Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Κακά τα ψέματα 99,9 % (που λέει και ο φίλος Ηλίας αλλά για άλλο θέμα ) για το benelli κλικ φταίει ο χειριστής ,το κλείστρο απελευθερώνεται με το κουμπί ,τώρα να μη σε ακούσει το γουρούνι που αλλάζεις φυσιγγι η να έχεις γεμάτο το όπλο για ώρα και να μη ρίξεις μια ματιά στο όπλο ,ένα τράβηγμα του κλείστρου 2-3εκατοστα , άδειασμα θαλάμης περνώντας ρέματα , πολύ πυκνά σημεία φράχτες δεν σου φταίει το όπλο .
 
Κακά τα ψέματα 99,9 % (που λέει και ο φίλος Ηλίας αλλά για άλλο θέμα ) για το benelli κλικ φταίει ο χειριστής ,το κλείστρο απελευθερώνεται με το κουμπί ,τώρα να μη σε ακούσει το γουρούνι που αλλάζεις φυσιγγι η να έχεις γεμάτο το όπλο για ώρα και να μη ρίξεις μια ματιά στο όπλο ,ένα τράβηγμα του κλείστρου 2-3εκατοστα , άδειασμα θαλάμης περνώντας ρέματα , πολύ πυκνά σημεία φράχτες δεν σου φταίει το όπλο .
Φιλε Παναγιωτη το οπλο φταιει. Γιατι δεν πληρωνεις τοσα για να εχεις ενα ματι απανω και ενα στο κλειστρο.
Ουδεις τελειος ομως. Η αδρανεια ετσι ειναι και εδω απλα το δεχομαστε.
 
δεν σου φταίει το όπλο
Αν δεν έφταιγε τίποτα στο όπλο Παναγιώτη δεν θα το διορθώνανε οι Ιταλιάνοι στο Urbino ούτε θα το διαφημίζανε, ούτε θα το πατεντάρανε => https://patents.google.com/patent/US9200856B2/en

Μην είστε κολλημένοι με τα όπλα σας (δεν το λέω προσωπικά για σένα, σε όλους αναφέρομαι) ... κομμάτια σίδερα είναι ...
Ίσα ίσα που όταν όλοι λένε "τι ωραία όπλα είναι αυτά" γιατί να πληρώνει R&D η κάθε εταιρία ??? Αφού πουλάνε ...
Έτσι λέγανε όλοι για τα Rem και οι αμερικάνοι πουλούσαν όπλα με τεχνολογία 1963 ακόμα και χθες ... έλεος

Βρισίδι σε όλους μέχρι να στεγνώσει η γλώσσα αν θέλουμε καλύτερα προϊόντα :) :) :)
 
Τίποτα τέλειο ,ο καθένας αποφασίζει που θα κάνει τις υποχωρήσεις η τους συμβιβασμούς.Το αν δεν θέλεις να μετριάσεις την εμφάνιση του προβλήματος είναι δικαίωμα σου ,η κριτική σε οποιοδήποτε προϊόν είναι καλοδεχούμενη .Επειδή για τον περισσότερο κόσμο δεν είναι εύκολο να αλλάζει όπλο ούτε είναι λύση επειδή έχασες το θήραμα να το κοπανισεις σε ένα βράχο . Κόλλημα με την εταιρεία δεν υπάρχει απλός ήταν η μόνη που σεβάστηκε την (ιδιαιτερότητα) μου να επωμιζω αριστερά ,απο το 2006 που ξεκίνησα το κυνήγι, να μου προσφέρει αριστερό απροβληματιστο όπλο.
 
Αν επαιρνα ποτε benelli αυτη θα ηταν η SS αλλα ρε παιδια παρα πολλα τα λεφτα!!! Απο τα οσα εχω διαβασει ειναι πολυ καλο οπλο σε ολους τους τομεις και κυριως βλητικα αλλα τοσα φραγκα για οπλο δεν λεει κατα τη γνωμη μου.
Και μιας και μιλαμε για κολληματα...ειχαμε τις φαγωμαρες με τα κομματικα, τα ποδοσφαιρικα ε μην εχουμε και για τα παλιοσιδερα, το ενα κανει κλικ, το αλλο σπαει το αλλο σκοτωνει μονο του...σας πουλαω το δικο μου, οποιος το παρει εκτος απο κυνηγι θα κανει και γυμναστικη με 3.700 που ζυγιζει .my man.
 
