Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Οχι αλλα τελευταια έχουν ζητησει πληροφορίες για την xlr με δεδομένο ότι κυνηγούν με βενελι και έχουν πρόβλημα με διάτρηση στο θήραμα και στα παπιά και στο γουρούνι.Μην ανοίξω καμμία περίεργη συζητηση δεν είναι αυτός ο σκοπός μου απλά βρέθηκε μπροστά μου μια sp και Θέλω να το ψάξω λίγο.
Εσύ Παναγιώτη τι πληροφορίες τους έδωσες για την xlr??
 
Εγώ θα σου προτείνω να την δώσεις και να πάρεις benelli...
Έχει έρθει στο σπίτι μου ένας φίλος εφόσον μου είπε ότι έχει μια sp ενός έτους 3φορες έριξε στον λαγό και πήρε μια Α400 extreme plus και θέλει να αποσβέσει το κόστος της αγοράς και μου προτείνει να μου την δώσει 1000 ευρώ.Το όπλο έχει εγγύηση 2ετη ακόμα.Καταλαβαινεις λοιπόν τον λόγο που ρωτάω αλλά αν είναι φίλε να τρέχω από πίσω και να μου ανεβαίνει η πίεση να μου λείπει.
 
Έχει έρθει στο σπίτι μου ένας φίλος εφόσον μου είπε ότι έχει μια sp ενός έτους 3φορες έριξε στον λαγό και πήρε μια Α400 extreme plus και θέλει να αποσβέσει το κόστος της αγοράς και μου προτείνει να μου την δώσει 1000 ευρώ.Το όπλο έχει εγγύηση 2ετη ακόμα.Καταλαβαινεις λοιπόν τον λόγο που ρωτάω αλλά αν είναι φίλε να τρέχω από πίσω και να μου ανεβαίνει η πίεση να μου λείπει.
Όλα θέμα κοντακιου είναι Παναγιώτη και το ξέρεις,μην τρελαθουμε κι όλας για όνομα του Θεού...
 
Μπήκα τώρα Καλκατζακο και την έχει στα 1490€
Εάν λοιπόν είναι κουτας αγρατσουνιστη πιστεύω είναι καλά..
Είναι 6ος του 2020 και είναι λουστρίνι και την πήρε 1490 ακριβώς και της έχει πάρει και κάτι έξτρα κάνα 80αρι αλλά δεν έδωσε σημασία να σου πω την αλήθεια. Θα την επαιρνες;
 
Είναι 6ος του 2020 και είναι λουστρίνι και την πήρε 1490 ακριβώς και της έχει πάρει και κάτι έξτρα κάνα 80αρι αλλά δεν έδωσε σημασία να σου πω την αλήθεια. Θα την επαιρνες;
Όχι φίλε,είμαι λάτρης των benelli raffaello δηλαδή με φοντερο και ξύλινα μέρη..
Δεν μου άρεσε ποτέ η μονοκόμματη βάση στις benelli και ενώ έχουν περάσει από τα χέρια πολλές benelli πάντα με διαιρούμενο καπάκι..
Είναι λοιπόν θέμα γούστου,αν εσένα σου κάνει οπτικά να την πάρεις..
 
Βλητικα τι διαφορές έχουν π.χ η ΣΒΕ η Rafaello η. Μ2 η montefeltro η vinci κ η ss,?? έχουν μεγάλες?αν ναι γιατί?ρωτάω γιατί τελευταία όλο ακούω για θαύματα βλητικα από τη sbe3 tin ss και την , diamond.φυσικα δεν θέλω καμία αντιπαράθεση ανάμεσα σε μπενελι και άλλες μάρκες απλά βλέπω πολύ πάθος.
 
Όχι φίλε,είμαι λάτρης των benelli raffaello δηλαδή με φοντερο και ξύλινα μέρη..
Δεν μου άρεσε ποτέ η μονοκόμματη βάση στις benelli και ενώ έχουν περάσει από τα χέρια πολλές benelli πάντα με διαιρούμενο καπάκι..
Είναι λοιπόν θέμα γούστου,αν εσένα σου κάνει οπτικά να την πάρεις..
Φίλε μου ξέρεις ότι εκμεταλλευόμαστε τις γνώσεις και την εμπειρία μας για να μπορούμε να εκτιμήσουμε αλλά καλό είναι να ανταλλάσουμε απόψεις θετικά και μόνο θα μας προσφέρει.
 
