Benelli Team

Όνομα
Βασίλης
Ρε γυφταρια ενα ζευγαρι cens δε του πηραν που παει με τα σφουγγαρακια αχαχαχαχααχαχ
Δείτε που βρίσκεται ο αριστερός αντίχειρας κατά την τουφεκιά 1:20 και 1:38 !!!!!!! :) :) :)

Δεν είχε ο Κύργιας την vinci σε 71cm αλλιώς το σκεφτόμουν πολύ σοβαρά ... αλλά έχει και η vinci τα δικά της ...

Last edited:
Όνομα
Βασίλης
Την Κυριακη στο σκοπευτήριο ήταν ενα παλικάρι με SBE II και παραπονιόταν ότι του κουνούσε η πάπια. Τελικά του είχε σπάσει μία ροδέλα και ξέσφιγγε η βίδα της πάπιας.
Σωστό και αυτό ... 4 εξαρτήματα έχει το μπροστά μέρος της πάπιας ... ούτε Remington να ήταν αχαχαχααχαχ

https://freedomfightertactical.com/...d-washers-for-the-benelli-m1-super-90-shotgun

Untitled 1.jpg

Όνομα
Τολης
Δείτε που βρίσκεται ο αριστερός αντίχειρας κατά την τουφεκιά 1:20 και 1:38 !!!!!!! :) :) :)

Δεν είχε ο Κύργιας την vinci σε 71cm αλλιώς το σκεφτόμουν πολύ σοβαρά ... αλλά έχει και η vinci τα δικά της ...
Πολυ παρατηριτικος εισαι ρε ατιμε εισαι για κοινους που σχολιαζουν λαθοι στις ταινιες

Όνομα
Παναγιώτης
Σχεδιαστικό λάθος.
Το διόρθωσαν αυτό το πρόβλημα (ο χρόνος θα δείξει για πόσο) βάζοντας 2 εξογκώματα (αυτάκια) στην πάπια.
Εσύ πως το έλυσες ;; Ενδιαφέρομαι για έναν φίλο.
Καμιά φωτό από την λύση σου ;;;;;

Η παρακάτω φωτό είναι από το όπλο μου.

View attachment 21468
Αν δεν σπάσουν τα εξογκώματα για πάντα ,το πρόβλημα είναι στον σχεδιασμό.Σε άλλες εταιρείες η πάπια έχει φρεζαριστει και χώνεται στη βάση 3-4 χιλιοστά, στη μπενελι έρχεται πρόσωπο .Λόγο των ανοχων και της σωλήνας της αποθήκης δεν έχει κόντρα πουθενά και παίζει 1-2 χιλιοστά δεξιά -αριστερα μέχρι να κοντραρει στη κάννη.

Όνομα
panagiotis
Σήμερα μίλησα με ένα ιδιοκτήτη μιας SS και ενώ πωλούσε το όπλο μου ανέφερε με ειλικρίνεια ότι έχει ξεφλουδισει η βάση καθώς και ισως να έχει και κάποιες πικες σκουριάς στη κανη. Το όπλο του 2009 .Επιτρέπετε ένα όπλο που αγοράστηκε 1900ευρώ η BENELLI να προσφέρει το κορυφαίο της μοντέλο με τέτοια προβλήματα ;Τι γίνεται καλοί μου συνάδελφοι ;

Όνομα
Γιαννης
Και εμενα του 2009 ειναι φιλε αλλα εκτός απο το καπάκι που αρχίζει και ασπριζει και το πελμα που το χω πετάξει δεν εχει αλλο θεμα πουθενά μην απορεις ειναι το προβλημα της μπενελι το εχω αναφερει προβληματικές βαφές σε πολλά όπλα της τωρα αν σκασει και το φιλμ της βασης θα τη κανω παραλαγης κερακοτ καποια στιγμη γιατί δε τη πουλάω με τίποτα

Περιοχή
ΑΡΓΟΛΙΔΑ
Και εμενα του 2009 ειναι φιλε αλλα εκτός απο το καπάκι που αρχίζει και ασπριζει και το πελμα που το χω πετάξει δεν εχει αλλο θεμα πουθενά μην απορεις ειναι το προβλημα της μπενελι το εχω αναφερει προβληματικές βαφές σε πολλά όπλα της τωρα αν σκασει και το φιλμ της βασης θα τη κανω παραλαγης κερακοτ καποια στιγμη γιατί δε τη πουλάω με τίποτα

Και εμένα η crio που έχει ίδια βάση νίκελ με την ss έσκασε. Και την έκανα κεραμική.

