Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Και για την ερώτηση που έκανα πιο πάνω στο θέμα ταχυτήτων μετά από χθεσινή κουβέντα επειδή με τρώει το έψαξα λίγο και η αδράνεια οντως πρεπει να εχει λιγο μικρότερες ταχύτητες εξηγω.Η πλήρη καύση μπαρούτι γινεται το ανώτερο εως 45 εκ απο εκεί και πέρα οσο πιο γρήγορα χρησιμοποιείς τα αέρια τόσα χάνεις δηλ ιδανικο για καραμπίνα θα ηταν να εχει τρύπες η κάνη μετά από τα 45 αδύνατον γιατι θα ειχε μια παπια 50 ποντους η αδράνεια που χρησιμοποιει αμεσα την αντιδραση της εκρηξης στη θαλαμη χανει περισσοτερα αέρια αρα δύναμη αρα ταχύτητα και τρως και περισσότερα αέρια στη μάπα.
Γιατί νομίζω ότι αν έτρωγες αέρια στη μάπα θα εμοιαζες με καμένο σπίρτο;
 
Γιατί νομίζω ότι αν έτρωγες αέρια στη μάπα θα εμοιαζες με καμένο σπίρτο;
Παιδιά ποτέ μην λέτε ποτέ στα όπλα !!!!!
Βασική αρχή !!!


Δείτε σε vinci ... και "άγνωστο" φυσίγγι !!!

3 διαδοχικά καρέ από την ίδια τουφεκιά ...
Μπορεί να μου πει κάποιος τι φταίει ?
Φλογοβόλο !!!!

@ΝίκοςΠ ... Νίιιιιιιιιιιιικκκκκκκ

Untitled 11.jpg

Untitled 2.jpg

Untitled 3.jpg
 
Last edited:
Για να ξεχωρίσουμε τα πραγματα..
Δες την βάση απο την Mossberg μου.. Έκλεισε 20χρονων αλλά έπεσε σε λαθος χέρια(τα δικά μου...)
Γιατί σε αλλά χέρια δεν θα είχε ουτε μια γρατζουνια.. Οι αλήθειες να λέγονται..
Όλα αυτά τα σημάδια ξυσιματα έχουν γίνει γιατί ακουμπαγα όπου έβρισκα.. Κ σε πετρες όταν πηγαινα για περδικες κ σε βάτα κλπ...
Είναι μια φθορά που φταίει ο χρηστης 100%...την να πω ότι φταίει η moss??
Φυσικά και όχι!!
Αλλα οταν αγοραραζεις ένα όπλο ακριβό έχεις κάποιες απαιτήσεις κ για αυτό δίνεις κ κάποια επιπλέον χρήματα παραπανω...
Όπως ένας φίλος παλιά που έσκασε 1500e για μια franchi raptor κ δεν άργησε καθόλου να σκάσει το χρώμιο στην βάση,χωρίς να την έχει "ξυσει" πουθενα...
Όταν όμως έχεις αγοράσει κάτι φθηνότερο κ συμβεί αυτό δεν σε ποναει πονάει κ τόσο...
Αστοχίες ναι υπάρχουν παντου! Αλλά πρεπει να διορθώνονται κ να υπαρχει βελτίωση!

View attachment 21695
Αλλο ταξυσιματα απο χρησηκαι αλλο η ηλεκτροληση που πθενιυν ολες οι μρκες με επιμεταλωση
 
Αλλο ταξυσιματα απο χρησηκαι αλλο η ηλεκτροληση που πθενιυν ολες οι μρκες με επιμεταλωση
Δεν είπα κάτι το διαφορετικό φίλε Τόλη....
Απλως θέλω να πω ότι οποια "ζημιά" προκυψει από την χρήση φαίνεται κ είναι λογικό αλλά μέχρι εκεί...
Δεν ξέρω τι παθενει η επιματαλλωση αλλά αυτό που ξέρω είναι ότι είναι απαράδεκτο..
Οκ έπειτα από σκληρή χρήση το δέχομαι..
Αλλά όχι κ από την μια στιγμή στην άλλη κ χωρίς να έχει μεσολαβήσει κάτι που δεν θα έπρεπε από τον χρήστη...
 
