Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Σορρυ για την καθυστέρηση απλά είχα τρεχάματα με ελιές και ετυμαζομαι για χειρουργείο γόνατο και έτρεχα για εξετασεις.το τσοκ δεν το έχω δουλέψει ακόμα στο κυνήγι. Σε χαρτονι όμως που του έκανα αρκετές δοκιμές στα 15 μέτρα και μέχρι τα 25 σε χαρτονι από νερά το γέμιζε πολυ ωραια χωρίς κενά με 32 γρμ με συγκετροτιρα. Μετά τα 25 ανοιγε.δεν έχω όμως ακόμα άποψη στο κυνήγι γιατί δουλευω μόνο το LM GEMINI και δεν το έχω βγάλει από πανω. Σε λίγες μέρες με το καλό όταν ξεμπερδεψω με το γόνατο θα το δοκιμάσω στοις τσίχλες και θα σου πω γνωμες. Δεν ξέρω αν βοήθησα. Ελπίζω.
Εύχομαι όλα να πάνε καλά στην επέμβαση που θα πάνε και το γόνατο να γίνει καινούργιο φίλε ,κοίτα μετά να κάνεις μια σωστή αποθεραπεία και γάματες τις τσίχλες ,εκεί θα είναι και Ιανουάριο - Φεβρουάριο .
 
Καταλαβαίνω τι θες να πεις και θα συμφωνούσα αν μιλούσαμε για κάποιο άλλο όπλο.

Αυτό έχει παραπλήσια τιμή με πολλά νέα μοντελα της μπενελι έχοντας στην ουσία πολύ περισοτερα καλούδια.

Σε όποιο όπλο και να βάλεις τέτοια χειριστήρια θα κάνουν 100ευρώ το λιγότερο.

Για να κάνεις αυτή τη βαφή σε ένα όπλο θα κοστίζει γύρω στα 300ευρω.

Για να βάλεις αυτά τα σκοπευτικα το κατοστάρικο το βλέπω να φεύγει ξανά.

Η αποθήκη να μην κάνει 50,70,100.

Έχει κοντακι κομφορτ.

Δηλαδή είναι ένα κομπλέ όπλο και μάλιστα μπενελι.

Πόσο έπρεπε να κάνει δηλαδη;
Εντάξει βρε Στέλιο μου benelli είναι ,δεν είναι και Beretta ??????? Χαχαχαχα!!!!!!!!!!
 
Εντάξει βρε Στέλιο μου benelli είναι ,δεν είναι και Beretta ??????? Χαχαχαχα!!!!!!!!!!
Πότε δεν στέκομαι σε μια μάρκα.
Αρκεί να μου αρέσει.

Βέβαια όταν μιλάμε για beretta και benelli πως να μην αρέσουν.

Αυτές οι εταιρίες είναι το Άγιο δισκοπότηρο των όπλων κυνηγιου.
 
Πότε δεν στέκομαι σε μια μάρκα.
Αρκεί να μου αρέσει.

Βέβαια όταν μιλάμε για beretta και benelli πως να μην αρέσουν.

Αυτές οι εταιρίες είναι το Άγιο δισκοπότηρο των όπλων κυνηγιου.
Άγιο δισκοπότηρο την benelli δεν θα την έλεγα εάν μιλάμε γενικά για όπλα κυνηγιού ,εάν μιλάμε για αυτογεμή μόνον άντε θα το καταπιω το φαρμάκι σεβόμενος την άποψη ενός τεράστιου πλήθους κυνηγών που αγαπούν την beneli .
 
Άγιο δισκοπότηρο την benelli δεν θα την έλεγα εάν μιλάμε γενικά για όπλα κυνηγιού ,εάν μιλάμε για αυτογεμή μόνον άντε θα το καταπιω το φαρμάκι σεβόμενος την άποψη ενός τεράστιου πλήθους κυνηγών που αγαπούν την beneli .
Εννοείται ότι όταν λέμε για benelli μιλάμε για καραμπινες.

Έχει και τα δικαννα τις πλέον.
Τα οποία δεν είναι και αδιάφορα.

Πολλές πωλήσεις.
Ευχαριστημένος πολύς κόσμος.

Οπότε άγια η benelli.

Με 1000ευρώ παίρνεις όπλο για όλη σου τη ζωή.
 
