Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Κάτι τέτοια έκανε η Beretta εδώ και χρόνια με το UGB 25. Εγώ ακόμα δεν έχω δει κανένα. Δεν είναι βέβαια το ίδιο αλλά αυτοί πήγαν να φτιάξουν το αντίθετο. ;)

Κάτι σε round action φέρνει, με την μπάσκουλα να ξεκινάει πολύ πιο μπροστά για να γλιτώσουν τις εφαρμογές και να του βάλουν φλάντζα. Όλο το ζουμί εκεί είναι γι'αυτό και το βίντεο ξεκινάει σε εκείνο το σημείο.
Απαπαπαπα .... πολύ κιτς μου κάνει ... :confused:
 
Last edited by a moderator:
Κάτι τέτοια έκανε η Beretta εδώ και χρόνια με το UGB 25. Εγώ ακόμα δεν έχω δει κανένα. Δεν είναι βέβαια το ίδιο αλλά αυτοί πήγαν να φτιάξουν το αντίθετο. ;)

Κ εμενα το UGB μου θυμιζει... Τα υπολοιπα οταν θα εχουμε ολοκληρωμενη εικονα...
 
31 Δεκεμβριου θα μας δειξει η Benelli σε video clip το οπλο. Μετα στις 19 Iανουαριου στο Las Vegas launch party σε κλειστο κυκλο οπου οι προσκεκλημενοι της Benelli θα μπορεσουν να το πιασουν στα χερια τους. Εχει ηδη κυνηγηθει πριν περιπου ενα
μηνα απο γνωστους αμερικανους κυνηγετικους συγγραφεις οπως ο Phil Bourjally του Field and Stream, φυσικα κατω απο συνθηκες μυστικοτητας. Ο Phil παντως εγραψε μετα απο κυνηγι φασιανου για πολυ πρωτοτυπο οπλο και οτι του αρεσε παρα πολυ.
Λιγες μερες ακομη και θα ξερουμε και εμεις τουλαχιστον περι τινος προκειται. Δεν ξερω απο ποιοτητα οπλου, αλλα απο marketing τουλαχιστον σχιζουν.
 
Πολύ καλά σκοτώματα για άλλη μια φορά η Rafaello Special του Γεράσιμου...
Κάποια πουλιά απλά ήταν πολύ μακριά....

και έχει και ενα ζύγισμα... μούρλια...
 
31 Δεκεμβριου θα μας δειξει η Benelli σε video clip το οπλο. Μετα στις 19 Iανουαριου στο Las Vegas launch party σε κλειστο κυκλο οπου οι προσκεκλημενοι της Benelli θα μπορεσουν να το πιασουν στα χερια τους. Εχει ηδη κυνηγηθει πριν περιπου ενα
μηνα απο γνωστους αμερικανους κυνηγετικους συγγραφεις οπως ο Phil Bourjally του Field and Stream, φυσικα κατω απο συνθηκες μυστικοτητας. Ο Phil παντως εγραψε μετα απο κυνηγι φασιανου για πολυ πρωτοτυπο οπλο και οτι του αρεσε παρα πολυ.
Λιγες μερες ακομη και θα ξερουμε και εμεις τουλαχιστον περι τινος προκειται. Δεν ξερω απο ποιοτητα οπλου, αλλα απο marketing τουλαχιστον σχιζουν.

Παύλο, έχεις ακούσει ποτέ κάποιον να βγει και να δηλώσει ότι είναι απογοητευμένος από το όπλο που διαφήμισε; Θεωρείς ότι υπάρχει μερακλής κυνηγός και οπλόφιλος, που να πιάσει στα χέρια του δίκαννο με φλάντζα; Μπορεί και να γίνει. Εγώ δεν μπορώ να το φανταστώ.
 
Εγω εχω εδω και ενα χρονο μια Rafaello Deluxe και ειμαι υπερευχαριστημενος!
Ειναι φοβερο οπλο σε ολα, στυλ, τουφεκια, ζυγιζμα, λειτουργια, μηδενικη σχεδον συντηρηση.
Τι αλλο να ζητησει κανεις?
 
Δεν ξερω απο ποιοτητα οπλου, αλλα απο marketing τουλαχιστον σχιζουν.

Λογικά θα κινηθεί στα πολύ υψηλά επίπεδα που μας έχει συνηθίσει η εταιρία... Φαντάζομαι....
 
Πολύ καλά σκοτώματα για άλλη μια φορά η Rafaello Special του Γεράσιμου...
Κάποια πουλιά απλά ήταν πολύ μακριά....

και έχει και ενα ζύγισμα... μούρλια...

Τι ζητάς εσύ εδώ μωρή Λονδρέζα ;Αντε τράβα στους μπερετάκηδες ......vah.
 
Λογικά θα κινηθεί στα πολύ υψηλά επίπεδα που μας έχει συνηθίσει η εταιρία... Φαντάζομαι....

Eτσι φανταζομαι και εγω. Απο συναδελφους μου στην Ιταλια εμαθα οτι ολο το οπλο ειναι made in Italy. Δεν υπαρχει εξαρτημα εισαγωμενο. Λογικα η τιμη του πρεπει να κυμανθει μεταξυ 2000-2500 € στην Ευρωπη και κατι λιγοτερο απο 2000 $
στην Αμερικη.
 
Παύλο, έχεις ακούσει ποτέ κάποιον να βγει και να δηλώσει ότι είναι απογοητευμένος από το όπλο που διαφήμισε; Θεωρείς ότι υπάρχει μερακλής κυνηγός και οπλόφιλος, που να πιάσει στα χέρια του δίκαννο με φλάντζα; Μπορεί και να γίνει. Εγώ δεν μπορώ να το φανταστώ.

