Benelli Team

Όνομα
Νίκος
Ρε παιδια....με αυτες τις crio τι εχει γινει? Γιατι εχουν τετοια ασχημη φημη?

Σας ρωταω γιατι εχω ακουσει και εγω απο γνωστο οτι δεν σκοτωνε δεν εκανε δεν ερανε...... ο οποιος την πουλησε μεσα σε ενα μηνα και πηρε μια παλιοτερη benelli.....αλλα οταν τον ρωτησα εαν ειχε δοκιμασει τα τσοκ με διαφορα φυσιγγια ή εαν ειχε μπει στον κοπο να παρει αλλα τσοκ.....επεμενε οτι δεν σκοτωνε.....και μου ειπε οτι δεν ειχε δοκιμασει το οπλο σε στοχο.....αυτο που θελω να πω ειναι εαν εχει γινει καποιο συγκριτικο με τις παλιοτερες και εχει αποδειχθει η κατωτεροτητα τους.....

Αλεξ με πηρε τηλ. ενας φιλος απο Γιαννενα.....ιδιογομωτης,,,,ανανεωσε τον εξοπλισμο του...εγινε
5διακος και ηθελε πληροφοριες για την ρυθμιση της μηχανης....και καποια 5διακα σεταπ.
Μου ειπε οτι με το συγκεκριμενο οπλο crio που εχει τουφεκια δεν μπορουσε να βγαλει....
Πηρε του πατερα του την 303 αν και ηταν βαρια....εβγαλε καλες τουφεκιες....
Δεν ξερω ...ουτε εχω τις δικιες σου γνωσεις σε οπλα.....απλα το αναφερω...''σκορποσκαγιαστρα'' μου το ειπε.
Εγω ειμαι τις αποψης.....οτι ενα καλο φυσιγγιο θα δουλεψει σε ΟΛΑ τα οπλα.

Μονο με δοκιμες στον πινακα ....με το ιδιο φυσιγγιο και διαφορετικα οπλα θα φανει εαν το συγκεκριμενο
μοντελο εχει ''προβλημα''......Κομματι δυσκολο το βλεπω....αλλα μονο ετσι θα φανουν οι οποιες διαφορες
φιλε!!!!

Περιοχή
ιωαννινα
Κοιτά εγώ την πάλεψα πολύ και έπαθα και χουνερια γερά, τρεις μήνες κόντεψα να πάθω ψυχολογικά. Τέσσερις που έχω στο κοντινό μου περιβάλλων έχουν φύγει τα χρώμια στης βάσεις και η κάνες έχουν γίνει κόκκινες χρονολογίας 2004-2006
Ειναι μίζερες στα φυσίγγια όλες αυτές. Γεμίζω για την δικιά μου 121 και ρίχνουν και οι φίλοι με της cRio με μισο Τσόκ όλοι στα 30 μέτρα μέρα με την νύχτα. Η 121 ποτέ δεν με ταλεπόρισε να της βρω φυσιγγιο. Αν αγόραζα σήμερα αυτογεμες σίγουρα δεν θα ήταν μπενελι αν και μου αρέσει πολύ η M2
Δεν εχει crio κανη η m2. Εγω την εχω κατευχαριστηθει.
Μεταχειρισμενη τη δινουν 600ε. Αν σε βολευει η υπερυψωμενη, παρε τη.

Όνομα
Βασίλης
Δεν εχει crio κανη η m2. Εγω την εχω κατευχαριστηθει.
Μεταχειρισμενη τη δινουν 600ε. Αν σε βολευει η υπερυψωμενη, παρε τη.
Ο όρος crio αναφέρεται στην κρυογενή κατεργασία των κανών.
Όλες οι κάνες των benelli σήμερα έχουν αυτή την κατεργασία.
Δεν φταίει η κατεργασία.

Το τι φταίει, ένας θεός το ξέρει.

