα το ότι βγαίνει και σε 66cm.

Παραμένει ένα υπέροχο και ξεκούραστο όπλο σε πολυωρα περπατητα.
 
Ερώτηση προς benellakides με ρίγα από ανθρακόνημα μετά από 3-4 φυσίγγια ξεσφιγγει λίγο η βιδουλα που την κρατάει αν δε δεν την σφίξω μετά από αρκετές τουφεκιές εικάζω ότι θα φύγει τελείως ...... γιατί γίνεται αυτό πρώτον και δεύτερον ξεκίνησε να συμβαίνει τώρα τελευταία....
 
Ερώτηση προς benellakides με ρίγα από ανθρακόνημα μετά από 3-4 φυσίγγια ξεσφιγγει λίγο η βιδουλα που την κρατάει αν δε δεν την σφίξω μετά από αρκετές τουφεκιές εικάζω ότι θα φύγει τελείως ...... γιατί γίνεται αυτό πρώτον και δεύτερον ξεκίνησε να συμβαίνει τώρα τελευταία....
Πρώτη φορά το ακούω. Βέβαια εγώ έχω το όπλο 2 χρόνια μόνο. Την εχω ξεβιδώσει μερικές φορές μετά από βροχή για να καθαρίσω εντελώς την κάνη, αλλά από τη στιγμή που βιδώνεται δεν κουνάει από τη θέση της.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top