Γιωργο, αν δουλευεις για την Benelli την Beretta η τη Remington σιγουρα δεν θα δηλωνες απογοητευμενος. Τωρα απο τους δυο Αμερικανους που διαβαζω σχετικα με οπλα τον Randy Wakeman και τον Phil Bourjally δεν μπορω να πω (ακομα) οτι λιβανιζουν
στα αρθρα τους μια συγκεκριμεμη εταιρεια οπλων. Σου λενε τα συν και τα πλην κατα τη γνωμη τους. Ο Phil απλα αναφερε στο αρθρο του, που δεν ειχε σχεση με οπλα, αλλα για ενα κυνηγι φασιανου στην Ντακοτα το εξης:

I was also getting my first look at a new shotgun from Benelli about which I am sworn to secrecy until SHOT Show. I can say only that it’s very unusual, and that I liked it a lot.

O Αμερικανος κυνηγος γενικα δεν ειναι σαν τον ευρωπαιο, μερακλης οπως πολυ σωστα αναφερες αλλα πιο πολυ πρακτικος. Ψαχνει πιο πολυ το added value σε ενα ακριβο νεο μοντελο η το value for money σε ενα φθηνοτερο. Καποια απο τις καινοτομιες μαλλον αρεσε στον συγγραφεα. Περιμενουμε ομως ενα καποιο τεστ για να καταλαβουμε τις διαφορες αυτου του μοντελου, τα συν τα πλην του. Απο την αλλη μερια με οσους μιλησα στην Ιταλια δηλωνουν για την ωρα κουμπωμενοι ακριβως για το λογο που αναφερες εσυ. Δεν θεωρουν οτι τετοια μοντελα ειναι φινετσατα, μερακληδικα δηλαδη οπως τοσα και τοσα μοντελα της μεγαλης ιταλικης σχολης.
 
Καλημερα παιδια και χρονια πολλα. Vinci "tuned by George :) " και εγω .... και Καλιστον (απο Σωτηροπουλο εποχη ... στη βιτρινα πια) εχω να πω οτι οντως παροτι το οπλο βγαζει φαρμακερη βολη ... επειτα απο το χειρουργειο κ τα after market τσοκακια ... με εχει απογοητευσει ΤΕΛΕΙΩΣ απο εμπλοκες ..... ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΟΠΛΟ .... αλλα με τρομερο ζυγισμα κ ντουφεκια!
 
Καλημερα παιδια και χρονια πολλα. Vinci "tuned by George :) " και εγω .... και Καλιστον (απο Σωτηροπουλο εποχη ... στη βιτρινα πια) εχω να πω οτι οντως παροτι το οπλο βγαζει φαρμακερη βολη ... επειτα απο το χειρουργειο κ τα after market τσοκακια ... με εχει απογοητευσει ΤΕΛΕΙΩΣ απο εμπλοκες ..... ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΟΠΛΟ .... αλλα με τρομερο ζυγισμα κ ντουφεκια!

Καπετάνιε!!!!!!!! Ακόμα δεν την πούλησες;;;;;;;;;;;;.violin.
 
31 Δεκεμβριου θα μας δειξει η Benelli σε video clip το οπλο. Μετα στις 19 Iανουαριου στο Las Vegas launch party σε κλειστο κυκλο οπου οι προσκεκλημενοι της Benelli θα μπορεσουν να το πιασουν στα χερια τους. Εχει ηδη κυνηγηθει πριν περιπου ενα
μηνα απο γνωστους αμερικανους κυνηγετικους συγγραφεις οπως ο Phil Bourjally του Field and Stream, φυσικα κατω απο συνθηκες μυστικοτητας. Ο Phil παντως εγραψε μετα απο κυνηγι φασιανου για πολυ πρωτοτυπο οπλο και οτι του αρεσε παρα πολυ.
Λιγες μερες ακομη και θα ξερουμε και εμεις τουλαχιστον περι τινος προκειται. Δεν ξερω απο ποιοτητα οπλου, αλλα απο marketing τουλαχιστον σχιζουν.

Έχουμε κάτι νεώτερο απο το Benelli δίκαννο;
 
Παρατηρώντας το video http://www.benelli.it/teaser/video_en_.html επίσημο site της benelli για το αναμενόμενο δίκαννο το οποίο θα λανσάρει στην αγορά διαπίστωσα ότι το όπλο δείχνει να έχει κάποιο διαφορετικό σύστημα ανοίγματος.Δεν διακρίνεται να έχει εμφανή πεταλούδα.Εκτός βέβαια και έχει μινιμαλιστικές διαστάσεις και η γωνία λήψης του video περιορίζει την θέαση της.
 
Παρατηρώντας το video http://www.benelli.it/teaser/video_en_.html επίσημο site της benelli για το αναμενόμενο δίκαννο το οποίο θα λανσάρει στην αγορά διαπίστωσα ότι το όπλο δείχνει να έχει κάποιο διαφορετικό σύστημα ανοίγματος.Δεν διακρίνεται να έχει εμφανή πεταλούδα.Εκτός βέβαια και έχει μινιμαλιστικές διαστάσεις και η γωνία λήψης του video περιορίζει την θέαση της.

Εχεις δικιο. Δεν εχει πεταλουδα και δεν ξερω αν αυτο το οπλο σπαει για να γεμισει σαν δικαννο. Αυτοι που το ειδαν μιλανε με μισολογα για κατι receiver με τρελλες γεωμετριες. Ισως το οπλο γεμιζει σαν αυτογεμες, ειναι ομως σιγουρα δικαννο.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top