Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Το κλικ το διόρθωσε σε όλα τα νέα όπλα της. υπάρχουν πολλά βίντεο που το δείχνουν και μάλιστα όλοι έκαναν αυτό το κράτημα του κλείστρου λίγο πριν το τέλος αλλά και πάλι έκλεινε κανονικά. Το θέμα του ψιλοτουφεκίσματος το διαβάσαμε ότι υπάρχει στον SBE III στις πλαστικές εκδόσεις. Η Benelli λέει ότι έτσι είναι στημένο το όπλο, τώρα δεν έχω ρίξει και δεν έχω προσωπική εμπειρία να σου πω, μόνο όσα έχω διαβάσει σε ξένα φόρουμ.
Σε ποια όπλα Μάνο γιατί στην Μ2 μου αγορασμένη πέρσι με date stamp κάνης CS = 2017 το παρουσιάζει ...
 
Για να μιλάμε με ακρίβεια το κλικ δε το "διόρθωσε". Βγάζει κανονικά ακόμα μοντέλα με το κλασικό κλείστρο περιστροφικής κεφαλής που δύναται να κάνει το λεγόμενο κλικ και από το 2017 στα 50 χρόνια της εταιρείας παρουσίασε το νέο περιστροφικό κλείστρο που είναι σχεδιασμένο να μην κάνει αυτό το κλικ. Στην Αμερική το έβαλε στα μοντέλα ethos και SBE 3, στην Ευρώπη στη νέα Raffaello και SBE3. Ό,τι είναι ethos στην Αμερική είναι Raffaello για την Ευρώπη.
Οι Μ2, Montefeltro κανονικά ακόμα με το κλασικό (και πάντα αξιόπιστο :) ) "κλικαδόρικο" κλείστρο. :)
 
Για να μιλάμε με ακρίβεια το κλικ δε το "διόρθωσε". Βγάζει κανονικά ακόμα μοντέλα με το κλασικό κλείστρο περιστροφικής κεφαλής που δύναται να κάνει το λεγόμενο κλικ και από το 2017 στα 50 χρόνια της εταιρείας παρουσίασε το νέο περιστροφικό κλείστρο που είναι σχεδιασμένο να μην κάνει αυτό το κλικ. Στην Αμερική το έβαλε στα μοντέλα ethos και SBE 3, στην Ευρώπη στη νέα Raffaello και SBE3. Ό,τι είναι ethos στην Αμερική είναι Raffaello για την Ευρώπη.
Οι Μ2, Montefeltro κανονικά ακόμα με το κλασικό (και πάντα αξιόπιστο :) ) "κλικαδόρικο" κλείστρο. :)
Αν δεν υπηρχε το κλικ δε θα υπηρχαν αλλες μαρκες αχαχαχαχαχαχαχα
 
Μιάμιση σεζόν κανένα κλικ δεν είδα.

Δεν λέω δεν υπάρχει.
Στο κυνήγι μου πάντως δεν έγινε ποτέ.

Βέβαια δεν άφησα και ποτέ το κλειστρο σιγά,σιγά.

Πατάω το κουμπί και όλα κομπλέ.
Τι να πω και εγώ από το 2004 και κλικ δεν έχω ακούσει.... να τα λέμε και αυτά :cool: .
 
παλι τα ιδια πιασαμε με τα κλικ κλοκ χαχα
από το 2003 την έχω 2 φορές το χω πάθει και τις 2 σε μπεκατσα εγώ έχω τ συνήθειο και τη κρατάω στ πλάι και τη κλείνω στο αριστερό χέρι ο πότε κάπου εκεί γίνεται η μετατόπιση εδώ κατάφερα 3 φορές φέτος.να πάω να τουφεκισω σε φερμα στις πέρδικες και να χω βάλει ασφαλεια στην 391 τώρα πως τ κατάφερα ούτε εγώ ξέρω μαλον με τον ίδιο τροπο .sarcastic.
 