Δεν είπα κάτι το διαφορετικό φίλε Τόλη....
Απλως θέλω να πω ότι οποια "ζημιά" προκυψει από την χρήση φαίνεται κ είναι λογικό αλλά μέχρι εκεί...
Δεν ξέρω τι παθενει η επιματαλλωση αλλά αυτό που ξέρω είναι ότι είναι απαράδεκτο..
Οκ έπειτα από σκληρή χρήση το δέχομαι..
Αλλά όχι κ από την μια στιγμή στην άλλη κ χωρίς να έχει μεσολαβήσει κάτι που δεν θα έπρεπε από τον χρήστη...
Τασο εμενα και η κριο και η σσ ουτε σε καπο ακουμπισανε και οι δυο ξεφλουδισανε αλλα εχω δεο και μπερεττα και μπρουνινγκ μονο η βιτωρια δεν εχει ακουστεινκατι η νικελ
 
πιστεύω πως θίγεται μια εταιρεία όταν ξεφλουδιζουν οι βάσεις ειδικά σε ακριβά μοντέλα όπως η ss
Έτσι είναι ΑΛΛΑ
έχεις ss και ξεφλούδισε η βάση, το έχεις ακούσει ή το έχεις δει;
Μπορείς να βάλεις μια φωτό;

Τι σημαίνει το "ξεφλουδίζει" ;
Βγάζει μαύρες φλίδες τις οποίες τις βλέπεις πχ στο πανάκι καθαρισμού ;
Βλέπεις ξαφνικά ένα κομμάτι της βαφής να λείπει ;

Αυτό που έχω ακούσει από φίλους είναι ότι στις πρώτες crio η βαφή "έφευγε". Δεν το έψαξα ούτε το έχω δει από κοντά.

Προσωπικά έχω την ματ Μ2 κατασκευής 2018.
Σε 2-3 σημεία που έχει φύγει η βαφή από την βάση την έχω χτυπήσει εγώ.
Οτιδήποτε και να συμβεί θα είστε οι πρώτοι που θα το μάθετε. :)
 
Τασο εμενα και η κριο και η σσ ουτε σε καπο ακουμπισανε και οι δυο ξεφλουδισανε αλλα εχω δεο και μπερεττα και μπρουνινγκ μονο η βιτωρια δεν εχει ακουστεινκατι η νικελ
Κάνε έναν κόπο και βάλε μια φωτό βρε Τόλη να δούμε τα ξεφλουδίσματα ...
 
Last edited:
Έτσι είναι ΑΛΛΑ
έχεις ss και ξεφλούδισε η βάση, το έχεις ακούσει ή το έχεις δει;
Μπορείς να βάλεις μια φωτό;

Τι σημαίνει το "ξεφλουδίζει" ;
Βγάζει μαύρες φλίδες τις οποίες τις βλέπεις πχ στο πανάκι καθαρισμού ;
Βλέπεις ξαφνικά ένα κομμάτι της βαφής να λείπει ;

Αυτό που έχω ακούσει από φίλους είναι ότι στις πρώτες crio η βαφή "έφευγε". Δεν το έψαξα ούτε το έχω δει από κοντά.

Προσωπικά έχω την ματ Μ2 κατασκευής 2018.
Σε 2-3 σημεία που έχει φύγει η βαφή από την βάση την έχω χτυπήσει εγώ.
Οτιδήποτε και να συμβεί θα είστε οι πρώτοι που θα το μάθετε. :)
Φευγουν κοματοα βαφης φουσκωνει απο κατω και σπαει
 
Τι σημαίνει το "ξεφλουδίζει" ;
Βγάζει μαύρες φλίδες τις οποίες τις βλέπεις πχ στο πανάκι καθαρισμού ;
Βλέπεις ξαφνικά ένα κομμάτι της βαφής να λείπει ;
Ασχετο με την benelli αλλά θα σου περιγράψω την franchi που έλεγα κ την είδα από κοντά.. Λίγων μηνών όπλο..
Φαντάσου μερικες μικρές φουσκάλες όπου κάποιες από αυτές είχαν σκάσει κ ανοιξει..
Ότι βλέπουμε κάποιες φορές σε παλια ταλαιπωρημενα κάγκελα που έχουν να βαφτουν χρόνια..
 
