Benelli Team

Όνομα
Γιαννης
Εγω δυο με κρυογενη κανη εβγαζαν πιο σφιχτες ντουφεκιες και μαλιστα η πρωτη μπεκατσια μολις τις βιδωνα τσοκ απο την ςς πανω μεταμορφωνταν προς το καλυτερο .Παντως η ςς που εχω βγάζει σφιχτοτερες ντουφεκιες απο παρα πολλα οπλα που την εχω συγκρινει και με φυσιγγια εμποριου με αυτα που τραβαει δυσκολα την φτάνει οπλο αν την υποστηριξεις σσκοπευτικα βλεπεις πραγματα απιστευτα σε σκοτωματα .

Όνομα
Λεωνίδας
Η benelli raffaello deluxe που ειχα απ το 2011 εως και το 2018 ειχε απλη κανη με crio chokes.Απο τις τουφεκιες που ειχε ,δεν ειχα παραπονο...ισως με aftermarket τσοκ να ταν ακομη καλυτερη...ισως.Η powerbore με criobarrel και criochokes εκεινο που εχω διαπιστωσει ειναι οτι εχει προτιμησεις σε φυσιγγια και με τσοκ briley-τουλαχιστον η δικη μου -μεταμορφωθηκε.Με οτι να ναι φυσιγια(παντα εμποριου) και εργοστασιακα τσοκ ειχα απο ανοιχτες τουφεκιες εως...αθλιες.Τα εργοστασιακα τσοκ με απογοητευσαν πληρως.Οποτε εαν εχετε καποιοι παραπονο απο criobarrel,κατα τη γνωμη μου ψαχτειτε λιγο με τα φυσιγγια και εαν υπαχει η δυνατοτητα και με τσοκ...μην σκεφτεστε κατευθειαν τη πωληση....

Last edited:
Όνομα
nikos
Εγω το κατάλαβαινώ αυτό που λες, αλλα δίνεις ένα σκασμό χρήματα και λέω σκασμό γιατί εδώ που τα λέμε δεν είναι τίποτα ποιοτικό ακόμα και στα ακριβά μοντέλα. Σιγά τα ξύλα και σιγια τα φινίρισματα ολα από μηχανές είναι, να μην σου κάνει και το κέφι το γαμημενο. Περνάς μια Ρωσίδα η μια Τουρκάλα που εδώ που τα λέμε έχουν πολύ καλά ξύλα και δεν σου βγάζουν την πίστη να τους βρεις Τουφεκιά. Η benelli καλός και Άγιος ο μηχανισμός του αλλά για να τους βρεις Φουσέκη και after tsok πρέπει να κανείς τάμα στο άγιο.

Όνομα
Χρηστος
Εγω δυο με κρυογενη κανη εβγαζαν πιο σφιχτες ντουφεκιες και μαλιστα η πρωτη μπεκατσια μολις τις βιδωνα τσοκ απο την ςς πανω μεταμορφωνταν προς το καλυτερο .Παντως η ςς που εχω βγάζει σφιχτοτερες ντουφεκιες απο παρα πολλα οπλα που την εχω συγκρινει και με φυσιγγια εμποριου με αυτα που τραβαει δυσκολα την φτάνει οπλο αν την υποστηριξεις σσκοπευτικα βλεπεις πραγματα απιστευτα σε σκοτωματα .
Γιαννη 18,4 ειναι η ss που εχεις?

Όνομα
Λεωνίδας
Η powerbore ειναι οντως ακριβη...ομως εχει ποιοτητα,ιδιως σε σχεση με κατι αλλα...και μιλαω για επωνυμα.Τωρα η τουφεκια ειναι θεμα υποκειμενικο...αναλογα τι ζηταμε,ισως καποιοι αλλοι να ειναι πληρως ικανοποιημενοι.Οταν ξεκινησα το κυνηγι....πολλα χρονια πριν,το πρωτο μου οπλο ηταν ενα baikal σουπερποζε...καποιοι λενε οτι βγαζει πολυ καλες τουφεκιες...εγω θυμαμαι οτι διαλεγε φυσιγγια,ουτε σε συγκεντρωσεις ημουν και πολυ ικανοποιημενος...ολα ειναι υποκειμενικα..Παντως αυτο που καταλαβα ειναι οτι εαν βρεις το οπλο που ειναι" προεκταση του χεριου σου" ,μη τ αλλαξεις ποτε,ασχετως τη ποιοτητα, και το λεω δυστυχως ως παθων... breda astro 71cm με εσωτερικα τσοκ ηταν...απο 1999 εως 2011.

Περιοχή
Ηράκλειο Κρητης
Όνομα
Παναγιωτης
Καλησπερα σε όλους θα ήθελα την άποψη σας αν κάποιος τα έχεις δοκιμάσει. Είναι για benelli becaccia66cm αυλός 18.4.σας ευχαριστω. Είχα ρωτήσει και παλιοτερα αλλά τώρα τα έκανα σετ ολλα που ηθελαIMG_20210722_184723.jpg

Όνομα
θοδωρης
Καλησπέρα στην ομάδα! Θα ηθελα να μου πείτε γνώμες για την beneli mondefiltro extra light και beneli m2 ξύλινες εχω σαν πρώτη καραμπινα μια baikal Mp155 για κυνήγι αγριόχοιρου αλλα θέλω και μια beneli στη συλλογή μού για λαγο και τσίχλες τη μου προτείνετε?

Καλησπερα σε όλους θα ήθελα την άποψη σας αν κάποιος τα έχεις δοκιμάσει. Είναι για benelli becaccia66cm αυλός 18.4.σας ευχαριστω. Είχα ρωτήσει και παλιοτερα αλλά τώρα τα έκανα σετ ολλα που ηθελαView attachment 29809
Πολυ ωραια τριαδα , δεν παιζεσαι

Περιοχή
Χαλκίδα
Όνομα
Σταύρος
Καλησπέρα στην ομάδα! Θα ηθελα να μου πείτε γνώμες για την beneli mondefiltro extra light και beneli m2 ξύλινες εχω σαν πρώτη καραμπινα μια baikal Mp155 για κυνήγι αγριόχοιρου αλλα θέλω και μια beneli στη συλλογή μού για λαγο και τσίχλες τη μου προτείνετε?
Την el την έχω τίμιο όπλο σάν όλες τής Benelli τπτ παραπάνω και είναι ελαφρύ όπλο.