Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ναι το σειμιο που πιανει η ριγα μπριστα με βιδακι ξεκολαει και να μη ξεφλουδισε η βαση ψαξτην καλα στην αρχη ειναι σαν φισαλιδες μετα ψωρα
Ευχαριστώ Τόλη,
Περιμένω να ανοίξουν οι μετακινήσεις. Αν προλάβω φυσικά !!!!
 
Ευχαριστώ Τόλη,
Περιμένω να ανοίξουν οι μετακινήσεις. Αν προλάβω φυσικά !!!!
Ακου τωρα αν δεν ειναιcrioplus τα τσοκ μη την παρεις διοτι εκτως της δυσκολιας ευρεσης αφτερ μαρκετ τσοκ εχει και προβλημα καταστροφης του σπειρωματος λογο του οτι ειναι τερμα επανω και δινανε κλειδι για τσοκ που μονο ζημια μπωρουσε να κανει
 
Αι Πενέλαι πλέον έχουσι δεκαετήν εγγυησιν (από την ημερομηνία αγοράς) καλής λειτουργίας από 1η Σεπτεμβρίου 2020 και εντεύθεν.
Αι επεξεργασίαι τύπου BE.S.T. εν κάνναις και διάφορα μεταλλικά μέρη έχουσιν εγγύησι διά σκουριά και διάβρωσιν 25 ετών.

Η εγγύησις δεν καλύπτει τα κάτωθι:
  • κακή χρήση ή ατύχημα
  • αδυναμία κατάλληλης φροντίδας ή συντήρησης
  • μη συμμόρφωση με τις οδηγίες του εγχειριδίου
  • μη σωστή συντήρηση,, το όπλο πρέπει να καθαρίζεται, να στεγνώνει και να λαδώνεται σύμφωνα με την κοινή λογική
  • επισκευή ή/και τροποποίηση από οποιοδήποτε άτομο που δεν είναι εξουσιοδοτημένο από την Benelli
  • επισκευή χωρίς γνήσια ανταλλακτικά
  • φυσιολογική φθορά που προκύπτει από τη χρήση του όπλου, στο φινίρισμα των επιφανειών από μέταλλο, ξύλο, πλαστικό, λάστιχο ή άλλα υλικά.
 
Αι Πενέλαι πλέον έχουσι δεκαετήν εγγυησιν (από την ημερομηνία αγοράς) καλής λειτουργίας από 1η Σεπτεμβρίου 2020 και εντεύθεν.
Αι επεξεργασίαι τύπου BE.S.T. εν κάνναις και διάφορα μεταλλικά μέρη έχουσιν εγγύησι διά σκουριά και διάβρωσιν 25 ετών.

Η εγγύησις δεν καλύπτει τα κάτωθι:
  • κακή χρήση ή ατύχημα
  • αδυναμία κατάλληλης φροντίδας ή συντήρησης
  • μη συμμόρφωση με τις οδηγίες του εγχειριδίου
  • μη σωστή συντήρηση,, το όπλο πρέπει να καθαρίζεται, να στεγνώνει και να λαδώνεται σύμφωνα με την κοινή λογική
  • επισκευή ή/και τροποποίηση από οποιοδήποτε άτομο που δεν είναι εξουσιοδοτημένο από την Benelli
  • επισκευή χωρίς γνήσια ανταλλακτικά
  • φυσιολογική φθορά που προκύπτει από τη χρήση του όπλου, στο φινίρισμα των επιφανειών από μέταλλο, ξύλο, πλαστικό, λάστιχο ή άλλα υλικά.
Πηγή ;;; Γίναμε επαρχία των Ηνωμένων Πολιτειών ;;; :)
 
Πηγή ;;; Γίναμε επαρχία των Ηνωμένων Πολιτειών ;;; :)
IMG_20201102_140400.jpg
Πολύ σημαντικό που μου διέφυγε να αναφέρω, παρακαλείσθε όπως δηλώσετε το τυφέκιο σας ηλεκτρονικά στον ιστοχώρο της Πενελη, ώστε να τεθεί εν ισχύ η εγγύησις
 
Αν διαβάσετε το κείμενο θα δείτε ότι δεν είναι και το πιο καλογραμμένο.

@Dr V
Υπάρχει δεύτερη σελίδα ?
Ποιός υπογράφει ?
Ο κύργιας το ξέρει ? Γιατί στο site του δεν γράφει κάτι.
Δικό σου το όπλο ?

Το μόνο θετικό είναι ότι εξισωθήκαμε με το Αμέρικα.
 
Υπάρχει δεύτερη σελίδα ?
Ναι δεν την κοίταξα
Ποιός υπογράφει ?
Η Πενελη;
Ο κύργιας το ξέρει ? Γιατί στο site του δεν γράφει κάτι.
Αγνοώ...!
Δικό σου το όπλο ?
Όχι... Ακόμα... Γι αυτό και δε μπορώ να σου απαντήσω στα παραπάνω, τη φωτό την τράβηξα στο οπλοπωλείο, όπου είχα πάει προ μηνός για έρευνα αγοράς.
 
Ακου τωρα αν δεν ειναιcrioplus τα τσοκ μη την παρεις διοτι εκτως της δυσκολιας ευρεσης αφτερ μαρκετ τσοκ εχει και προβλημα καταστροφης του σπειρωματος λογο του οτι ειναι τερμα επανω και δινανε κλειδι για τσοκ που μονο ζημια μπωρουσε να κανει
Τι εννοείς, καταστροφή του σπειρωματος?
 
Last edited:
Αγαπητοί συνάδελφοι σας παρουσιάζω το αγαπημένο μου benellάκι..αγορασμένο καινούργιο το 2001 από τον πατέρα μου πέρασε στα χέρια μου το 2014 όταν έγινα 18.Μπορει να μην φέρει καποιο βαρύ όνομα όπως αλλά μοντέλα της εταιρείας αλλά είναι ένα πολύ λιτό και καλαίσθητο οπλάκι και με πολύ ωραίο ζυγισμα και άψογη συμπεριφορά με τα 28γρ που το κυνηγάω. Για μένα είναι το πιο《ακριβό》οπλο στον κόσμο μιας και είναι το δώρο του πατέρα μου.Συναισθηματική αξία ανεκτίμητη...
View attachment 19237View attachment 19238View attachment 19239View attachment 19240View attachment 19241
Μια ωραιότατη Centro!!!!
 
καλημερα σε ολους στην ομαδα.υπαρχη κανεις που να εχη τσοκ κικς,κριο πλας?να παμε ασπροπυργο,στους πινακες,να τα συγρινουμε με τζεμινη?γιατι ενδιαφερομαι να παρω κικς,και αν γινοταν η δοκιμη,θα βγαζαμε συμπερασμα.ευχαριστω εκ τον προτερον,το τηλεφωνο μου ειναι,6948041281.βελισσαριος.Υ.Σ.κερναω καφεδακι.
 
Οπότε αυτό συμβαίνει και στο mobile σπείρωμα και σε όποια σπειρώματα ειναι επάνω???
Εμένα το 682 είναι σπειρωμα οπτιμα, δηλαδή έχει το σπειρωμα πάνω,έχοντας ρίξει παρα πολλα φυσίγγια δεν έχει εμφανισει το παραμικρο θέμα!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top