Έτσι είναι ΑΛΛΑ
έχεις ss και ξεφλούδισε η βάση, το έχεις ακούσει ή το έχεις δει;
Μπορείς να βάλεις μια φωτό;

Τι σημαίνει το "ξεφλουδίζει" ;
Βγάζει μαύρες φλίδες τις οποίες τις βλέπεις πχ στο πανάκι καθαρισμού ;
Βλέπεις ξαφνικά ένα κομμάτι της βαφής να λείπει ;

Αυτό που έχω ακούσει από φίλους είναι ότι στις πρώτες crio η βαφή "έφευγε". Δεν το έψαξα ούτε το έχω δει από κοντά.

Προσωπικά έχω την ματ Μ2 κατασκευής 2018.
Σε 2-3 σημεία που έχει φύγει η βαφή από την βάση την έχω χτυπήσει εγώ.
Οτιδήποτε και να συμβεί θα είστε οι πρώτοι που θα το μάθετε. :)
Δεν το έχω δει ότι έχω ακούσει και διαβάσει λέω και ορισμένοι που το έγραψαν ήταν και κάτοχοι των όπλων οπότε δεν πιστεύω πως λένε ψέματα εκτός και αν δεν έχουν το όπλο και απλά το λένε για λόγους δυσφήμισης γιατί να κάνουν κάτι τέτοιο μην με ρωτας δεν ξέρω
Εγώ την rafaello 123 έχω και δεν έχει πάθει το παραμικρό εκτός από λίγο φυσιολογικό ξεβαμμα από την τριβή που γίνεται όταν την έχεις κρεμασμένη στον ώμο και περπατάς
 
Γιάννη τελείως λάθος φίλε ...
Το κλείστρο ξεκλειδώνει (πρόσεχε .. δεν ανοίγει απλά ξεκλειδώνει) αφού τα σκάγια έχουν ΒΓΕΙ από την κάνη ...
Δες βίντεο ...
Δεν "χάνουν" καθόλου αέρια τα αδράνειας.
Ακριβώς έτσι, έχει υπολογιστεί χρονοκαθυστέρηση στο ξεκλειδωμα του κλειστρου, όσο αφορά τις ταχυτητες , εχω αερίων, αδράνειας, επαναληπτικό οπλο κ δικαννα, καμιά σχέση το συστημα λειτουργίας με τις ταχυτητες
 
Ασχετο με την benelli αλλά θα σου περιγράψω την franchi που έλεγα κ την είδα από κοντά.. Λίγων μηνών όπλο..
Φαντάσου μερικες μικρές φουσκάλες όπου κάποιες από αυτές είχαν σκάσει κ ανοιξει..
Ότι βλέπουμε κάποιες φορές σε παλια ταλαιπωρημενα κάγκελα που έχουν να βαφτουν χρόνια..
Σε ποιο σημειο του οπλου Τασο?
 
Παιδιά ποτέ μην λέτε ποτέ στα όπλα !!!!!
Βασική αρχή !!!


Δείτε σε vinci ... και "άγνωστο" φυσίγγι !!!

3 διαδοχικά καρέ από την ίδια τουφεκιά ...
Μπορεί να μου πει κάποιος τι φταίει ?
Φλογοβόλο !!!!

@ΝίκοςΠ ... Νίιιιιιιιιιιιικκκκκκκ

View attachment 21706

View attachment 21707

View attachment 21708
Μου εχει συμβει με επωνυμα φυσιγγια με μια vittoria φιλου.....λογικα η πυριτιδα δεν καιγεται στον χρονο που πρεπει....οι πιο εμπειροι ας το εξηγησουν καλυτερα.....
 
Κάνε έναν κόπο και βάλε μια φωτό βρε Τόλη να δούμε τα ξεφλουδίσματα ...
Κατι εχει παθει το προφιλ μου και δε μπωρω στειλε τον αριθμο σου να σου στειλω στο viber και ανεβασετες κιωλας αλλα μια αναζητηση στο ιντερνετ θα σε πισει
 
Σε ποιο σημειο του οπλου Τασο?
H 712 raptor ήταν Αλέξη...
Στην μπροστινη πλευρα ήταν τα περισσοτερα σημάδια..
Επίσης το έχω δει κ στην grifone... Το έχω ξαναπεί κ παλαιότερα.. Franchi team σελίδα 25....
Εκτός κ το κανουν ρε παιδια για να πουλαν κ οι βαφές cerakote... Ξέρω γω...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top