Δεν χρειάζεται να ωραιοποιούμε καταστάσεις ούτε να είμαστε μοιρολάτρες (πχ άμα είναι να σου πάθει βλάβη θα σου πάθει), ούτε βέβαια και τελείως επίπεδοι (πχ όλα τα όπλα είναι τα ίδια).
Αντιθέτως τα προβλήματα στα όπλα πρέπει να αναδεικνύονται και να σχολιάζοναι.
Μόνο έτσι μπορούμε εμείς οι απλοί χρήστες να "αναγκάσουμε" τις εταιρίες να βελτιώσουν τα προϊόντα τους.
Υπάρχει βέβαια και ο ανταγωνισμός μεταξύ τους τον οποίο δεν μπορούμε να τον επηρρεάσουμε παρά μόνο με τις αγορές μας και σαν αποτέλεσμα τις πωλήσεις που θα κάνουν.
Κανένα όπλο δεν είναι τέλειο.
Κάποια είναι χειρότερα σε κάποιον τομέα και καλύτερα σε κάποιον άλλο.
Στο θέμα δε της αξιοπιστίας πρέπει να περάσουν αρκετά χρόνια και πολλά πυρομαχικά από εκατομύρια όπλα για να βγεί συμπέρασμα ... και πάλι παίζεις με τις πιθανότητες για το δικό σου.
Αυτά πιστεύω εγώ.
Μακρυά από εμένα η "θεοποίηση" οποιουδήποτε όπλου.
 
Εχχει δοκιμάσει κανείς σε μπενελι κριο το τζεμινι εσω έξω που εξεχει 5αλλα και κα 10 εκ
Πολυ ευχαριστημενος με το τζεμινι με ** και προεκταση 10 ποντους ,καποια στιγμη θα παρω και το *** με προεκταση 5 ποντους.Οσο αφορα το εξτρα βαρος οχι κατι ιδιαιτερο περιπου σαν δυο τσοκ με προεκταση 2 ποντους.
 
Δεν χρειάζεται να ωραιοποιούμε καταστάσεις ούτε να είμαστε μοιρολάτρες (πχ άμα είναι να σου πάθει βλάβη θα σου πάθει), ούτε βέβαια και τελείως επίπεδοι (πχ όλα τα όπλα είναι τα ίδια).
Αντιθέτως τα προβλήματα στα όπλα πρέπει να αναδεικνύονται και να σχολιάζοναι.
Μόνο έτσι μπορούμε εμείς οι απλοί χρήστες να "αναγκάσουμε" τις εταιρίες να βελτιώσουν τα προϊόντα τους.
Υπάρχει βέβαια και ο ανταγωνισμός μεταξύ τους τον οποίο δεν μπορούμε να τον επηρρεάσουμε παρά μόνο με τις αγορές μας και σαν αποτέλεσμα τις πωλήσεις που θα κάνουν.
Κανένα όπλο δεν είναι τέλειο.
Κάποια είναι χειρότερα σε κάποιον τομέα και καλύτερα σε κάποιον άλλο.
Στο θέμα δε της αξιοπιστίας πρέπει να περάσουν αρκετά χρόνια και πολλά πυρομαχικά από εκατομύρια όπλα για να βγεί συμπέρασμα ... και πάλι παίζεις με τις πιθανότητες για το δικό σου.
Αυτά πιστεύω εγώ.
Μακρυά από εμένα η "θεοποίηση" οποιουδήποτε όπλου.
Βάλε στη θέση της λέξης "όπλο" τη λέξη αυτοκίνητο, πλυντήριο, παπούτσι, aircondition κτλ και μετά καταλαβαίνεις
α) την καθολικότητα της σκέψης και
β) το πόσο ανούσιο είναι να επιχειρηματολογείς επί προσωπικού και να τσακώνεσαι για ένα βιομηχανικό προϊόν, που από τις Χ, Υ συγκυρίες ή επιλογές έπεσε στα χέρια σου, ενώ κάλιστα θα μπορούσες να έχεις αυτό που επικρίνεις!
Εννοείται ότι όλοι γουστάρουμε αυτές τις συζητήσεις (για αυτό διαβάζουμε και γράφουμε εδώ), έστω κι αν καμιά φορά οι γνώμες ανάγονται σε θεολογικό επίπεδο!
 
Αν δεν έφταιγε τίποτα στο όπλο Παναγιώτη δεν θα το διορθώνανε οι Ιταλιάνοι στο Urbino ούτε θα το διαφημίζανε, ούτε θα το πατεντάρανε => https://patents.google.com/patent/US9200856B2/en
Να δούμε πότε θα αυξήσουν και λίγο το μήκος της βάσης τους για να λειτουργούν με φυσίγγια γεμισμένα στο σωστό μήκος και όχι στο μήκος που θέλουν αυτοί.
 
Να δούμε πότε θα αυξήσουν και λίγο το μήκος της βάσης τους για να λειτουργούν με φυσίγγια γεμισμένα στο σωστό μήκος και όχι στο μήκος που θέλουν αυτοί.
Μπωρεις να παρεις μια βαση sbe και να προσαρμωσεις μια κανη μ2 αν θες αλλα πολλα τα λεφτα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top