Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Το καλύτερο είναι να καθαρίζεις με βενζίνη και μετά με ένα πανακι πετρέλαιο που όσο και να σκουπίσεις αφήνει μια λεπτή λίπανση το λάδι είναι λάδι και παρόλο το καλό που κάνει έχει και ένα κακό αν το σκουπίσεις μένεις στεγνός αν το αφήσεις ότι και να κάνεις αν ρίξεις πολλά φυσίγγια κάποια στιγμή από Μπαρούτες σκόνες κτλ θα γίνει κολλώδη το σημείο και δεν πρέπει εγώ από μια σταγόνα με σύριγγα λάδι βάζω μόνο στους οδηγούς του κλείστρου πουθενά αλλού και εννοείται πολύ λεπτό λάδι μιλάω για εσωτερικά του όπλου.
 
Παρατήρησα ότι όταν είναι καθαρό και σωστά λαδωμένο δεν κάνει κλικ.επισης είναι συχνό εδώ στον Έβρο να βάζουμε ένα έξτρα κομμάτι ελατήριο πέντε σπείρες μέσα στο επαναστατικό και γίνεται πιο δυνατό,οπότε στα κρύα κάνει καλά την δουλειά του.
Μαντζορος το κολπο
 
επισης είναι συχνό εδώ στον Έβρο να βάζουμε ένα έξτρα κομμάτι ελατήριο πέντε σπείρες μέσα στο επαναστατικό και γίνεται πιο δυνατό,οπότε στα κρύα κάνει καλά την δουλειά του.
Έχετε δοκιμάσει αν δουλεύει και με χαμηλές γομώσεις 24 και 28 γρ. ;
 
Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να μου απαντήσουν οι κάτοχοι της rafaello crio comfort.. Είναι αξιόπιστη για κυνήγι αγριόχοιρου; Για κατανομές δραμιων με ενδιαφέρει και λιγότερο για μονοβολα
 
Είχα στείλει ένα μύνημα στη μπενελι Ιταλία και μου απάντησε για την ςς ότι το όπλο έχει φτιαχτεί για να ρίχνει από 28γρ και πάνω και μόνο εργοστασιακά φυσίγγια χαχαχα ωραία απάντηση αλλά ήταν περίεργη ερώτηση που δεν μπήκαν στη διαδικασία να απαντησουν
 
Καλησπερα στην ομαδα.θα ήθελα και εγώ την γνώμη σας σε ένα θέμα που εχω. Τον γεναρη που περασε αγοράσαμε 2 benelli becaccia supreme μαζί με το ταίρι μου στο βουνό. Τον θείο μου. Τα όπλα από τις πρωτες μέρες πριν μα κλησουν για lock down δεν προλαβαμε να τα κυνηγήσουμε πολυ.φετος στο δικο μου όπλο παρατηρισα ότι κληνοντας το κλιστρο αν δεν πατουσες πολυ δυνατά το κουμπί το μικρό το στρογγυλό δεν έπεφτε στο πλαι το ασημένιο που έχει την κοκκινη κουκκιδα. Το είπα στον έμπορο το είδε και το στηλαμε πισο και άλλαξαν όλη την σκανδάλη. Το προβλημα δεν έφυγε. Όποτε ο οπλουργος εδώ έκανε άλλη πατεντα στον κεντρικό πιρο και έφτιαξε το δικό μου. Στο άλλο όπλο δεν κάναμε τπτ. Και αυτός το ίδιο θεμα αλλά δεν τον ενοχλούσε. Ελα όμως που σε αυτόν εχει κανει 3 φορές εμπλοκη το κλιστρο. Ριχνει τις 2 προτες και την τρίτη δεν ανεβάζει καλικα από την θαλαμη και μένει ανηκτο το κλιστρο. Έχει κανείς άποψη για αυτό;και κάτι τελευταίο. Υπάρχει περιπτοση η εμένα μου φαίνεται. Να ρίχνει πολυ ανηκτα το όπλο;και όταν λέω ανηκτα δεν μου αρέσουν οι κατανομές καθόλου. Και τα 2 είναι 66 cm. Εγώ έχω παρει 4 έξτρα τσοκ. 2 brain το tm kai to bell ένα Gemini lm και το 2 το μαμά. Δεν μου αρέσουν όμως οι κατανομές και έχω αλαξει πολααα φυσίγγια. Τελευταία κυνηγουσα με fabarm 71 cm Titan. H35. Ευχαριστώ μηπως το όπλο είναι για σχετικά κοντές τουφεκιές λόγο ότι είναι becaccia ;μπορεί να ακουγεται αστείο αλλά δεν μου καθετε καλά όλο αυτό.
Καλησπερσ.
Οταν μια πολυχρησιμοποιημενη benelli κανει εμπλοκες θελει αλλαγμα το επανατατικο ελατηριο του κοντακιου.

