Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Βλέπω που τονίζεις ότι δε θα βρίσκει τσοκακια, Μπρέιν, Τζέμινι, Μπράηλι υπάρχουν για κρύο σπορτ...
Την έχει ο συγκυνηγός μου με αφτερμαρκετ απ' αυτές τις τρεις εταιρείες, δεν είναι και τόσο δυσεύρετα
Όσο για το πάσο που είναι πάνω, με μια ελάχιστη τυπική συντήρηση και προσοχή στο λύσε δέσε δε θα έχει πρόβλημα. Κι αν το πρόβλημα είναι το τσοκοκλειδο παίρνει άλλο με κάνα 15€
Ναι ρε μπιλ βρισκεις αλλα κριο πλας εχει και η κουτση μαρια εδω το παλικαρι πιο πανω φανταδου δε μπωρει να βρει κριο πλας να δωκιμασει που ειναι γεματος ο τοπος και θα βρουμε τα κριο σπορτ ο τελης πεδευτικε να βρει παντως φιλε μου ενα κικς που ειθελε και πηρε gemini μετα απο παραγγελια αν δε κανω λαθος και επισεις αν δεν ειχανε θεματακια δε θα τα αλλαζανε και η μπενελλι και η μπερεττα απ το 2004 τουλαχιστιν η μπενελα μεχρι σημερα αυτα βγαζουν
 
Να προσθέσω ότι η πρώτη σειρά Crio με το σπείρωμα επάνω, έχει τις διπλάσιες βόλτες από τα crioplus.
Και φυσικά μπορεί να βρει τσοκ Kicks...
Καλα ρε τασο δε το βγαλαμε και σαπιο μια χαρα ειναι αν το πρωσεχεις αλλα εαν το εχεις μπιμπελο γτ να το πουλας ολο και κατι θα χουνε τα μεταχειρα οποτε προσοχη !!!
 
Να προσθέσω ότι η πρώτη σειρά Crio με το σπείρωμα επάνω, έχει τις διπλάσιες βόλτες από τα crioplus.
Και φυσικά μπορεί να βρει τσοκ Kicks...
Πρέπει να πας σε optima μόνο εκείνο ταιριάζει βέβαια επειδή είναι φρενατο δεν επηρεάζεται η σύσφιξη από την διαφορά του αυλού που έχουν Beretta-benelli έτσι έχω διαβάσει
 
Καλησπερα παιδια, διαθετω μια benelli m1 και τις εχω πιει κυριολεκτικα το αιμα, χιλιαδες φυσιγγια στο κηνυγι και στο σκοπευτηριο χωρις κανενα προβλημα με αψογη βλητικη συμπεριφορα... οποτε αποψη μου ειναι οτι αν χρειαζοταν να γινουν βελτιωσεις (κωνοι κ.λ.π.) θα τις εκανε η μαμα εταιρεια... (με αυλο 18.3).
Ομοιοπαθής βλέπω και εσύ ...

Αγόρασες από την ελλατωματική παρτίδα που σκοτώνουν καλά ... :) :) :)
 
@Tolis SBE1

Και με διακριβωμένο παχύμετρο + - 0.01 mm.
Τα 4* τα έχω βιδωμένα και δεν το μέτρησα.
 

Attachments

  • IMG_20201201_165714.jpg
    IMG_20201201_165714.jpg
    169,7 KB · Προβολές: 51
  • IMG_20201201_165739.jpg
    IMG_20201201_165739.jpg
    176,1 KB · Προβολές: 47
  • IMG_20201201_165841.jpg
    IMG_20201201_165841.jpg
    152,3 KB · Προβολές: 47
  • IMG_20201201_165908.jpg
    IMG_20201201_165908.jpg
    158,1 KB · Προβολές: 46
  • IMG_20201201_165931.jpg
    IMG_20201201_165931.jpg
    158,2 KB · Προβολές: 45
Τέλη, πας σε optima εάν η Εταιρεία δεν το βγάζει για αυλούς 18,3 - 18,4 - λογικά είσαι ένα τσοκ ποιο κάτω, το 3 optima θα είναι 4 για τους αυλούς 18,4.
Συμφωνώ πας σε οπτιμα αλλά η σύσφιξη δεν επηρεάζεται από ότι λέγεται λόγο φρενατου
 
