Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Μια ακόμα κυρία προστίθεται στο οπλοστάσιο και νιώθω πλεον τριπλά χαρούμενος.
Πήρα την "φθηνή" της Benelli την Μ1 super 90.
Εμφανισιακά είναι αυτό που ήθελα, total black χωρίς τίποτα πάνω του παρα μονο τα βασικά.
Έχει καταφέρει να κατεβάσει 8 πουλάκια μέχρι τώρα σε 2 πολύ γρήγορες εξορμήσεις για τσίχλα αφού πριν από λίγες μέρες τελείωσα την ελαιοσυγκομιδη...
Το μόνο που δεν μου άρεσε είναι ότι σε χαρτόνι 70*70 καθώς δεν έβρισκα κάποιο πρόχειρο μεγαλύτερο σε βολή με 9.5 skeet και 4* στα 25-28 μέτρα, και με βολή ελάχιστα έξω από το κέντρο από τα 512 σκάγια ζήτημα τα 150-200 να μπήκαν στο χαρτόνι και αναμεσα από αυτά πέρναγαν αρκετές τσίχλες όχι μόνο μία. Βέβαια όλο αυτό είναι μπακαλιστικο και σίγουρα θα ακολουθήσουν κανονικές δοκιμές σε λίγες μέρες που θα είναι πιο άνετος από χρόνο...
το πολυ πολυ να παρεις εξτρα τσοκακια και εισαι κομπλε.καλοριζικο
 
Ευχαριστώ παιδιά, να διευκρινίσω κάτι, την τριπλή χαρά την απέκτησα γιατί μέχρι τώρα ειχα 2 Benelli, beccaccia και m1 121 .
Όσο για τα τσοκακια ποτέ δεν έπαθα την λεγόμενη τσοκιτηδα. Ίσα ίσα που με τα τσοκ των άλλων 2, έσω στην Beccaccia (ίδια με της μ1 σούπερ 90) και εξωτερικά στην μ1 121 ποτε δεν αισθανθηκα ότι έχασα πουλί λόγο τσοκ. Αν όμως έμπαινα ποτέ στην διαδικασία αυτή θα έπαιρνα το Bell της Brain λόγο της διαφορετικοτητας. Ίσως αυτό το όπλο να μην τραβάει τα συγκεκριμένα φυσίγγια, αλλά όπως προείπα αυτό το οποίο έκανα ήταν και αρκετά μπακαλιστικο.
 
Ευχαριστώ παιδιά, να διευκρινίσω κάτι, την τριπλή χαρά την απέκτησα γιατί μέχρι τώρα ειχα 2 Benelli, beccaccia και m1 121 .
Όσο για τα τσοκακια ποτέ δεν έπαθα την λεγόμενη τσοκιτηδα. Ίσα ίσα που με τα τσοκ των άλλων 2, έσω στην Beccaccia (ίδια με της μ1 σούπερ 90) και εξωτερικά στην μ1 121 ποτε δεν αισθανθηκα ότι έχασα πουλί λόγο τσοκ. Αν όμως έμπαινα ποτέ στην διαδικασία αυτή θα έπαιρνα το Bell της Brain λόγο της διαφορετικοτητας. Ίσως αυτό το όπλο να μην τραβάει τα συγκεκριμένα φυσίγγια, αλλά όπως προείπα αυτό το οποίο έκανα ήταν και αρκετά μπακαλιστικο.
ποσο παραπανω θες σου ανοιξει το bell??
καλοριζικο το όπλο :)
 
Μια ακόμα κυρία προστίθεται στο οπλοστάσιο και νιώθω πλεον τριπλά χαρούμενος.
Πήρα την "φθηνή" της Benelli την Μ1 super 90.
Εμφανισιακά είναι αυτό που ήθελα, total black χωρίς τίποτα πάνω του παρα μονο τα βασικά.
Έχει καταφέρει να κατεβάσει 8 πουλάκια μέχρι τώρα σε 2 πολύ γρήγορες εξορμήσεις για τσίχλα αφού πριν από λίγες μέρες τελείωσα την ελαιοσυγκομιδη...
Το μόνο που δεν μου άρεσε είναι ότι σε χαρτόνι 70*70 καθώς δεν έβρισκα κάποιο πρόχειρο μεγαλύτερο σε βολή με 9.5 skeet και 4* στα 25-28 μέτρα, και με βολή ελάχιστα έξω από το κέντρο από τα 512 σκάγια ζήτημα τα 150-200 να μπήκαν στο χαρτόνι και αναμεσα από αυτά πέρναγαν αρκετές τσίχλες όχι μόνο μία. Βέβαια όλο αυτό είναι μπακαλιστικο και σίγουρα θα ακολουθήσουν κανονικές δοκιμές σε λίγες μέρες που θα είναι πιο άνετος από χρόνο...
Καλοριζικο και καλοτουφεκο...βαλε κ καμια φωτο να παιρνουμε ματι .sarcastic. ! Ειδες καποια διαφορα στην ποιοτητα με τις υπολοιπες Benelli? Ειναι ενα απο τα οπλα που αν ειχα τωρα την οικονομικη δυνατοτητα θα το αγοραζα!
 