Σήμερα μίλησα με ένα ιδιοκτήτη μιας SS και ενώ πωλούσε το όπλο μου ανέφερε με ειλικρίνεια ότι έχει ξεφλουδισει η βάση καθώς και ισως να έχει και κάποιες πικες σκουριάς στη κανη. Το όπλο του 2009 .Επιτρέπετε ένα όπλο που αγοράστηκε 1900ευρώ η BENELLI να προσφέρει το κορυφαίο της μοντέλο με τέτοια προβλήματα ;Τι γίνεται καλοί μου συνάδελφοι ;
[/QUOTE αν γράφαμε τα θέματα με αλλα όπλα θέλουμε 3 φόρουμ να γεμίσουμε φίλε, αλλά τέτοια ερώτηση από έναν εμπειρο ;;; δηλαδή παιρνω μια Cosmi 10 . 000 ε την πεταω στα νερά κ τις λάσπες, μετά από 12 χρόνια πεταει μια σκουριά η κανη, κ εγώ κάνω δημόσια ρόμπα την Cosmi ;;;;

Όνομα
Γιαννης
Δε νομίζω ότι θίγεται μια εταιρία επειδή δεν κάνει καλές βαφές η ουσία ειναι λειτουργία και βλητικη απόδοση αυτό πρέπει να εξετάζει ο κάθε ένας και η ςς είναι άριστη σε αυτά άποψη μου βέβαια

Όνομα
Γιαννης
Και μιας που γραφουμε μπενελι θα κάνω μια ερώτηση για όποιον γνωρίζει αληθεύει ότι τα όπλα αδράνειας χάνουν μικρό ποσοστό ταχύτητας λόγω συστήματος είχα μια συζήτηση το μεσημέρι με ένα φίλο που κοινός μας φίλος μετατρέπει και βάζει αμερικανικες κάνες σε μπενελι. Και το πιστεύει ακράδαντα.

Όνομα
panagiotis
Το ερώτημα μου δεν έχει να κάνει με την εμπειρία μου την γνωστικότητα μου στα θέματα αλλά στην γενικότερη άποψη που μπορεί να λάβει ένα θέμα προς συζήτηση. Επομένως διέκρινα ότι χαρακτήρισες ελαφρύ το ερώτημα που έθεσα και με συγχωρείς κιόλας.

Περιοχή
Λυκόβρυση
Όνομα
Παντελής
Και μιας που γραφουμε μπενελι θα κάνω μια ερώτηση για όποιον γνωρίζει αληθεύει ότι τα όπλα αδράνειας χάνουν μικρό ποσοστό ταχύτητας λόγω συστήματος είχα μια συζήτηση το μεσημέρι με ένα φίλο που κοινός μας φίλος μετατρέπει και βάζει αμερικανικες κάνες σε μπενελι. Και το πιστεύει ακράδαντα.
Θεωρώ ότι η κίνηση του κλείστρου σε όλα τα αυτογεμή ανεξαρτήτως συστήματος απαιτεί ενέργεια, την οποία παίρνει από την εκπυρσοκρότηση. Αυτή η ενέργεια θεωρητικά μεταφράζεται σε απειροελάχιστη μείωση της ταχύτητας, που όμως ούτε μπορεί να μετρηθεί, ούτε παίζει πρακτικά κάποιο ρόλο. Αυτή είναι η άποψή μου με βάση την απλή λογική, αν υπάρχει άλλη άποψη ευχαρίστως να την ακούσω

Το ειχα ξαναβάλει αυτό το βίντεο γιατί μου έκανε εντυπωση κ ο λόγος είναι γιατί δεν είχα ξανακούσει κάτι τετοιο..
Και δεν μπορώ να καταλάβω κ απο προκυπτουν τα ποσοστα τοις εκατό που λέγονται..
Κ γενικά κάτι δεν μου αρέσει έτσι όπως θέτει κ την επιλογη των φυσίγγιων ο κατα τα αλλά συμπαθεστατος Κυριάκος..

Ακουστε στο 4:03...

Όνομα
Τολης
Οταν τα ελεγα εγω πεσατε να με φατε αχαχαχαχαχαχαχα