Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Χαχαχα κυνήγια έχει όχι πολλά άλλα κάτι γίνεται Τόλη........τα όπλα μας μια χαρά είναι όπως και όλα τα όπλα όλα βέβαια με τα προβλήματα τους δεν νομίζω ότι υπάρχει το τέλειο όπλο.....
Υπαρχει κανη remington μηχανισμος benelli κ κοντακι beretta η καλυτερα κοντακι στα μετρα μας
 
Εάν είναι το ίδιο όπλο με την απλή αξίζει τέτοια τιμη μόνο για το χρωμα;! Κατά τα αλλά ίδιο όπλο φαίνεται..
Είναι και με κεραμική; Αν πάρεις την απλή και τη στείλεις ολόκληρη για κεραμική συν υδροβαφη τα πλαστικά, τότε αξίζει να την πάρεις έτοιμη, αλλιώς όχι.
 
Κατάλαβα αν κατέβω Αθήνα θα πάω να την δω είναι ο έρωτας μου χεχε .sarcastic.
Πριν πας περνεις τηλέφωνο και ρωτάς για τα όπλα που σε ενδιαφέρουν και ανάλογα πας. Ο Μανδηλαράς δεν είχε πολλά αναλογικά με αυτά που δείχνει ότι πουλάει στο σάιτ. Σαφώς μεγαλύτερη ποικιλία έχει ο καλκατζακος .
 
Πριν πας περνεις τηλέφωνο και ρωτάς για τα όπλα που σε ενδιαφέρουν και ανάλογα πας. Ο Μανδηλαράς δεν είχε πολλά αναλογικά με αυτά που δείχνει ότι πουλάει στο σάιτ. Σαφώς μεγαλύτερη ποικιλία έχει ο καλκατζακος .
Έγινε πάλι καλά που μου το είπες....
Ο καλκαντζακος δεν είδα να την έχει
 
Τώρα την έχει αύριο την πουλάει μεθαύριο φέρνει άλλο μήκος κάνης κτλ με ένα τηλ πας συστημένος
Κατάλαβα κάτι άλλο κατά παραγγελία ήρθαν τα όπλα σε αυτήν την παραλλαγή η θα έρχονται κανονικά όπως τα άλλα?
 
Εχει κανει κάποιος κώνο αλλα να κρατησε τα μαμά mobil εσωτερικά τσοκ; Δουλευουν αυτά τα τσοκ με ανοιγμένο κώνό ή μετά χρειαζεται και aftermarket τσοκ; Δεν θελω να μπλεξω με εσω εξω τσοκ γιατί ειναι ηδη μακρύ το τουφέκι για τα κυνηγια μου.
 
Εχει κανει κάποιος κώνο αλλα να κρατησε τα μαμά mobil εσωτερικά τσοκ; Δουλευουν αυτά τα τσοκ με ανοιγμένο κώνό ή μετά χρειαζεται και aftermarket τσοκ; Δεν θελω να μπλεξω με εσω εξω τσοκ γιατί ειναι ηδη μακρύ το τουφέκι για τα κυνηγια μου.
Φίλε εγω με τα μαμα τσοκ δουλεύω ακόμα χωρίς κανενα πρόβλημα ή παράπονο(crio plus σπείρωμα βέβαια αλλα δεν νομιζω να παίζει ρόλο), δεν θα 'χε και νόημα να κάνεις κώνο και να ΠΡΕΠΕΙ να αλλαξεις και τσόκ για να δεις αποτέλεσμα, λογικά θα δεις διαφορα με τα aftermarket αλλα χωρίς αυτό να σημαίνει οτι τα μαμα ειναι άχρηστα.
Εγω αυτη τη στιγμή ειμαι καλυμένος με τα μαμά, εαν παω σε aftermarket θα ειναι καθαρά λόγω "φαγουρας".
 
Τι ταβάνι έχεις νικο στα όπλα σε βάρος; Δεν την θεωρώ πολύ βαριά στα 3250..
3 κιλά για μένα είναι το ανώτερο. Όταν περπατάς από το πρωί μέχρι το βράδυ και ρίχνεις 2-3 τουφεκιές ίσως και καμία δεν αντέχετε παραπάνω.

Ειδικά τώρα από την μπεκάτσα στην τσίχλα εκπεδευτικα αν τύχει να έχω κουτάβι υπάρχει και κούραση κάποια στιγμή το ζητάς το ελαφρύ και μανιτζιβελο όπλο.

Για αυτό το γύρισα στα 20ρια.

Σαφώς και 3250 είναι γενικά στην κατηγορία ελαφριού όπλου.

Έχω και βαρυ πυροβολικό για καρτέρι με καλό σουινγκ αν χρειαστεί 1100 αυτο5
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top