Ευχαριστώ παιδιά, να διευκρινίσω κάτι, την τριπλή χαρά την απέκτησα γιατί μέχρι τώρα ειχα 2 Benelli, beccaccia και m1 121 .
Όσο για τα τσοκακια ποτέ δεν έπαθα την λεγόμενη τσοκιτηδα. Ίσα ίσα που με τα τσοκ των άλλων 2, έσω στην Beccaccia (ίδια με της μ1 σούπερ 90) και εξωτερικά στην μ1 121 ποτε δεν αισθανθηκα ότι έχασα πουλί λόγο τσοκ. Αν όμως έμπαινα ποτέ στην διαδικασία αυτή θα έπαιρνα το Bell της Brain λόγο της διαφορετικοτητας. Ίσως αυτό το όπλο να μην τραβάει τα συγκεκριμένα φυσίγγια, αλλά όπως προείπα αυτό το οποίο έκανα ήταν και αρκετά μπακαλιστικο.
Καλοριζικο φιλε μου να το χαρεις.Γνωμη μου ειναι οτι αφου εχεις το2* Δεν χριαζετε ποιο ανηχτο.Μην στραβοσεις και κανεναν....
 
ποσο παραπανω θες σου ανοιξει το bell??
καλοριζικο το όπλο :)

Πιο πολύ με απασχολεί η κατανομή παρα η συγκέντρωση, αλλά μιλαω χωρίς να εχω εμπειρία απο οποιουδήποτε aftermarket τσοκ παρα μονο απο αυτα που βλεπω και ακούω...
 
Καλοριζικο φιλε μου να το χαρεις.Γνωμη μου ειναι οτι αφου εχεις το2* Δεν χριαζετε ποιο ανηχτο.Μην στραβοσεις και κανεναν....

Ευχαριστώ πολύ...

Όσο για το τσοκ πάνω από 3* χρησιμοποιώ μόνο στις φασσες Και στα παπιά, σε όλα τα άλλα θηράματα το 3* είναι το ταβάνι.
Φαντάζομαι ξέρεις τι σημαίνει να βαράς μικρομεσαία φτερωτά στα 10-15 μέτρα με πολύ σφιχτό τσοκ και ψιλά σκάγια, τρως μόλυβδο και πετάς τα πουλιά...
 
Καλοριζικο και καλοτουφεκο...βαλε κ καμια φωτο να παιρνουμε ματι .sarcastic. ! Ειδες καποια διαφορα στην ποιοτητα με τις υπολοιπες Benelli? Ειναι ενα απο τα οπλα που αν ειχα τωρα την οικονομικη δυνατοτητα θα το αγοραζα!

Ευχαριστώ πολύ...
Η αλήθεια είναι πως πρώτη φορά λύνω ένα συνθετικό Benelli.
Τα πλαστικά φαίνονται καλής ποιότητας, όσο για το υπόλοιπο όπλο είναι ένα κλασικό Benelli και σχεδόν 99% ίδιο με το Μ2 αλλα με διάφορα στην τιμή.
Φωτογραφίες δεν το έχω βγάλει λυμένο δυστυχώς... 20200121_131709.jpg20200121_131558.jpg20200121_131635.jpg20200121_131619.jpg20200121_131653.jpg
 
Ευχαριστώ παιδιά, να διευκρινίσω κάτι, την τριπλή χαρά την απέκτησα γιατί μέχρι τώρα ειχα 2 Benelli, beccaccia και m1 121 .
Όσο για τα τσοκακια ποτέ δεν έπαθα την λεγόμενη τσοκιτηδα. Ίσα ίσα που με τα τσοκ των άλλων 2, έσω στην Beccaccia (ίδια με της μ1 σούπερ 90) και εξωτερικά στην μ1 121 ποτε δεν αισθανθηκα ότι έχασα πουλί λόγο τσοκ. Αν όμως έμπαινα ποτέ στην διαδικασία αυτή θα έπαιρνα το Bell της Brain λόγο της διαφορετικοτητας. Ίσως αυτό το όπλο να μην τραβάει τα συγκεκριμένα φυσίγγια, αλλά όπως προείπα αυτό το οποίο έκανα ήταν και αρκετά μπακαλιστικο.
Καλοριζικη η Ιταλιδα.
Πριν μπεις σε εξοδα αγορας του συγκεκριμένου τσοκ , καλο θα ηταν να εβρισκες καποιο να το δοκιμασεις.
Αν το οπλο σου ειναι τοσο ανοιχτο οπως λες .... μην θες ταξι επειτα απο το ενα σκαγιο στο αλλο.
Ισως ενας κωνος να ερχονταν ποιο φθηνος :)
 
Last edited by a moderator:
Ευχαριστώ πολύ...
Η αλήθεια είναι πως πρώτη φορά λύνω ένα συνθετικό Benelli.
Τα πλαστικά φαίνονται καλής ποιότητας, όσο για το υπόλοιπο όπλο είναι ένα κλασικό Benelli και σχεδόν 99% ίδιο με το Μ2 αλλα με διάφορα στην τιμή.
Φωτογραφίες δεν το έχω βγάλει λυμένο δυστυχώς... View attachment 8606View attachment 8602View attachment 8603View attachment 8604View attachment 8605
Να το χαίρεσαι!
Πριν αρχίσεις τα έξοδα κάνε πολλές πρόβες να σιγουρευτείς.
 