Εγώ θα σου προτείνω να την δώσεις και να πάρεις benelli...
Πες τα ρε Τακη , να συμπληρώσω ότι οποίος ψάχνεται με τις κανες δεν αισθάνεται σίγουρος με τα χερια του, ο καλός σκοτώνει με τα παντα , το ίδιο κ στο σκοπευτήριο φυσικά
 
Έχει έρθει στο σπίτι μου ένας φίλος εφόσον μου είπε ότι έχει μια sp ενός έτους 3φορες έριξε στον λαγό και πήρε μια Α400 extreme plus και θέλει να αποσβέσει το κόστος της αγοράς και μου προτείνει να μου την δώσει 1000 ευρώ.Το όπλο έχει εγγύηση 2ετη ακόμα.Καταλαβαινεις λοιπόν τον λόγο που ρωτάω αλλά αν είναι φίλε να τρέχω από πίσω και να μου ανεβαίνει η πίεση να μου λείπει.
Αντί να την πάρεις και να της αλλάξεις τα φώτα στις δοκιμές με διάφορα φυσίγγια περιμένεις από εδώ μέσα να σου πουν αν είναι καλή ; Έβγαλε ποτέ κάποιο ελαττωματικό όπλο η benelli;Αφού είσαι τρομερά ευχαριστημένος με τη fabarm γιατί κοιτάς για benelli; λόγο ευκαιρίας; Έχεις και άλλα όπλα η ψάχνεις για ένα δεύτερο;Συγνωμη για τις ερωτήσεις.
 
Last edited:
Πες τα ρε Τακη , να συμπληρώσω ότι οποίος ψάχνεται με τις κανες δεν αισθάνεται σίγουρος με τα χερια του, ο καλός σκοτώνει με τα παντα , το ίδιο κ στο σκοπευτήριο φυσικά
Με την λογική αυτή άδικα κάνουμε συζήτηση όποτε το θέμα ας θεωρηθεί λήξαν.
 
Βλητικα τι διαφορές έχουν π.χ η ΣΒΕ η Rafaello η. Μ2 η montefeltro η vinci κ η ss,?? έχουν μεγάλες?αν ναι γιατί?ρωτάω γιατί τελευταία όλο ακούω για θαύματα βλητικα από τη sbe3 tin ss και την , diamond.φυσικα δεν θέλω καμία αντιπαράθεση ανάμεσα σε μπενελι και άλλες μάρκες απλά βλέπω πολύ πάθος.
Βλητικά μόνο το 828U sport αν υπερέχει και αυτό λόγο αυλού....έτσι το βλέπω χωρίς να το ξέρω η έχω ρίξει το όπλο από τα τεχνικά χαρακτηριστικά ξεχωρίζει από τα υπόλοιπα benelli
 
Στην παρεα μας για αγριογουρουνα εχουμε 2 benelli montefeltro, μια m1 και μια m2......μια χαρα σκοτωνουνε......το εχω ξαναπει.....αφιερωνουμε λιγο χρονο ωστε να βρουμε καταλληλο φυσιγγιο με το τσοκ που ταιριαζει....αν μας φευγει η τουφεκια εκτος κεντρου καλα ειναι να ψαξουμε το κοντακι......αν εχουμε μια καλη κατανομη με ενα αξιολογο φυσιγγι που πηγαινει στο κεντρο του στοχου δε νομιζω οτι το οπλο δεν σκοτωνει......και εγω καποτε κατηγορουσα την benelli οταν την πρωτο αγορασα ......αλλα δεν ειχα δει οτι με το 3* και τα φυσιγγια που χρησιμοποιουσα τα δραμια ανοιγαν υπερβολικα....με αποτελεσμα να κυνηγαω τα γουρουνια απο πισω......
Φίλε Άλεξ μήπως μπορείς να μας πεις με ποια φυσίγγια είσαι ευχαριστημένος και με ποιο τσοκ.
 
Φίλε Άλεξ μήπως μπορείς να μας πεις με ποια φυσίγγια είσαι ευχαριστημένος και με ποιο τσοκ.
Με την montefeltro και το μαμα full choke....ειχα σφιχτες κατανομες με τα εξης...10βολα magnum Remington, 10βολα magnum winchester και επισης κορυφαια σε αποδοση σε αντιξοες συνθηκες θεωρω τα 12βολα magnum winchester (μαυρα), η m2 τα πιο πανω φυσιγγια με το 2* τα πηγαινε σφιχτα καθως και το 12βολο magnum Federal, με την m1 ειχαμε καταληξει στο 3* οπου πηγαιναν καλα τα 10βολα τα remington! Μιλαμε για αποσταση των 40μ! Η montefeltro ειναι με 66cm καννη 18.3 αυλο....η m1 με 18.3 και 71cm καννη και η m2 με 71cm καννη και 18.4 αυλο! Σε διατρηση πρωτα ητανε τα μαυρα τα win, μετα τα 10βολα κοκκινα win και μετα τα remi.....
 
Last edited:
Με την λογική αυτή άδικα κάνουμε συζήτηση όποτε το θέμα ας θεωρηθεί λήξαν.
Παναγιώτη σου έχω μεγάλη εκτίμηση,όποτε φαντάζομαι δε με.παρεξηγησες...
Εγώ λέω αυτά που πιστεύω και προσπαθώ πάντα να βοηθάω όταν κάτι γνωρίζω ειδικά ανθρώπους με την ποιότητα σου...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top