Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Από τις λίγες δοκιμές που έκανα καλά πάει... ο κώνος με δική μου μέτρηση είναι 2,5-2,8 το μόνο που με ξένισε λίγο (ίσως είναι και θέμα συνήθειας) είναι η λαβή. Θα προτιμούσα να είναι λίγο ποιο ανοιχτή ε έστω να είχε ένα γεμισματακι από την μέσα πλευρά
 
Από τις λίγες δοκιμές που έκανα καλά πάει... ο κώνος με δική μου μέτρηση είναι 2,5-2,8 το μόνο που με ξένισε λίγο (ίσως είναι και θέμα συνήθειας) είναι η λαβή. Θα προτιμούσα να είναι λίγο ποιο ανοιχτή ε έστω να είχε ένα γεμισματακι από την μέσα πλευρά
Θα συνηθίσεις με τη λαβή, κι εμένα μου φάνηκε "κάπως" στην αρχή.
 
Από τις λίγες δοκιμές που έκανα καλά πάει... ο κώνος με δική μου μέτρηση είναι 2,5-2,8 το μόνο που με ξένισε λίγο (ίσως είναι και θέμα συνήθειας) είναι η λαβή. Θα προτιμούσα να είναι λίγο ποιο ανοιχτή ε έστω να είχε ένα γεμισματακι από την μέσα πλευρά
Βάρα κανένα χαρτί και πόσταρέ το ...
 
0-02-05-50901aae0a9a562796af46e89b44c94e62a514ad827c46972048ace25ad8f90b_366404c5ba4564c9.jpg
Μια φωτο όσο ήταν νωρίς και είχε καλό φωτισμό, ήρθε και το σημείο "κουτί" για τη λήψη με την κάρπωση της στιγμής.
Φάνηκαν και λίγες κοκκινούλες αργότερα, πήραμε όλοι από μία στην παρέα σε καρτέρι που και στο παρελθόν έδινε κοκκινίτσες με παγωνιές.
 
View attachment 40582
Μια φωτο όσο ήταν νωρίς και είχε καλό φωτισμό, ήρθε και το σημείο "κουτί" για τη λήψη με την κάρπωση της στιγμής.
Φάνηκαν και λίγες κοκκινούλες αργότερα, πήραμε όλοι από μία στην παρέα σε καρτέρι που και στο παρελθόν έδινε κοκκινίτσες με παγωνιές.
Ανοιξη εχετε βλεπω κατα κει εεεεε?
 
Ανοιξη εχετε βλεπω κατα κει εεεεε?
τις ειχα βαρησει περσι το Μαρτη και τις ανεβασα τωρα Τολη.yel.
ο καιρος εχει τρελαθει, αν δεν εκανε τωρα το χιονιά δεν είχαμε καταλάβει χειμώνα ακόμα.
Νοέμβρη μήνα και μάζευα σπαράγγια, σε ένα άλλο σημείο το Δεκέμβρη είχαν σκάσει χαμομηλάκια...
πάλι καλά που έκανε αυτό το χιονάκι, καλό είναι τόσο για τη φύση, μακάρι να ρίξει άλλο λίγο χωρίς να κάνει καταστροφές.
 
τις ειχα βαρησει περσι το Μαρτη και τις ανεβασα τωρα Τολη.yel.
ο καιρος εχει τρελαθει, αν δεν εκανε τωρα το χιονιά δεν είχαμε καταλάβει χειμώνα ακόμα.
Νοέμβρη μήνα και μάζευα σπαράγγια, σε ένα άλλο σημείο το Δεκέμβρη είχαν σκάσει χαμομηλάκια...
πάλι καλά που έκανε αυτό το χιονάκι, καλό είναι τόσο για τη φύση, μακάρι να ρίξει άλλο λίγο χωρίς να κάνει καταστροφές.
Θα κάνει αρκετό από ότι φαίνεται...
 
τις ειχα βαρησει περσι το Μαρτη και τις ανεβασα τωρα Τολη.yel.
ο καιρος εχει τρελαθει, αν δεν εκανε τωρα το χιονιά δεν είχαμε καταλάβει χειμώνα ακόμα.
Νοέμβρη μήνα και μάζευα σπαράγγια, σε ένα άλλο σημείο το Δεκέμβρη είχαν σκάσει χαμομηλάκια...
πάλι καλά που έκανε αυτό το χιονάκι, καλό είναι τόσο για τη φύση, μακάρι να ρίξει άλλο λίγο χωρίς να κάνει καταστροφές.
Εδω ριχνει ψιλα απο τις 2 φιλε τσουξαμε στα τσιχλοκαρτερα χιλιαδες τσιχλες δεντροτσιχλες αλλα σε απαγωρευτικα υψομετρα ασε που πας σε μια κορυφη με τη γλωσσα εξω και αυτες περνανε απο κατω μετα πιες φασσες αυτες ποσο κωλοκαριολα ειναι να δεις
 
Το μονο σημαδι ειναι τα πουλια μαζεμενες τσιχλες αφαντες μπεκατσες περιεργα σημαδια
Εκεί που περιμένεις ιδανικές συνθήκες και λες ότι θα έχει δεν έχει και πας με νοτιά και ζέστη και καίγεσαι!Έτσι είναι το κυνήγι αμφίρροπο φίλε Τόλη.
 
Φίλε Thalis είναι τόσα πολλά αυτά που θέλω να σου γράψω - πάντα σαν φιλική συζήτηση - σε όλα αυτά που αναφέρεις, που είμαι σίγουρος ότι θα μου έδινες άφεση αμαρτιών κατευθείαν. Το καλύτερο θα ήταν να κάναμε την συζήτηση σε κανένα bar στην Προξένου Κορομηλά στην Θεσσαλονίκη, (Berlin, Lucky Luke), περίοδο 1987 - 1997, με ενα ουίσκι, γεμισμένο μέχρι τα χείλια του ποτηριού, όπως εγώ τα θυμάμαι, μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας. Χρόνια που εχουν περάσει, που μας έχουν διαμορφώσει χαρακτήρες και συνειδήσεις. Τώρα όσον αφορά τις διαφορές που αναφέρεις, συμφωνώ σε όλα όσα αναφέρεις. Η ερώτησή μου είχε άλλο σκοπό. Πάντα με πολύ αγάπη.
Berlin....τι γινόταν εκεί μέσα μετά τις 4....δεκαετία 90 (έχω και εγώ μπενελι)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top