Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Όντως πολύ ποιοτική φίλε
Δυο τσέπες έχει εμένα μια μικρή που δεν χωράει σχεδόν τίποτα και μια πιο μεγάλη που χωράει τσοκακια κτλπ είναι η συγκεκριμένη
View attachment 14945View attachment 14946
Μονο δυο τσοκ μαζι ενα βιδωμενο και ενα στη τσεπη μετα εχουμε αλλα
 
Έτοιμες οι κυρίες Raffaello μετά το καθάρισμα τους για την ερχόμενη έναρξη!!!
Η 121 του πατέρα μου και η Crio δική μου για όσους δεν γνωρίζουν ;)
View attachment 14990
View attachment 14991
Άντε φίλαρακι να πάρουν φωτιά στην έναρξη!!! ;)
 
Δεν γνωρίζω αν είναι το ίδιο αλλά χρησιμοποίησα ένα της wurth που το δουλεύω και στα πλαστικά στο μηχανάκι για αναζωογόνηση.Αυτο στην ανάρτηση σου γράφει λιπαντικό και δεν νομίζω να είναι το ίδιο μιας και αυτό της wurth δεν γράφει κάτι τέτοιο.
Επιτέλους το κατάφερα, το αν θα αντέξει θα το δούμε σε λίγες μέρες στην έναρξη πάντως δεν κολαει στα πλάγια το πέλμα μετά το περασμα με το σπρέι και το πίσω μέρος δεν κολλάει στην μπλούζα IMG_20200809_115713.jpg
 
Καλησπέρα,κάτοχος για πρώτη φορά ημιαυτόματου με μηχανισμό αδρανείας BENELLI M2 COMFORT 66cm.. μετά από 30 χρόνια με Breda Altair,Beretta 391 Urica.Πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές από BENELLI..αναμονή για δοκιμή σε πραγματικές συνθήκες με την έναρξη των μπασιμάτων..Λόγω ιδιαίτερων συνθηκών.. σχεδόν αποκλειστικά πια εξόδους για κυνήγι τσίχλας..Θα ήθελα τις γνώμες σας για ποια φυσίγγια <<πάει>> καλύτερα-εμπιστεύεστε στην τσίχλα με το συγκεκριμένο όπλο..μέχρι στιγμής χρησιμοποιούσα με μεγάλη εμπιστοσύνη για την σταθερότητα τους, B&P MB32 ή RC32 και για τους παλαιότερους Πυρκάλ μαύρο ή Rottweil.
 
Καλησπέρα,κάτοχος για πρώτη φορά ημιαυτόματου με μηχανισμό αδρανείας BENELLI M2 COMFORT 66cm.. μετά από 30 χρόνια με Breda Altair,Beretta 391 Urica.Πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές από BENELLI..αναμονή για δοκιμή σε πραγματικές συνθήκες με την έναρξη των μπασιμάτων..Λόγω ιδιαίτερων συνθηκών.. σχεδόν αποκλειστικά πια εξόδους για κυνήγι τσίχλας..Θα ήθελα τις γνώμες σας για ποια φυσίγγια <<πάει>> καλύτερα-εμπιστεύεστε στην τσίχλα με το συγκεκριμένο όπλο..μέχρι στιγμής χρησιμοποιούσα με μεγάλη εμπιστοσύνη για την σταθερότητα τους, B&P MB32 ή RC32 και για τους παλαιότερους Πυρκάλ μαύρο ή Rottweil.
Ρουμελιώτης 30-32γρ
Λάμπρο κίτρινο-πορτοκαλι, Α1 34γρ
Εχπρες32
J&B commandos
 
Καλησπέρα,κάτοχος για πρώτη φορά ημιαυτόματου με μηχανισμό αδρανείας BENELLI M2 COMFORT 66cm.. μετά από 30 χρόνια με Breda Altair,Beretta 391 Urica.Πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές από BENELLI..αναμονή για δοκιμή σε πραγματικές συνθήκες με την έναρξη των μπασιμάτων..Λόγω ιδιαίτερων συνθηκών.. σχεδόν αποκλειστικά πια εξόδους για κυνήγι τσίχλας..Θα ήθελα τις γνώμες σας για ποια φυσίγγια <<πάει>> καλύτερα-εμπιστεύεστε στην τσίχλα με το συγκεκριμένο όπλο..μέχρι στιγμής χρησιμοποιούσα με μεγάλη εμπιστοσύνη για την σταθερότητα τους, B&P MB32 ή RC32 και για τους παλαιότερους Πυρκάλ μαύρο ή Rottweil.
Ρίξε τα φυσίγγια που δουλεύεις και εμπιστεύεσαι με τα άλλα όπλα Βαγγέλη.
Έχω το ίδιο όπλο και προσωπικά μετά από χρόνια χρήσης δεν κατάλαβα να διαλέγει φυσιγγια.Με ότι έβαζα είχα ικανοποιητικά αποτελέσματα.
 