Οταν ενα ολοκαινουργιο οπλο κανει εμπλοκη, προκειται για κατασκευαστικη αστοχια.

Φιλος χρειαστηκε να την στηλει στην αντιπροσωπια οχι μια φορα, αλλα δυο φορες!
Την πρωτη αλλαξαν το λαμσκι στην αποθηκη πισω απο το κουμπι.
Τζιφος!
Την δευτερη βρηκαν το προβλημα , ομως δεν γνωριζω τι αλλαχτηκε.
ΜΗΝ τα σκαλιζετε καινουρια οπλα.
Οφειλουν να λυσουν το προβλημα ή να το αντικαταστησουν.

Οσο για τις κατανομες ψαχτο οσον αφορα τα τσοκ και την επιλογη φυσιγγιου.
 
Καλησπερσ.
Οταν μια πολυχρησιμοποιημενη benelli κανει εμπλοκες θελει αλλαγμα το επανατατικο ελατηριο του κοντακιου.

Οταν ενα ολοκαινουργιο οπλο κανει εμπλοκη, προκειται για κατασκευαστικη αστοχια.

Φιλος χρειαστηκε να την στηλει στην αντιπροσωπια οχι μια φορα, αλλα δυο φορες!
Την πρωτη αλλαξαν το λαμσκι στην αποθηκη πισω απο το κουμπι.
Τζιφος!
Την δευτερη βρηκαν το προβλημα , ομως δεν γνωριζω τι αλλαχτηκε.
ΜΗΝ τα σκαλιζετε καινουρια οπλα.
Οφειλουν να λυσουν το προβλημα ή να το αντικαταστησουν.

Οσο για τις κατανομες ψαχτο οσον αφορα τα τσοκ και την επιλογη φυσιγγιου.
Για αυτό το λαμακι μου κάνει εμπλοκή.. Ακριβός φίλε μου αυτό είναι το προβλημα και για αυτό το εστηλα πισω άλλαξαν όλη την σκάνδαλο θήκη αλλά και παλι ήρθε με το ίδιο προβλημα. Παλι είχε τζογο το λαμακι και στην καινουρια
 
Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να μου απαντήσουν οι κάτοχοι της rafaello crio comfort.. Είναι αξιόπιστη για κυνήγι αγριόχοιρου; Για κατανομές δραμιων με ενδιαφέρει και λιγότερο για μονοβολα
Crio γιατί? Γιατί όχι η απλή comfort? Θα ρίξεις 15-20 φυσιγγια σερί και θα υπερθέρμανθεί η κάνη ώστε να σου κάνει κάποια άστοχη κατανομή? Διότι μόνο τότε θα χρειαστείς το crio....σίγουρα είναι ένα μεγάλο + όμως για επαναλαμβανόμενες βολές...
 
Όταν κάποιος κάνει μια "πατέντα"σκεφτήκατε ποτέ ότι δεν υπάρχει καμία πιστοποίηση όσο αφορά τις καταπόνησεις του όπλου στο σημείο της πατέντας...Η ομάδα και το εργοστάσιο που φτιάχνει το οποιοδήποτε όπλο πραγματοποιεί εξαντλητικές δοκιμές ακόμα και στο τελευταίο βιδάκι πάνω στο όπλο!Ξανασκεφτήτε το πριν επέμβετε πάνω στο όπλο σας εσείς και όχι κάποιος επίσημος αντιπτοσωπος για τη δική σας ασφάλεια...
 
Για αυτό το λαμακι μου κάνει εμπλοκή.. Ακριβός φίλε μου αυτό είναι το προβλημα και για αυτό το εστηλα πισω άλλαξαν όλη την σκάνδαλο θήκη αλλά και παλι ήρθε με το ίδιο προβλημα. Παλι είχε τζογο το λαμακι και στην καινουρια
Περιέγραψε αν θέλεις το είδος της εμπλοκής;
Πόσα φυσίγγια έχεις ρίξει;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top