Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλημέρα κ χρόνια πολλά για τις ημέρες.Κατοχος μιας καινούριας benelli m2 comfort εδώ κ δύο μήνες κ μου κάνει δύο μικροπροβλήματα που ίσως μπορείτε να βοηθήσετε.Λοιπον το πρώτο είναι ότι όταν πάω να βγάλω τα φυσίγγια από την αποθήκη κολλάνε στη γλώσσα κ δεν βγαίνουν.που οφείλετε αυτό πραγματικά είναι πολύ σπαστικό κ πολλές φορές πατάω το κουμπί του cut off για να το βγάλει.Το δεύτερο που μου κάνει είναι ότι εκεί που το κρατάω πετάει μόνο του από κάτω ένα φυσίγγια στην γλώσσα χωρίς να πατήσω το κουμπί.Περιμενω την βοήθεια σας
 
Καλημέρα κ χρόνια πολλά για τις ημέρες.Κατοχος μιας καινούριας benelli m2 comfort εδώ κ δύο μήνες κ μου κάνει δύο μικροπροβλήματα που ίσως μπορείτε να βοηθήσετε.Λοιπον το πρώτο είναι ότι όταν πάω να βγάλω τα φυσίγγια από την αποθήκη κολλάνε στη γλώσσα κ δεν βγαίνουν.που οφείλετε αυτό πραγματικά είναι πολύ σπαστικό κ πολλές φορές πατάω το κουμπί του cut off για να το βγάλει.Το δεύτερο που μου κάνει είναι ότι εκεί που το κρατάω πετάει μόνο του από κάτω ένα φυσίγγια στην γλώσσα χωρίς να πατήσω το κουμπί.Περιμενω την βοήθεια σας
Στείλτο πίσω ... εγγύηση έχει δεν έχει???
 
Καλημέρα κ χρόνια πολλά για τις ημέρες.Κατοχος μιας καινούριας benelli m2 comfort εδώ κ δύο μήνες κ μου κάνει δύο μικροπροβλήματα που ίσως μπορείτε να βοηθήσετε.Λοιπον το πρώτο είναι ότι όταν πάω να βγάλω τα φυσίγγια από την αποθήκη κολλάνε στη γλώσσα κ δεν βγαίνουν.που οφείλετε αυτό πραγματικά είναι πολύ σπαστικό κ πολλές φορές πατάω το κουμπί του cut off για να το βγάλει.Το δεύτερο που μου κάνει είναι ότι εκεί που το κρατάω πετάει μόνο του από κάτω ένα φυσίγγια στην γλώσσα χωρίς να πατήσω το κουμπί.Περιμενω την βοήθεια σας
Με γεια και καλοτουφεκη να ειναι! Καθαρισε καλα ολο τον μηχανισμο μην τυχον εχει εργοστασιακα λαδια που μπορει να σου προκαλουν τις εμπλοκες! Αν συνεχιζουν οι εμπλοκες πηγαινε το πισω!
 
Ναι έχει εγγύηση ευχαριστώ

Εννοείται ότι την στέλνεις πίσω αφού την έχεις μόνο 2 μήνες. Όσον αφορά για το άδειασμα, εννοείς όταν πατας το στοπ της αποθήκης δεν το κατεβάζει; Εμένα αυτό μου συμβαίνει ανάλογα το φυσίγγι να σου πω την αλήθεια, δεν είναι κάτι που το αποδίδω στην καραμπίνα, αλλά δε μιλάω για m2.
 
Καλημέρα κ χρόνια πολλά για τις ημέρες.Κατοχος μιας καινούριας benelli m2 comfort εδώ κ δύο μήνες κ μου κάνει δύο μικροπροβλήματα που ίσως μπορείτε να βοηθήσετε.Λοιπον το πρώτο είναι ότι όταν πάω να βγάλω τα φυσίγγια από την αποθήκη κολλάνε στη γλώσσα κ δεν βγαίνουν.που οφείλετε αυτό πραγματικά είναι πολύ σπαστικό κ πολλές φορές πατάω το κουμπί του cut off για να το βγάλει.Το δεύτερο που μου κάνει είναι ότι εκεί που το κρατάω πετάει μόνο του από κάτω ένα φυσίγγια στην γλώσσα χωρίς να πατήσω το κουμπί.Περιμενω την βοήθεια σας
Καλησπέρα φίλε μου. Ο αναστολέας του κλείστρου είναι που σού δημιουργεί αυτά τα προβλήματα. Δεν είναι τίποτα μία μικρή ρύθμιση θέλει. Το ίδια ακριβώς μου έκανε και σε μένα. Ένας καλός γνώστης οπλουργος θα στο φτιάξει σε πέντε λεπτά.
 