Όνομα
Βασίλης
Μου ειπε οτι με το συγκεκριμενο οπλο crio που εχει
Ποιό ακριβώς μοντέλο όπλου και χρονολογία αγοράς μπορούμε να μάθουμε Νίκο ;
Φίλοι που κατά τα λεγόμενά τους είχαν αγοράσει τα πρώτα μοντέλα με κατεργασία crio (δεν ξέρω τα μοντέλα) είχαν όλοι προβλήματα με τις βαφές, 2-3 άτομα.

ps
Τι γίνεται στην Σάμο με τις φωτιές ;

Όνομα
Νίκος
Ποιό ακριβώς μοντέλο όπλου και χρονολογία αγοράς μπορούμε να μάθουμε Νίκο ;

ps
Τι γίνεται στην Σάμο με τις φωτιές ;

Θα μαθω χρονολογια και μοντελο Βασιλη και θα σου πω.....Μην ανησυχεις για την φωτια....εφτασε
στους Μυτιληνιους ( στο διπλανο χωριο ).....Τωρα θα την σβησουν....εκαναν αρκετα ''οικοπεδα'' φιλε!!!

Περιοχή
ιωαννινα
Δεν φταίει η κατεργασία.

Οχι Βασιλη.
Η m2, κ καποιες ακομη απο τις φτηνες, δεν εχει crio κανη. Το εχω ψαξει αρκετα φιλε.

Όνομα
Ηλιας
Δεν φταίει η κατεργασία.

Οχι δεν την εχουν ολλες η μπενελι ευτηχως γιατι θα καταστραφοταν

Όνομα
Βασίλης
Οχι Βασιλη.
Η m2, κ καποιες ακομη απο τις φτηνες, δεν εχει crio κανη. Το εχω ψαξει αρκετα φιλε.
Οχι δεν την εχουν ολλες η μπενελι ευτηχως γιατι θα καταστραφοταν
Δεν το ήξερα παιδιά. Γράψτε λάθος. Θα το κοιτάξω όμως να σιγουρευτώ.

Τώρα να χαρώ ή να κλάψω με την Μ2 μου που δεν είναι κρυουλιάρα :) :) :)

Όνομα
Τολης
IMG_20190921_113602.jpgμονη βολη στο επομενο καρτερι ειναι ο ιδιοκτητης του οπλου που δε σκωτωνει το προηγουμενο σκ του φυγε ο συγγεκριμενος καπρος στα ιδια μετρα ιδιο φυσιγγι ιδιο οπλο αχαψαχαχ οταν ηρθε εξυνε το κεφαλι καμια ωρα αχαχαχαχα

Όνομα
Βασίλης
View attachment 29479μονη βολη στο επομενο καρτερι ειναι ο ιδιοκτητης του οπλου που δε σκωτωνει το προηγουμενο σκ του φυγε ο συγγεκριμενος καπρος στα ιδια μετρα ιδιο φυσιγγι ιδιο οπλο αχαψαχαχ οταν ηρθε εξυνε το κεφαλι καμια ωρα αχαχαχαχα
Βρε killer, τι εχεις βάλει στην λαβή ;
Grip για ρακέτες τένις ή ύφασμα α λα sniper ; :)

Βγάλε και το προφυλακτικό από το κοντάκι. :)

Όνομα
Τολης
Βρε killer, τι εχεις βάλει στην λαβή ;
Grip για ρακέτες τένις ή ύφασμα α λα sniper ; :)

Βγάλε και το προφυλακτικό από το κοντάκι. :)
Ρε φιλε ποτε θα καταλαβεις οτι αυτα ειναι που κανουν τη μπενελλι να σκοτωνει ???