Ευχαριστώ πολύ...
Η αλήθεια είναι πως πρώτη φορά λύνω ένα συνθετικό Benelli.
Τα πλαστικά φαίνονται καλής ποιότητας, όσο για το υπόλοιπο όπλο είναι ένα κλασικό Benelli και σχεδόν 99% ίδιο με το Μ2 αλλα με διάφορα στην τιμή.
Φωτογραφίες δεν το έχω βγάλει λυμένο δυστυχώς... View attachment 8606View attachment 8602View attachment 8603View attachment 8604View attachment 8605
Ευχαριστω φιλε! Κ παλι καλοτουφεκο!
 
Ευχαριστώ πολύ...
Η αλήθεια είναι πως πρώτη φορά λύνω ένα συνθετικό Benelli.
Τα πλαστικά φαίνονται καλής ποιότητας, όσο για το υπόλοιπο όπλο είναι ένα κλασικό Benelli και σχεδόν 99% ίδιο με το Μ2 αλλα με διάφορα στην τιμή.
Φωτογραφίες δεν το έχω βγάλει λυμένο δυστυχώς... View attachment 8606View attachment 8602View attachment 8603View attachment 8604View attachment 8605
Καλορίζικο το εργαλείο!
Εύχομαι να το ευχαριστηθείς!
 
Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές παιδιά.

Κατά πάσα πιθανότητα δεν θα πειράξω τπτ πάνω στο όπλο όπως δεν εχω κάνει και στα άλλα. Απλά αν δω οτι τα φυσίγγια τα οποία χρησιμοποιώ δεν με ικανοποιούν τότε θα ψάξω λίγο παραπάνω το θέμα.
 
Μια ακόμα κυρία προστίθεται στο οπλοστάσιο και νιώθω πλεον τριπλά χαρούμενος.
Πήρα την "φθηνή" της Benelli την Μ1 super 90.
Εμφανισιακά είναι αυτό που ήθελα, total black χωρίς τίποτα πάνω του παρα μονο τα βασικά.
Έχει καταφέρει να κατεβάσει 8 πουλάκια μέχρι τώρα σε 2 πολύ γρήγορες εξορμήσεις για τσίχλα αφού πριν από λίγες μέρες τελείωσα την ελαιοσυγκομιδη...
Το μόνο που δεν μου άρεσε είναι ότι σε χαρτόνι 70*70 καθώς δεν έβρισκα κάποιο πρόχειρο μεγαλύτερο σε βολή με 9.5 skeet και 4* στα 25-28 μέτρα, και με βολή ελάχιστα έξω από το κέντρο από τα 512 σκάγια ζήτημα τα 150-200 να μπήκαν στο χαρτόνι και αναμεσα από αυτά πέρναγαν αρκετές τσίχλες όχι μόνο μία. Βέβαια όλο αυτό είναι μπακαλιστικο και σίγουρα θα ακολουθήσουν κανονικές δοκιμές σε λίγες μέρες που θα είναι πιο άνετος από χρόνο...
Καλορίζικο το εργαλείο!!
Με δοκιμές θα βρεις τα φυσιγγακια που της ταιριάζουν!!
Αν και πιστεύω ότι με τα3* κάνεις τουφεκιες απίστευτες και εκεί που δεν θα το πιστεύεις ( γιατί είχα την σούπερ 90 αλλά την παραδοσιακά;))
Πάρε το κολλάει στο όπλο και όλα θα έρθουν από μόνα τους:);)
 
Τι ακριβώς έχετε ακούσει Κύριε Σκάιφολ ;
Οτι το 3* της μπενέλλι είναι καλύτερο απο το 3* της Μπερέττα;;;;
Διακρηνω μια ειρονια στα λογιασας κυριε μου .θημηστε μου την επομενη φορα να μηδενισω το γραπτο σας.
 
Κοίτα πόσα χρήματα βγάζουν κάποιοι από τα ακριβά όπλα.
Εννοείται ότι και με την προσφορά πάλι βγάζουν.
Οπότε με τα 800-900€ παραπάνω που είχε ως κανονική τιμή το super black eagle 2 απλώς κάποιοι θυσαυριζουν.

Για να μην παρεξηγηθώ έχω και εγώ μπενελλι όπως φαίνεται από το όνομα μου αλλά την πήρα όταν βγήκε σε προσφορά.
Οπότε την πήρα όσο αξίζει χωρίς καπέλο.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top