Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλημερα σε όλους. Έχει δοκιμάσει κάνεις σε benelli 18.4 carlson η briley LM σε crio plus ;ευχαριστώ.
Το Carlson είναι λίγο πιο σφιχτό από το briley, αν τα έδωσα κ τα δύο όταν δοκίμασα το anaconda mid... Λίγο πιο ανοιχτό το mid σαν σύσφιξη αλλά αποτελεσματικό μέχρι 40 μέτρα περισσότερο για τα δικά μου γούστα
 
Το Carlson είναι λίγο πιο σφιχτό από το briley, αν τα έδωσα κ τα δύο όταν δοκίμασα το anaconda mid... Λίγο πιο ανοιχτό το mid σαν σύσφιξη αλλά αποτελεσματικό μέχρι 40 μέτρα περισσότερο για τα δικά μου γούστα
Το anaconda έχει κάποιο όριο στα γραμμάρια;πχ είναι μέχρι τα 32;η μπορεί να ρίξει και μέχρι 38.σε ρωτάω γιατί θέλω το τσοκ μικτό. Στο λαγό πχ το πρωτο είναι 35 και το τρίτο φυσίγγιο 38. Για αυτό σκέφτομαι το lm σε ένα από τα 2. Σε ευχαριστώ
 
Απ' όσο γνωρίζω οι οπλουργοί χρησιμοποιούν ασημοκόλληση για δαχτυλίδια, ρίγες και σκοπευτικά.
Ένας φίλος είχε πάθει ότι και αυτός (παρακάτω) με το ίδιο ακριβώς όπλο.
Σε μένα, είχε ξεκολήσσει ρίγα.
https://forums.benelliusa.com/topic/21500-benelli-m1-super-90-barrel-ring-just-fell-off/
 
Απ' όσο γνωρίζω οι οπλουργοί χρησιμοποιούν ασημοκόλληση για δαχτυλίδια, ρίγες και σκοπευτικά.
Ένας φίλος είχε πάθει ότι και αυτός (παρακάτω) με το ίδιο ακριβώς όπλο.
Σε μένα, είχε ξεκολήσσει ρίγα.
https://forums.benelliusa.com/topic/21500-benelli-m1-super-90-barrel-ring-just-fell-off/
Ασήμι περίπου 1000 βαθμούς.
Τοπικές τάσεις, στραβώματα κτλ

Κάνουν καμιά θερμική κατεργασία μετά, ελέγχους ευθύτητας κτλ ή στο τυλίγουν σε λαδόκολλα και το παίρνεις παραμάσχαλα ;

Τώρα που σε βρήκα εύκαιρο λέω να σε ξεζουμίσω :)
 
Αυτό είναι αν βολεύει η εικόνα
Ναι μια χαρά είναι. Σε ευχαριστώ. Αυτό βρίσκω και ένα άλλο χωρίς χρωματιστό δακτύλιο. Έχουν διαφορά στην τιμή. Αυτό είναι λίγο ποιο ακριβω.δεν ξέρω αν έχουν και διάφορα στης κατανομές.
 
Δεν νομίζω ότι είναι τόσο υψηλές οι θερμοκρασίες. Είναι γύρω στους 600-650 μάξιμουμ (εκτός αν εννοείς βαθμούς Φαρενάιτ).
Δεν ξέρω τη δουλειά του κάθε οπλουργού, εκείνο που ξέρω είναι ότι οι κολλήσεις είναι τέχνη από μόνες τους, κάθε είδος από αυτές.
Αν γίνουν προσεχτικά από κάποιον που έχει εμπειρία δεν υπάρχει πρόβλημα "παρατράγουδων".
Να φανταστείς ότι όταν είχε ξεκολήσσει η ρίγα, σε ένα σημείο, σε δικό μου όπλο, την αφαίρεσα χρησιμοποιώντας φλόγιστρο για τα υπόλοιπα "ποδαράκια", εκτός από το μπροστά μέρος που υπήρχε το στόχαστρο.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top