Χαιρετώ την όμορφη παρέα του HL. Έχω στην κατοχή μου ένα mp155 το οποίο και αγόρασα πριν 4 χρόνια ,όταν και άρχισα να ασχολούμαι με το κυνήγι του λαγού. Παράπονο μέχρι στιγμής δεν έχω από το τουφέκι μου, με κάθεται καλά και έμαθα τις "ιδιοτροπίες" του. Απλώς μόλις έπεσα πάνω σε μια αγγελία επετειακής M1 Super 90 το μυαλό μου άρχισε να σκέφτεται την μετάβαση από το Baikal σε κάτι πιο ποιοτικό όπως το Benelli.
Το Baikal συνοδεύεται και με ένα Brain choke TM,το Benelli το επώμισα και είναι στα μέτρα μου.
Αξίζει λέτε να πουλήσω την Ρωσίδα για τα μάτια αυτής της Ιταλίδας;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 
Καλησπέρα,κάτοχος για πρώτη φορά ημιαυτόματου με μηχανισμό αδρανείας BENELLI M2 COMFORT 66cm.. μετά από 30 χρόνια με Breda Altair,Beretta 391 Urica.Πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές από BENELLI..αναμονή για δοκιμή σε πραγματικές συνθήκες με την έναρξη των μπασιμάτων..Λόγω ιδιαίτερων συνθηκών.. σχεδόν αποκλειστικά πια εξόδους για κυνήγι τσίχλας..Θα ήθελα τις γνώμες σας για ποια φυσίγγια <<πάει>> καλύτερα-εμπιστεύεστε στην τσίχλα με το συγκεκριμένο όπλο..μέχρι στιγμής χρησιμοποιούσα με μεγάλη εμπιστοσύνη για την σταθερότητα τους, B&P MB32 ή RC32 και για τους παλαιότερους Πυρκάλ μαύρο ή Rottweil.
Αν θες τη γνώμη μου ρίξε τα ίδια φυσίγγια που έριχνες και πριν.
 
Χαιρετώ την όμορφη παρέα του HL. Έχω στην κατοχή μου ένα mp155 το οποίο και αγόρασα πριν 4 χρόνια ,όταν και άρχισα να ασχολούμαι με το κυνήγι του λαγού. Παράπονο μέχρι στιγμής δεν έχω από το τουφέκι μου, με κάθεται καλά και έμαθα τις "ιδιοτροπίες" του. Απλώς μόλις έπεσα πάνω σε μια αγγελία επετειακής M1 Super 90 το μυαλό μου άρχισε να σκέφτεται την μετάβαση από το Baikal σε κάτι πιο ποιοτικό όπως το Benelli.
Το Baikal συνοδεύεται και με ένα Brain choke TM,το Benelli το επώμισα και είναι στα μέτρα μου.
Αξίζει λέτε να πουλήσω την Ρωσίδα για τα μάτια αυτής της Ιταλίδας;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Εννοείται και να πάρεις την benelli....
 
Χαιρετώ την όμορφη παρέα του HL. Έχω στην κατοχή μου ένα mp155 το οποίο και αγόρασα πριν 4 χρόνια ,όταν και άρχισα να ασχολούμαι με το κυνήγι του λαγού. Παράπονο μέχρι στιγμής δεν έχω από το τουφέκι μου, με κάθεται καλά και έμαθα τις "ιδιοτροπίες" του. Απλώς μόλις έπεσα πάνω σε μια αγγελία επετειακής M1 Super 90 το μυαλό μου άρχισε να σκέφτεται την μετάβαση από το Baikal σε κάτι πιο ποιοτικό όπως το Benelli.
Το Baikal συνοδεύεται και με ένα Brain choke TM,το Benelli το επώμισα και είναι στα μέτρα μου.
Αξίζει λέτε να πουλήσω την Ρωσίδα για τα μάτια αυτής της Ιταλίδας;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Οι μπενελι είναι από τα πιο αξιόπιστα όπλα, από αυτά με το πιο γλυκό ζυγισμα για πολυωρο κυνηγι! Αν σου αρέσει και σου κάθεται φυσικά και το αξίζει! Σε ποιο κυνηγι σε ενδιαφέρει το όπλο?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top