Έχει κανείς κάνει την αγορά της Benelli 828u Beccacia??
Νικόλα είσαι κοντά? το ειχα δει πριν μερικούς μηνες και πραγματικά μαρεσε πολύ. Πανέμορφο και καμια σχεση με τον ανταγωνισμό. Θεωρώ ότι είναι τοσο "φτηνο" γιατι δεν εχει παράδοση σε sp αν ηταν το έβγαζε άλλη εταιρεία με παράδοση θα το ξεκινούσε από τα 4Κ
 
Νικόλα είσαι κοντά? το ειχα δει πριν μερικούς μηνες και πραγματικά μαρεσε πολύ. Πανέμορφο και καμια σχεση με τον ανταγωνισμό. Θεωρώ ότι είναι τοσο "φτηνο" γιατι δεν εχει παράδοση σε sp αν ηταν το έβγαζε άλλη εταιρεία με παράδοση θα το ξεκινούσε από τα 4Κ
Τι ήταν αυτό που σε εντυπωσίασε?
 
Καλημέρα κ χρόνια πολλά για τις ημέρες.Κατοχος μιας καινούριας benelli m2 comfort εδώ κ δύο μήνες κ μου κάνει δύο μικροπροβλήματα που ίσως μπορείτε να βοηθήσετε.Λοιπον το πρώτο είναι ότι όταν πάω να βγάλω τα φυσίγγια από την αποθήκη κολλάνε στη γλώσσα κ δεν βγαίνουν.που οφείλετε αυτό πραγματικά είναι πολύ σπαστικό κ πολλές φορές πατάω το κουμπί του cut off για να το βγάλει.Το δεύτερο που μου κάνει είναι ότι εκεί που το κρατάω πετάει μόνο του από κάτω ένα φυσίγγια στην γλώσσα χωρίς να πατήσω το κουμπί.Περιμενω την βοήθεια σας


Καλημέρα και πάντα ζεστές κάνες.Στης benelli από όσο γνωρίζω δεν πρέπει να βγάζεις τα φυσίγγια από κάτω αλλά από επάνω από το κλείστρο γιατί μπορεί να στραβώσει το λαμάκι. Αν το κάνεις θα το συνηθισείς
 
Καλημέρα και πάντα ζεστές κάνες.Στης benelli από όσο γνωρίζω δεν πρέπει να βγάζεις τα φυσίγγια από κάτω αλλά από επάνω από το κλείστρο γιατί μπορεί να στραβώσει το λαμάκι. Αν το κάνεις θα το συνηθισείς
Δεν ισχύει αυτό.. το λαμακι άμα ηταν να στραβώσει δεν θα το έβαζαν καθόλου δεν είναι λογική αυτή ας έβαζαν πιο σκληρό μέταλλο .... σε όλες η στις περισσότερες που ξέρει το κάνει αυτό και στην δικη μου... η πρέπει να πιέσεις λίγο κάτω τη γλώσσα η να ανασηκώσεις το παφυλα να ξεσκαλωσει... δε ξέρω γιατί αλλά το κάνουν.. το είχε γράψει και ο Χρήστος από τη Κομοτηνή πριν λίγο καιρό...
 
Last edited:
Τι ήταν αυτό που σε εντυπωσίασε?


Εμένα με εντυπωσίασε το ζύγισμα του, η απλότητα του μηχανισμού, κάτι που το θέλω στις δυσμενείς καιρικές συνθήκες που τριγυρνάω, η ευκολία να φτιάξω το κοντάκι στα μέτρα μου και η μοναδικότητα του συνόλου ώς όπλο!

θα ήθελα όμως την γνώμη κάποιου που το έχει και το χρησιμοποιεί καθημερινά.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top