Ένταξη Τόλη, κάπως έτσι μου ακούστηκε... κάτι σκοπευτές με το DT 10,που έχει αυτό το σπείρωμα δεν ήξεραν τι να τα κάνουν !!!
ΥΓ. Αστειεύομαι... καλό μήνα.
Για DT 10 ρε φιλε ενταξει κοματια να γινει το παιρνω και γω αν μου το χαρισουν δε θα κανω το δυσκολο
 
Χαίρετε,
Θα ήθελα να αλλάξω ελατήριο σε Benelli Centro 20+ χρόνων που είναι ακόμα με το εργοστασιακό και πριν το παραγγείλω έχω τα εξής ερωτήματα:
Πόσοι τύποι υπάρχουν σε αυτά τα ελατήρια; Κάθε μοντέλο ανάλογα με τις γομώσεις που ρίχνει θέλει το δικό του; Μου φαίνεται λογικό το δικό μου να δέχεται διαφορετικό σε σχέση π.χ. με SBE. Εγώ ενδιαφέρομαι για ίδιο με το εργοστασιακό που με κάλυπτε μια χαρά όλα αυτά τα χρόνια και θα ήθελα να αποφύγω να πάρω ένα ελατήριο και να μπω στη διαδικασία πειραματισμών και μετατροπών για να με καλύπτει σε όλες τις γομώσεις που με κάλυπτε το εργοστασιακό (24γρ μέχρι μάγκνουμ).
 
Χαίρετε,
Θα ήθελα να αλλάξω ελατήριο σε Benelli Centro 20+ χρόνων που είναι ακόμα με το εργοστασιακό και πριν το παραγγείλω έχω τα εξής ερωτήματα:
Πόσοι τύποι υπάρχουν σε αυτά τα ελατήρια; Κάθε μοντέλο ανάλογα με τις γομώσεις που ρίχνει θέλει το δικό του; Μου φαίνεται λογικό το δικό μου να δέχεται διαφορετικό σε σχέση π.χ. με SBE. Εγώ ενδιαφέρομαι για ίδιο με το εργοστασιακό που με κάλυπτε μια χαρά όλα αυτά τα χρόνια και θα ήθελα να αποφύγω να πάρω ένα ελατήριο και να μπω στη διαδικασία πειραματισμών και μετατροπών για να με καλύπτει σε όλες τις γομώσεις που με κάλυπτε το εργοστασιακό (24γρ μέχρι μάγκνουμ).
Παρε ενα απο τα καινουρια δεν εχουνε προβλημα με τις γωμοσεις και ειναι και ανοξειδωτα και καλυτερα
 
Χαίρετε,
Θα ήθελα να αλλάξω ελατήριο σε Benelli Centro 20+ χρόνων που είναι ακόμα με το εργοστασιακό και πριν το παραγγείλω έχω τα εξής ερωτήματα:
Πόσοι τύποι υπάρχουν σε αυτά τα ελατήρια; Κάθε μοντέλο ανάλογα με τις γομώσεις που ρίχνει θέλει το δικό του; Μου φαίνεται λογικό το δικό μου να δέχεται διαφορετικό σε σχέση π.χ. με SBE. Εγώ ενδιαφέρομαι για ίδιο με το εργοστασιακό που με κάλυπτε μια χαρά όλα αυτά τα χρόνια και θα ήθελα να αποφύγω να πάρω ένα ελατήριο και να μπω στη διαδικασία πειραματισμών και μετατροπών για να με καλύπτει σε όλες τις γομώσεις που με κάλυπτε το εργοστασιακό (24γρ μέχρι μάγκνουμ).
Πήγαινε σε έναν οπλουργο να στο αλλάξει και να σου κάνει και έναν γενικό έλεγχο.
 
Τόλη τά ανοξείδωτα δεν έχουν άλλη σκληρότητα?
Οχι φιλε μου τα εχουνε μελετιμενα ετσινκι αλιως απο τοτε που βγενουνε τα μοντελα με αλουμινενιο σωλινα επανατατικου ανωξιδωτο μπαφερ και ελατιριο αρχισανε τα μπενελια να βαρανε πιο καλα τα 24 αρια ενταξεινκαι ο superblack eagle 1 που εχω τα ριχνει αλλα δεν ειναι και ο κανονας
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top