Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Δεν ξέρω γιατί δεν με αφήνει να ανεβάσω φωτο παλι. Σχετικά με την είσοδο τον τσοκ δηλ αυλό. αυτό που βρήκα είναι για το 5 18.62 για το 4 18.70.για το 3 18.71 το 2 18.73.το Gemini Lm 18.70 και το brain Tm 18.86.
 
Ναι λέει αρκετά πράγματα το τσοκ τι διάμετρο έχει στην έξοδο αλλά δεν λέει πάντα την όλη αλήθεια το να μετρήσουμε μόνον αυτήν την διάμετρο ,το λέω διότι τσοκ με διάμετρο εξόδου 18,6 σε benelli crio με αυλό 18,4 σήμερα το ρίξαμε στον πίνακα και η τουφεκιά ήταν λες και ρίχναμε με 4* ,περίεργο και όμως αληθινό .
 
Κοίτα τώρα ξεκινάει ο κύλινδρος πχ μαμά 18.62 και καταληγει 18.43 τι κύλινδρος είναι αυτός οεο .Το μόνο που δικαιολογεί το ξεκίνημα είναι το Μπέιν που στο λέει ο κατασκευαστής ότι φτιάχνεται έτσι τα εργοστασιακά άλλα λόγια να αγαπιόμαστε και μετά πληρώνεις ντουφέκι 1600 /2000€ για να βιώνεις στη κανη αυτές τις μαλακίες που λέγονται τσοκ μαμά.
 
Επειδή έχω πάρει από τις πρώτες ςς που ήρθαν το 2008 είχα διαπιστώσει από τότε ότι οι ντουφεκιες από τις κανες κριο είναι πιο σφιχτές και το έχω ξαναγράψει παλαιότερα σε σχέση με άλλα όπλα με ανάλογο τσοκ αυτός ήταν ο λόγος που χρησιμοποιούσα ανάστροφο τσοκ για κοντινά γιατί ακόμη και το 5αρι μου χαλούσε τα ορτύκια.
 
Δεν ξέρω αλήθεια. Εγώ δεν δοκίμασα τα μαμά. Και σε άλλη benelli που είχα με mobil πάλι Gemini 3* είχα πανο. Τώρα το έχω σε μια ατα. Με το LM όμως δεν ξέρω γιατί αλλά μου έχει κατσει παρα πολυ καλα εμενα.με κάνη 66 cm στην becaccia.με ίδιο όπλο ακριβός στο θείο μου που παμε μαζί του έχει βρει πολυ καλο το 4 μαμα.παντος όπως λες σε όπλο που έχει 1700 ευρο άσχετος που το πειρα πρωσφορα είναι μαλακια να έχουν τόση διαφορά τα τσοκ και να δίνεις λευτα σε after market τσοκ για να σου έρθει όπως το θέλεις.
 
Που θα βρούμε μαμά 5αρι ,στον Κύργια ;
Πρέπει να έχει ο Κυργιας.
Αν είναι σχετικά ακριβό πάρε ένα αφτερμαρκετ.
Στη θέση σου πάνω από 30€ για κύλινδρο δε θα έδινα.
Βάζεις ένα διασποράς τύπου έλικα ή gualandi για μεγαλύτερες αποστάσεις και τέλος.
Από όσο θυμάμαι έχεις καστομ κοντάκι , οπότε θα είσαι κομπλέ
 
Πρέπει να έχει ο Κυργιας.
Αν είναι σχετικά ακριβό πάρε ένα αφτερμαρκετ.
Στη θέση σου πάνω από 30€ για κύλινδρο δε θα έδινα.
Βάζεις ένα διασποράς τύπου έλικα ή gualandi για μεγαλύτερες αποστάσεις και τέλος.
Από όσο θυμάμαι έχεις καστομ κοντάκι , οπότε θα είσαι κομπλέ
Όχι δεν είναι για εμένα ,το κοντάκι το έχω φτιάξει σε ένα 686 sporting ,για κολλητό μου φίλο ψάχνω .Εγώ είμαι δηλωμένος αντιbenellakias ,δεν είναι καλά όπλα το αντίθετο απλά σε εμένα δεν .
 
Ερωτηση για ψαγμενους.
Υπαρχει διαφορα στο στησιμο (poi) των benelli αναμεσα σε πλαστικο και ξυλο;
Εννοείς αν υπάρχουν γεωμετρικές διαφορές ;

Γιατί το point of impact δεν εξαρτάται απαραίτητα και μόνο από το κοντάκι και πέρα από αυτό το κοντάκι μπορεί να ρυθμιστεί με τις φλάντζες.
 
Σήμερα παρέλαβα το gemini mod ported από γνωστό μαγαζί των Αθηνών.
Το μόνο που με χάλασε ήταν πως το τσοκ αν και το αγόρασα για καινούργιο, ήταν ριγμένο .

Το αναφέρω εδώ μπας και γινουν σωστοί επαγγελματίες και σταματήσουν να μας περνάνε για μαλακες.

Όποιος θέλει να μάθει το κατάστημα Inbox.


 
Status
Not open for further replies.
Back
Top