Και γω το ιδιο 2 χρονια με την benelli δεν μου το παρουσιασε και κανω μπεκατσοκυνηγια μονιμα σε σφηχτο πουρναρι και σε πετρωδη εδαφη και παρολο που εχω λιγο πιο μεγαλο μοχλο απο τον εργοστασιακο δεν εχει ξεπιαστει ποτε το κλειστρο
 
Άρα επιβεβαιώνουμε όλοι ότι είναι λάθος του χρήστη όποτε συμβεί,

κάθε τόσο το σπρώχνω για σιγουριά
Κι εγώ αυτό κάνω και δεν το ξανάπαθα...

εδώ κατάφερα 3 φορές φέτος.να πάω να τουφεκισω σε φερμα στις πέρδικες και να χω βάλει ασφαλεια στην 391 τώρα πως τ κατάφερα ούτε εγώ ξέρω μαλον με τον ίδιο τροπο .sarcastic.

Μήπως θα έπρεπε να αναδείξουμε το τεράστιο αυτό θέμα ως Beretta-gate ;;;
''Η ασφάλεια που μπαίνει μόνη της''
.sarcastic. .sarcastic. .sarcastic.
 
παλι τα ιδια πιασαμε με τα κλικ κλοκ χαχα
από το 2003 την έχω 2 φορές το χω πάθει και τις 2 σε μπεκατσα εγώ έχω τ συνήθειο και τη κρατάω στ πλάι και τη κλείνω στο αριστερό χέρι ο πότε κάπου εκεί γίνεται η μετατόπιση εδώ κατάφερα 3 φορές φέτος.να πάω να τουφεκισω σε φερμα στις πέρδικες και να χω βάλει ασφαλεια στην 391 τώρα πως τ κατάφερα ούτε εγώ ξέρω μαλον με τον ίδιο τροπο .sarcastic.
To ιδιο παθενω και με τα ιδια μοντελα χαχα
 
Για να μιλάμε με ακρίβεια το κλικ δε το "διόρθωσε". Βγάζει κανονικά ακόμα μοντέλα με το κλασικό κλείστρο περιστροφικής κεφαλής που δύναται να κάνει το λεγόμενο κλικ και από το 2017 στα 50 χρόνια της εταιρείας παρουσίασε το νέο περιστροφικό κλείστρο που είναι σχεδιασμένο να μην κάνει αυτό το κλικ. Στην Αμερική το έβαλε στα μοντέλα ethos και SBE 3, στην Ευρώπη στη νέα Raffaello και SBE3. Ό,τι είναι ethos στην Αμερική είναι Raffaello για την Ευρώπη.
Οι Μ2, Montefeltro κανονικά ακόμα με το κλασικό (και πάντα αξιόπιστο :) ) "κλικαδόρικο" κλείστρο. :)
Άμα κάνουν δε το άκλικο κλείστρο έτσι ώστε να ταιριάζει χωρίς άλλες μετατροπές στα όπλα που διαθέτουν το κλικαδόρικο ... τότε αυτό θα έχει πολύ ενδιαφέρον ...

Σχετικά με την διόρθωση του benelli click
https://www.shotgunworld.com/bbs/viewtopic.php?f=2&t=458818

και στο σημείο 6:15 έως 7:00 εδώ

 
Last edited:
Άμα κάνουν δε το άκλικο κλείστρο έτσι ώστε να ταιριάζει χωρίς άλλες μετατροπές στα όπλα που διαθέτουν το κλικαδόρικο ... τότε αυτό θα έχει πολύ ενδιαφέρον ...

Σχετικά με την διόρθωση του benelli click
https://www.shotgunworld.com/bbs/viewtopic.php?f=2&t=458818

και στο σημείο 6:15 έως 7:00 εδώ

6:31 εβδομο τράβηγμα αν μέτρησα καλά και μπενέλι κλικ .sarcastic.
 
6:31 εβδομο τράβηγμα αν μέτρησα καλά και μπενέλι κλικ .sarcastic.
Παρατηρητικό σε βλέπω ...
όμως κάπου διάβασα ότι στην περίπτωση αυτή σε ένα σπρώξιμο του κλείστρου προς τα εμπρός αυτό κλείνει κανονικά.
Δεν χρειάζεται δηλαδή τράβηγμα προς τα πίσω ... οι κατέχοντες μπορούν να το δοκιμάσουν και να μας πουν
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top