Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Παρότι μπενελακιας αν ήμουν δεξιόχειρας θα κοίταζα και τη franchi με τις δύο κάννες αν υπάρχει απόθεμα.
Ευχαριστώ,
Δεν νομίζω ότι μου κάνει, γιατί τα κυνήγια μου είναι πολύ συγκεκριμένα. Τσίχλα (πολύ), φάσα (λίγο).
 
Ευχαριστώ,
Δεν νομίζω ότι μου κάνει, γιατί τα κυνήγια μου είναι πολύ συγκεκριμένα. Τσίχλα (πολύ), φάσα (λίγο).
Το είπα επειδή έτσι που πολλαπλασιάζονται τα αγριογούρουνα και έχουν γεμίσει όλη την Ελλάδα ,αλλά εσύ ξέρεις καλύτερα τη σου χρειάζεται.
 
Για να πάω για γουρούνι ούτε μία στο εκατομμύριο!
Όμως για την απίθανη συνάντηση πάντα έχω σε γρήγορη θέση της ζώνης 5-6 εννιάβολα, περισσότερο για άμυνα, παρά για επίθεση....
Οι περισσότεροι έτσι είμαστε μήπως και τύχει.
 
περισσότερο για άμυνα, παρά για επίθεση....
Αχαχαχαχαχαχα, ωραίος !!!!!!
Μην φοβάσαι, ρίξε αλύπητα.
Λέμε τώρα μήπως θέλει κανένα να αυτοκτονήσει .
Τα γουρούνια (τα κανονικά, όχι τα μαϊμού) πεθαίνουν μόνο όταν θέλουν αυτά να πεθάνουν ;) Πολύ δυνατά και πολύ έξυπνα ζώα.
 
Αυτό το φαντάζομαι (από άλλες εκτός κυνηγίου συναντήσεις), αλλά τι άλλο να κάνω; Περίστροφο στη ζώνη;
Παρε ενα δικαννο και κοψτο στους 50π...εχε το παντα γεματο με 9βολα...
 

Attachments

  • AF5DF4B0-E050-434B-86F5-2FB8CA363363.jpeg
    AF5DF4B0-E050-434B-86F5-2FB8CA363363.jpeg
    199 KB · Προβολές: 35
Είπα σήμερα να κάνω μια επαναληπτική λίπανση στην benelli m2 , κατά των έλεγχο παρατήρησα ένα ομοιόμορφο χτύπημα στην ουρά του κλείστρου , το έχει δει κάποιος φίλος στο όπλο τού , είναι λογικό , η πάμε για αλλαγή επανατατικου ελατηρίου ?
 
Είπα σήμερα να κάνω μια επαναληπτική λίπανση στην benelli m2 , κατά των έλεγχο παρατήρησα ένα ομοιόμορφο χτύπημα στην ουρά του κλείστρου , το έχει δει κάποιος φίλος στο όπλο τού , είναι λογικό , η πάμε για αλλαγή επανατατικου ελατηρίου ?
Φυσιολογικό είναι, μην ασχολείσαι
 
Σε ολες χτυπαει το κλειστρο πισω απο το πρωτο φυσιγγι
Είναι σωστό αυτό Τόλη ;;;; μήπως έχει μπει μαλακό ελατήριο από το εργοστάσιο κ πρεπει να αλλαχθει με πιο σκληρό όταν το όπλο ρίχνει βαριά φυσίγγια ;
 
Είπα σήμερα να κάνω μια επαναληπτική λίπανση στην benelli m2 , κατά των έλεγχο παρατήρησα ένα ομοιόμορφο χτύπημα στην ουρά του κλείστρου , το έχει δει κάποιος φίλος στο όπλο τού , είναι λογικό , η πάμε για αλλαγή επανατατικου ελατηρίου ?
Η βάση (καθρέφτης) ειναί χτυπημένη?
 
Είπα σήμερα να κάνω μια επαναληπτική λίπανση στην benelli m2 , κατά των έλεγχο παρατήρησα ένα ομοιόμορφο χτύπημα στην ουρά του κλείστρου , το έχει δει κάποιος φίλος στο όπλο τού , είναι λογικό , η πάμε για αλλαγή επανατατικου ελατηρίου ?
1 φωτογραφία είναι 1000 λέξεις ... ρίξε μια
 
Σε ολες χτυπαει το κλειστρο πισω απο το πρωτο φυσιγγι
Δεν το ήξερα αυτό Τολη , και δεν το είχα προσέξει τόσες φορές , και μου φάνηκε σαν καινούργιο χτύπημα , για αυτό και αναρωτήθηκα τι παίζει τώρα .

Είναι σωστό αυτό Τόλη ;;;; μήπως έχει μπει μαλακό ελατήριο από το εργοστάσιο κ πρεπει να αλλαχθει με πιο σκληρό όταν το όπλο ρίχνει βαριά φυσίγγια ;
Δημήτρη φέτος ειδικά , τα πιο βαριά φυσίγγια που πρόλαβα να ρίξω ήταν 30 gr , ενάμιση κουτί , μετά παπαλα το κυνήγι .
Η βάση (καθρέφτης) ειναί χτυπημένη?

Όχι Γιώργο η βάση δεν έχει τίποτα από χτύπημα , απλά σκέφτηκα ότι μήπως τερματίζει πίσω η ουρά του κλείστρου , και επειδη το ποτηράκι που φωλιάζει η ουρά είναι πομπέ δεν δημιουργεί κάποιο χτύπημα εκεί .
1 φωτογραφία είναι 1000 λέξεις ... ρίξε μια
Βασίλη την τελευταία φορά που ανέβασα φωτογραφία παιδεύτηκα πολλή , και πέρασε και καιρός και σχεδόν δεν θυμαμαι τίποτα Πάντως σας ευχαριστω για την ενημέρωση όλους , μόλις με το καλό επανέλθουν τα μαγαζιά θα πάρω ένα καινούργιο ελατήριο , και θα δω αν έχω διαφορά στην όπλιση , αφού πρώτα χρωματίσω την ουρά .
 
Βασίλη την τελευταία φορά που ανέβασα φωτογραφία παιδεύτηκα πολλή , και πέρασε και καιρός και σχεδόν δεν θυμαμαι τίποτα Πάντως σας ευχαριστω για την ενημέρωση όλους , μόλις με το καλό επανέλθουν τα μαγαζιά θα πάρω ένα καινούργιο ελατήριο , και θα δω αν έχω διαφορά στην όπλιση , αφού πρώτα χρωματίσω την ουρά .
Αν μιλάς για την εσωτερική της βάσης που χτυπάει το κλείστρο όταν οπισθοδρομεί τότε τσάμπα παιδεύεσαι. Όλες οι Μπενελι που είχα το κάνουν αυτό. Και το σχεδίασαν επίτηδες έτσι γιατί «κάτι» πρέπει να τερματίσει αλλιώς Θα χρειαζόσουν επανατατικό ελατήριο μισό μέτρο.
Ειτε θα την ακούσει η βάση είτε η ουρά του κλείστρου. Και η βάση της κάνης είναι πολύ πιο ενισχυμένη από την ουρά του κλείστρου.

Διορθωστε με αν κάνω λάθος.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top