Εύχομαι όλα να πάνε καλά στην επέμβαση που θα πάνε και το γόνατο να γίνει καινούργιο φίλε ,κοίτα μετά να κάνεις μια σωστή αποθεραπεία και γάματες τις τσίχλες ,εκεί θα είναι και Ιανουάριο - Φεβρουάριο .
Σε ευχαριστώ πολυ. Να είσαι καλά. Ευχομαι και ελπίζω να πάει καλά.θα κάνω αποθεραπεία σίγουρα και ελπίζω να προλαβω έστω λίγο το κυνήγι. Σε ευχαριστώ και παλι
 
Όταν γεμίζεις πρέπει να ακούγεσαι.
Σκέψου να θες να μπεις σπίτι μου και να ακούσεις ένα κλείστρο να οπλίζει.

Χαχα!!!
Θα την γράψω εγώ τη λαλακία μου σαν αρχάριος, μα μη βαράτε :)

Γιατί να μην πάρει κανείς για όπλο του σπιτιού (ή της ντουλάπας, που λέει και ο φίλος ο Leo) μια Benelli Supernova με πιστολοειδή λαβή και 50άρα κάννη -για να είναι πιο μανιτζέβελη σε στενούς χώρους- συν την 10άρα αποθήκη, θα έχει 10 χρόνια εγγύηση, δεν θα κάνει εμπλοκές ούτε στα 24gr και μέχρι τα super magnum που δέχεται, αλλά θα κάνει και χράπα-χρούπα πριν την κάθε βολή για να αναστατώσει τον επίδοξο εισβολέα, και στο σύνολο θα φτάσει περί τα 550-590 ευρώ;
 
Θα την γράψω εγώ τη λαλακία μου σαν αρχάριος, μα μη βαράτε :)

Γιατί να μην πάρει κανείς για όπλο του σπιτιού (ή της ντουλάπας, που λέει και ο φίλος ο Leo) μια Benelli Supernova με πιστολοειδή λαβή και 50άρα κάννη -για να είναι πιο μανιτζέβελη σε στενούς χώρους- συν την 10άρα αποθήκη, θα έχει 10 χρόνια εγγύηση, δεν θα κάνει εμπλοκές ούτε στα 24gr και μέχρι τα super magnum που δέχεται, αλλά θα κάνει και χράπα-χρούπα πριν την κάθε βολή για να αναστατώσει τον επίδοξο εισβολέα, και στο σύνολο θα φτάσει περί τα 550-590 ευρώ;
Πριν από μια εισβολή για ένοπλη ΛΗΣΤΕΊΑ σε οικία έχει υπάρξει παρακολούθηση. Επίσης κάποιο από τα άτομα του σπιτιού ίσως έχει ανοίξει την πόρτα σε κάποιον κακοποιό, είτε εξαπατημένος είτε επειδή τον έβαλε μέσα ως εργάτη για κάποια εργασία κλπ. Ακόμα μπορεί, κάποια μέλη της οικογένειας ή συγγενείς, φίλοι να ανοίγουν το στόμα τους σε τρίτα πρόσωπα και να μην ξέρουν τι λένε ( από αφέλεια ή για λόγους επίδειξης πλούτου πχ) . Πρώτα φροντίζουμε για αυτά λοιπόν. Μετά για πόρτες ασφαλείας, κάγκελα, φώτα, κάμερες ασφαλείας κλπ . Τελευταίο θα αναφέρω το όπλο. Το όπλο για να υπάρχει, πρέπει να έχουν εξοικειωθεί τα μέλη της οικογένειας με αυτό, να έχουν κάνει κτήμα τους, τους κανόνες ασφαλείας, να είναι εύκολο στη χρήση ακόμα και στο σκοτάδι, σε κατάσταση στρες, να μην υπάρχουν ανήλικα παιδιά ( ευνόητο γιατί) κλπ. ΔΕΝ πρέπει να είναι το όπλο γεμάτο ΔΕΝ πρέπει να έχει κανείς πρόσβαση σε αυτό που δεν είναι της οικογένειας και εκπαιδευμένος. Ένα όπλο απλά στη " ντουλάπα" σε μια οικογένεια που δεν έχει διάθεση να εκπαιδευτεί στην ασφαλή χρήση και φύλαξη του προσωπικά πιστεύω ότι δεν θα προσφέρει τίποτα την κρίσιμη στιγμή, που πιθανώς ξύπνησε κάποιος από έναν δυνατό θόρυβο στο σαλόνι ή άνοιξε τα μάτια του και είδε έναν άγνωστο στο υπνοδωμάτιο του. Ποιος τύπος όπλου είναι ποιο εύκολος στον χειρισμό σε κατάσταση στρες λοιπόν από μια γυναίκα που δεν είναι κυνηγός; Μια καραμπίνα με κουμπάκια, κλείστρο, θύρα γέμισης κλπ των 1500- 2000 ευρω ή ένα πλαγιοκαννο των 300-400 ευρώ;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top