Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εχει καποιος το συγκεκριμενο σκοπευτρο σε οπλο του να μου κανει 2 γρηγορες μετρησεις που ψαχνω οπως το μηκος και τη διαμετρο (οχι σπειρωματος) της ινας?

%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%87%CE%B1%CF%83%CF%84%CF%81%CE%BF-%CE%BC%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BD%CE%BF-%CE%BF%CF%80%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B7%CF%83-%CE%B9%CE%BD%CE%B1%CF%83.jpg
Αν δε σου απαντήσει κάποιος και από την φωτογραφια βρίσκεις άκρη με το παχύμετρο αφου ξέρεις το σπείρωμα π.χ 3mm
 
Θα με βοηθουσες παρα πολύ αν έχεις δοκιμές στα 30 και 35 μέτρα με 9αρι και 6αρι φυσιγγι με μαμά 4 και 3
Ευριπίδη μου λυπαμαι αλα δεν το έχω δοκιμάσει έτσι , αυτό που είδα όμως στη δικιά μου , είναι οτι τα τσοκ της είναι λίγο πιο σφιχτά από την Μ2 λυπαμαι που δεν μπόρεσα να βοηθήσω φίλε.
 
Κάτοχος beneli στο παρελθόν για πολλά χρονια τώρα κάτοχος es 100 θα ήθελα να πω ότι οποιοδήποτε όπλο αδράνειας κλείσουμε το κλειστρο μαλακα με το χέρι μας και όχι όπως πρέπει κανονικά να πέφτει δηλαδή απότομα με το κουμπι υπάρχει περιπτωση να έχουμε κλικ!!!Οποτε η φροντίζουμε να λειτουργούμε όπως πρέπει η αλλάζουμε οπλο
 
Ευριπίδη μου λυπαμαι αλα δεν το έχω δοκιμάσει έτσι , αυτό που είδα όμως στη δικιά μου , είναι οτι τα τσοκ της είναι λίγο πιο σφιχτά από την Μ2 λυπαμαι που δεν μπόρεσα να βοηθήσω φίλε.
Αυτό ήθελα ρε γαμωτο να εξακριβωσω γιατί την έχω δει την sp στο σκοπευτήριο και όντως οι τουφεκιές της δεν έχουν καμμία σχέση με τις υπόλοιπες m2.φημολογειται ότι της έχει βάλει η μπενελι την κανη του 828 με 18,5 αυλό και περίπου 5 εκατοστά κώνο αλλά δε ξέρω αν αληθεύει.τουλαχιστον αν έχεις εκεί κοντά κάποιον οπλουργο με αυλομετρο να δούμε αν αληθεύει αυτο.παντως έχεις δίκιο.οι τουφεκιές της είναι σφιχτές.επισης άλλη φήμη θέλει τα τσοκ που έχει τα μαύρα ταψεσω έξω να κατασκευάζονται πλέον από την ίδια τη μπενελι κι όχι σε συνεργασία με εταιρείες της πλάκας κι είναι τα ίδια του sbe3
 
Αυτό ήθελα ρε γαμωτο να εξακριβωσω γιατί την έχω δει την sp στο σκοπευτήριο και όντως οι τουφεκιές της δεν έχουν καμμία σχέση με τις υπόλοιπες m2.φημολογειται ότι της έχει βάλει η μπενελι την κανη του 828 με 18,5 αυλό και περίπου 5 εκατοστά κώνο αλλά δε ξέρω αν αληθεύει.τουλαχιστον αν έχεις εκεί κοντά κάποιον οπλουργο με αυλομετρο να δούμε αν αληθεύει αυτο.παντως έχεις δίκιο.οι τουφεκιές της είναι σφιχτές.επισης άλλη φήμη θέλει τα τσοκ που έχει τα μαύρα ταψεσω έξω να κατασκευάζονται πλέον από την ίδια τη μπενελι κι όχι σε συνεργασία με εταιρείες της πλάκας κι είναι τα ίδια του sbe3
Ευριπίδη τι ακριβώς θέλεις να μάθεις;;
 
Με λίγα παραπάνω χρήματα παίρνεις Guerini
δεν είπα να την αγοράσει αλλά επειδή πολλά όπλα κάνουν 3000 μην το απορρίψει εάν δεν το δοκιμάσει

Τι σε εντυπωσίασε?

Το ζύγισμα
Η στιβαρότητα - σιγουριά που δίνει ενώ είναι ελαφρύ
Οι τέλειες φωτογραφίες που κυκλοφορούν το αδικούν, από κοντά βλέπεις ότι δεν έχει ψεγάδι, η τεχνολογία στα καλύτερα της!!
άσε που ήταν σαν να μετρήθηκε πάνω μου. :)
 
Last edited:
Θα την πάρεις μετα η έρημη η παράσταση;;η μεγάλη βελτίωση στην Sp δεν είναι στην κάνη. Είναι στην σκανδάλη
Και πως εξηγείς τις σφιχτές τουφεκιές?σε αντίθεση με άλλες m2γθα το δεύτερο σκέλος της ερώτησης το σκέφτομαι σοβαρά αλλά όχι τώρα γιατί δε βγαίνουν τα κουκια και γιατί να μην τη πάρω αν αξίζει.δεν έχω συμβόλαιο με καμμιά εταιρεια
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top