Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Αυτός όπου είχε βίδα έβαζε άλλη μία από πάνω
ΆΝΤΕ ΓΕΙΑ ΜΕ ΑΝΏΜΑΛΟΥΣ ΔΕ ΜΙΛΆΩ
εκατό χρόνια τώρα σκίζουν τα διπλώματα τους μηχανολόγοι μηχανικοί για να λύσουν και να δέσουν ένα τέτοιο ματρακα.yelling.
Μπορεί να έβαζε τη μια βίδα πάνω στην άλλη αλλά όταν αυτός έφτιαξε αυτογεμες οι υπόλοιποι δούλευαν ακόμη την επαναληπτική Πενταδάκτυλη με τα πολλά διαφορετικά ονόματα.
 
Βαρύ όπλο, καρτερατζίδικο, γερή κατασκευή.

Μέχρι και εγώ που αντιπαθώ το σχήμα του μόλις το έπιασα ένιωσα ότι κρατάω όπλο.
Άσχημο μεν αλλά όπλο.
Άλλης εποχής όμως.

1652815868894.png
 
Καλησπερα στην παρεα θα ήθελα την γνώμη σας. Για αυτό το τσοκ. Το πειρα σήμερα. Θέλει κάτι συγκεκριμένα για καθαρισμα. Θέλει μέχρι κάποιο βάρος σκάγια. Ξέρω ότι δεν ρίχνει ατσαλινα. Το πειρα για φασσα και τρυγόνια. Καρτέρι. ΕυχαριστώView attachment 48762
Πολύ καλό τσοκ για μακρινές τουφεκιές. Κλειστό αρκετά αν κυνηγάς τα τρυγόνια σε ηλιόσπορους. Αλλά στο ανοιχτό πεδίο δίνει ρέστα. Η αποτύπωση στον πίνακα μπορεί να μην σε ενθουσιάσει. Στο καρτέρι όμως αν είσαι καλά πάνω στο πουλί θα δεις τρελές καταβολές
 
Καλησπέρα.
Έχω παραγγείλει την M2 comfort και περιμένω να βγεί και η άδεια για να την παραλάβω. Θα ήθελα να σας κάνω μερικές ερωτήσεις, στην πρώτη χρήση θα χρειαστεί να την λύσω για απολίπανση? Ξέρετε αν προτιμάει κάποια συγκεκριμένα φυσίγγια ( κυνηγάω κυρίως λαγό και μετά τσίχλα). Τα τσόκ που έρχονται μαζί με το όπλο είναι ποιοτικά ή θα χρειαστεί κάτι aftermarket? Ευχαριστώ!
 
Βαρύ όπλο, καρτερατζίδικο, γερή κατασκευή.

Μέχρι και εγώ που αντιπαθώ το σχήμα του μόλις το έπιασα ένιωσα ότι κρατάω όπλο.
Άσχημο μεν αλλά όπλο.
Άλλης εποχής όμως.

View attachment 48788
Κ η μπονι του κλα'ι'ντ τέτοια είχε σε 20 Γκέιτς δεν άφησε καπ για καπ‼️
 
Καλησπέρα.
Έχω παραγγείλει την M2 comfort και περιμένω να βγεί και η άδεια για να την παραλάβω. Θα ήθελα να σας κάνω μερικές ερωτήσεις, στην πρώτη χρήση θα χρειαστεί να την λύσω για απολίπανση? Ξέρετε αν προτιμάει κάποια συγκεκριμένα φυσίγγια ( κυνηγάω κυρίως λαγό και μετά τσίχλα). Τα τσόκ που έρχονται μαζί με το όπλο είναι ποιοτικά ή θα χρειαστεί κάτι aftermarket? Ευχαριστώ!
Δεν την έλυσα ούτε την απολίπανα.
Καλό είναι όμως να το κάνεις ....

BP long range
RC4
όχι

Percorso
Remington XLR
συγκεντρωτικά

όλα τα υπόλοιπα που δοκίμασα πιάνεις τα ονομαστικά περίπου
 
Καλησπέρα.
Έχω παραγγείλει την M2 comfort και περιμένω να βγεί και η άδεια για να την παραλάβω. Θα ήθελα να σας κάνω μερικές ερωτήσεις, στην πρώτη χρήση θα χρειαστεί να την λύσω για απολίπανση? Ξέρετε αν προτιμάει κάποια συγκεκριμένα φυσίγγια ( κυνηγάω κυρίως λαγό και μετά τσίχλα). Τα τσόκ που έρχονται μαζί με το όπλο είναι ποιοτικά ή θα χρειαστεί κάτι aftermarket? Ευχαριστώ
Μολις έρθει δεσε την και ξεκινά βολες κατα ριπας... Δε νιωθει τίποτα.. Μια χαρά είναι τα εργοστασιακα τσοκ... 3αρι επάνω και η σακουλα γεματη.. Φυσιγγια δουλεύει πολυ καλα τα nsi.. Μην πας πάνω απο 40 γραμμαρια.. Δε χρειάζεται...
 
Last edited:
Εγώ δεν την έλυσα ούτε την απολίπανα.
Ούτε εγώ το έκανα σε κανένα όπλο μου, και δεν νομίζω να το έκανε κανείς άλλος.
Μολις έρθει δεσε την και ξεκινά βολες κατα ριπας...
Εξάκτλυ, που θάλεγε και ο Johnny...
 
Καλησπέρα.
Έχω παραγγείλει την M2 comfort και περιμένω να βγεί και η άδεια για να την παραλάβω. Θα ήθελα να σας κάνω μερικές ερωτήσεις, στην πρώτη χρήση θα χρειαστεί να την λύσω για απολίπανση? Ξέρετε αν προτιμάει κάποια συγκεκριμένα φυσίγγια ( κυνηγάω κυρίως λαγό και μετά τσίχλα). Τα τσόκ που έρχονται μαζί με το όπλο είναι ποιοτικά ή θα χρειαστεί κάτι aftermarket? Ευχαριστώ!
Σε αντίθεση με τα άλλα παιδιά εγώ θεωρώ ότι πρέπει να λυθεί, να βγάλεις εντελώς τα εργοστασιακά λάδια, να την καθαρίσεις και να τη λιπανεις σωστά, με ποιοτικό λάδι οπλων. Αν μπορείς λύσε και το κοντάκι και καθάρισε-λιπανε και το επαναστατικό ελατήριο με το σωλήνα του όπως και την αποθήκη φυσιγγίων.
Τα τσοκ τα εργοστασιακά δοκίμασε τα πρώτα. Η τσοκιτιδα κολλάει πολύ εύκολα.
Εγώ με τη Μ2 δούλευα τα λαμπρό Α1 και τα NSI classica (σε τσίχλα).
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top