Όνομα
Γιαννης
Η κανες κριο εχουν την ιδιοτητα να βγαζουν λιγο πιο σφιχτες τουφεκιές οζι σκορποσκαγιες και επειδή εχουν στενους αυλους δεν θελουν σε ψιλο περισοτερο απο 32 γρ .οσον αφορα τιςεμμπλοκες της σεντρο η σεντρο επειδη ηταν η πρωτη μπενελι που μπορουσε να ριξει τοτε 28 γρ ειχε πολυ μαλακο ελατηριο επανατασης κουνουσες το χερι και επαιζε το κλειστρο ετσι υπηρχε περιπτωση σε κατακορυφες βολες να κανει θεματα με καποια φυσιγγια αυτο βελτιωθηκε στις επομενες μπενελι.Το δαχτυλιδι της κανης εχει ξεκολησει σε δυο μια που ειχε την κανη σεντ εττιεν και σε μια σουπερ σπορτ στη δευτερη ηταν λαθος δικο μου γιατι ειχα λυσει και την αποθηκη και δεν τις εβαλα λιγο κολα μετα και λασκαρισε λιγο και ετρωγε την κοντρα απο τις ντουφεκιες το δαχτυλιδι στη πρωτη μπενελι απλα ξεκολησε μετα βεβαια απο χιλιαδες φυσιγγια .Τωρα οσον αφορα τις βαφες σε καποιες εχουν θεματα σε καποιες οχι ειναι ενα θεμα που θελει βελτίωση απο την μπενελι .Επισης σε μαυρο αετο εχω δει να μην ξεσφιγγει η βιδα ουτε στη μεγγενη να εχει παει σε οπλουργο δυο φορες να εχει αλαχτει βιδα και παλι θεμα .Ειπαμε όπλο τελειο δεν υπαρχει οποιος θελει τελειο μπαικαλ με απλους εξολκεις και δυο σκανδαλες δεν σπαει δεν χαλαει ουτε σε 200 χρονια και σκοτωνει και καλά.Οτι γραφω ειναι πραγματα που εχω δει και εχω διαπιστωσει ο ίδιος γιατι τα ειχα δικα μου τα όπλα

Όνομα
Βασίλης
Δεν το ήξερα παιδιά. Γράψτε λάθος. Θα το κοιτάξω όμως να σιγουρευτώ.

Τώρα να χαρώ ή να κλάψω με την Μ2 μου που δεν είναι κρυουλιάρα :) :) :)
Για την Μ2 μόνο τα τσοκ είναι crio, όχι η κάνη.
Ούτε ζέστη ούτε κρύο ;)

Όνομα
Ηλιας
Η κανες κριο εχουν την ιδιοτητα να βγαζουν λιγο πιο σφιχτες τουφεκιές οζι σκορποσκαγιε
Εδω ρε γιαννη ντουφεκησαμε πετρολατα στα 30 μετρα με 6αρια σκαγια και 3αρι μαμα και ψαχναμε τα σκαγια με δυο φυσηγγια εμπορηκα....και οπλο κεντραρισμενο τι σφιχτες μου λες σου εκατσε καλη καννη εσενα να λες...βαρησα 2 τα πρασινα καθηστα στα 20 μετρα την ιδια μερα και τους εκλασα τα@@@@@ τι να λεμε τωρα.
Το οπλο αυτο εχει και γαμω τα ζυγησματα με 66 αρα καννη...εμενα μου ερχοτα τελεια αν και αρηστερος

Όνομα
Τολης
Εδω ρε γιαννη ντουφεκησαμε πετρολατα στα 30 μετρα με 6αρια σκαγια και 3αρι μαμα και ψαχναμε τα σκαγια με δυο φυσηγγια εμπορηκα....και οπλο κεντραρισμενο τι σφιχτες μου λες σου εκατσε καλη καννη εσενα να λες...βαρησα 2 τα πρασινα καθηστα στα 20 μετρα την ιδια μερα και τους εκλασα τα@@@@@ τι να λεμε τωρα.
Το οπλο αυτο εχει και γαμω τα ζυγησματα με 66 αρα καννη...εμενα μου ερχοτα τελεια αν και αρηστερος
Ηλια εμενα ηταν πολυ καλη η κανη της αλλα το καταλαβα οταν την εδωσα και μετα η μαλακιες ετσι ειναι το καταλαβαινεις αφου την κανεις

Δεν φταίει η κατεργασία.

Συνηθως το μυαλο για ολα φταιει φιλε