Beeper

Παιδιά μήπως κάποιος από εδώ έχει πάρει αυτό το set των beeper...;;;
Ποιά η γνώμη σας για αυτά...Σκέφτομαι με τν συνκυνηγό μου να τα πάρουμε διότι θα χρειαστώ κι εγώ φέτος για τη σκυλίτσα μου αλλά θα χρειαστεί κ ο φίλος μου για τα 2 του τα σκυλιά.....

https://www.megasalapatas.gr/Κυνήγι/Είδη-Σκύλου/numaxes-canibeep-radio-pro-canibeepradiopro-numaxes
 
Παιδιά μήπως κάποιος από εδώ έχει πάρει αυτό το set των beeper...;;;
Ποιά η γνώμη σας για αυτά...Σκέφτομαι με τν συνκυνηγό μου να τα πάρουμε διότι θα χρειαστώ κι εγώ φέτος για τη σκυλίτσα μου αλλά θα χρειαστεί κ ο φίλος μου για τα 2 του τα σκυλιά.....

https://www.megasalapatas.gr/Κυνήγι/Είδη-Σκύλου/numaxes-canibeep-radio-pro-canibeepradiopro-numaxes
Κώστα αν κατάλαβα καλά από τη περιγραφή το πακέτο διαθέτει το χειριστήριο και μόνο ένα κολάρο.
Μια χαρά πιστεύω θα είναι.Ισως η πιο γνωστή μάρκα η numaxes στα beeper.
 
Κώστα αν κατάλαβα καλά από τη περιγραφή το πακέτο διαθέτει το χειριστήριο και μόνο ένα κολάρο.
Μια χαρά πιστεύω θα είναι.Ισως η πιο γνωστή μάρκα η numaxes στα beeper.
Όχι Γιάννη...Διάβασε ξανά προσεκτικά την περιγραφή στην αρχή....λέει...."4 ξεχωριστοί ήχοι διαθέσιμοι σε κάθε κολάρο. ....... ;)
Άρα είναι καλή επιλογή....μας έρχεται στα 55€ / κολλάρο.... :cool:
 
Όχι Γιάννη...Διάβασε ξανά προσεκτικά την περιγραφή στην αρχή....λέει...."4 ξεχωριστοί ήχοι διαθέσιμοι σε κάθε κολάρο. ....... ;)
Άρα είναι καλή επιλογή....μας έρχεται στα 55€ / κολλάρο.... :cool:
Το πρόσεξα Κώστα,αλλά μετά στη περιγραφή λέει τα περιεχόμενα του πακέτου και λέει για ένα κολάρο.
3356
 
Κώστα αν κατάλαβα καλά από τη περιγραφή το πακέτο διαθέτει το χειριστήριο και μόνο ένα κολάρο.
Μια χαρά πιστεύω θα είναι.Ισως η πιο γνωστή μάρκα η numaxes στα beeper.
Γιάννη "Άνθρακας ο θησαυρός".... .sarcastic. .sarcastic.
Πήρα τηλ. και μου είπε η κοπέλα πως πρόκειται για τυπογραφικό λάθος και η τιμή ισχύει για 1 beeper....:( απλά έχει το τηλεκοντρόλ τη δυνατότητα να κουμαντάρει 3 ίδια κολλάρα......
 
Γιάννη "Άνθρακας ο θησαυρός".... .sarcastic. .sarcastic.
Πήρα τηλ. και μου είπε η κοπέλα πως πρόκειται για τυπογραφικό λάθος και η τιμή ισχύει για 1 beeper....:( απλά έχει το τηλεκοντρόλ τη δυνατότητα να κουμαντάρει 3 ίδια κολλάρα......
Μπερδευε πολύ η εικόνα με τα 3 κολάρα και η περιγραφή.
Και το beretti που γράφει ο Γιώργος είναι καλή επιλογή.
 
Μπερδευε πολύ η εικόνα με τα 3 κολάρα και η περιγραφή.
Και το beretti που γράφει ο Γιώργος είναι καλή επιλογή.
Και για τα Beretti έχω ακούσει πολύ αξιόλογα λόγια.
Έχω ακόμη περιθώριο πιστεύω ως το Νοέμβρη.....

Το σκυλί όμως λές να έχει θέμα με τν ήχο αφού θα'ναι η 1η φορά με beeper ή θα μου κάνει ταρζανιές.......think.
 
Και για τα Beretti έχω ακούσει πολύ αξιόλογα λόγια.
Έχω ακόμη περιθώριο πιστεύω ως το Νοέμβρη.....

Το σκυλί όμως λές να έχει θέμα με τν ήχο αφού θα'ναι η 1η φορά με beeper ή θα μου κάνει ταρζανιές.......think.
Εμπειρία από χρήση beeper δεν έχω Κώστα.Για εμένα ξεκίνησε το σταδιακά.Αρχικα στη χαμηλότερη ένταση και για μικρό χρονικό διάστημα μέσα στο χώρο του σκύλου και σταδιακά αύξησε την ένταση εάν δεις ότι το σκυλί δεν έχει θέμα.
Μπορείς για παραδειγμα να το βάζεις την ώρα του φαγητού για να το συνδυάσει και ο σκύλος με κάτι ευχάριστο.
 
Εμπειρία από χρήση beeper δεν έχω Κώστα.Για εμένα ξεκίνησε το σταδιακά.Αρχικα στη χαμηλότερη ένταση και για μικρό χρονικό διάστημα μέσα στο χώρο του σκύλου και σταδιακά αύξησε την ένταση εάν δεις ότι το σκυλί δεν έχει θέμα.
Μπορείς για παραδειγμα να το βάζεις την ώρα του φαγητού για να το συνδυάσει και ο σκύλος με κάτι ευχάριστο.
Εγώ πάλι που δν έχω πιάσει beeper ούτε στα χέρια μου....τη να πω.... .sarcastic. .sarcastic. .sarcastic.
Πάντως μια χαρά τη βρίσκω την ιδέα σου....;):cool:
 
Κωστα αν θελεις πανε σε beretti απευθειας και μην ασχοληθεις με τιποτα αλλο..οχι οτι τα canibeep δεν ειναι καλα αλλα την ακουστικοτητα και τις επιλογες του beretti δεν τα εχει..το ειχα 1 χρονο πανω στο σκυλι και το ακουγα οπου και αν ηταν απο χτυπηματα δεν καταλαβαινε απολυτως τιποτα..οσο για το θεμα συνηθειας οταν θα ταιζεις το σκυλι ανοιγε το σε μια Α αποσταση απο το σκυλι και σιγα σογα φορα του το οταν τρωει να το συνδυασει στο μυαλο του με κατι ευχαριστο..μετα δεν θα το ξαφνιαζει ο ηχος στο κυνηγι πανω
 
Κύριοι καλησπέρα καταρχήν τώρα είδα το θέμα του μπιπερ.... εγώ προσωπικά έχω τρία γαλλικά ένα του Ρούσου ένα dogtra και ένα του Σκουλη από την Αλεξανδρούπολη. Τα γαλλικά ενώ είναι ανθεκτικά δεν ακούγονται αν έχετε ανοικτό σκυλί και κυνηγάτε σε μέρη με ανάγλυφο ,λακακια χαντάκια κλπ. Το dogtra κορυφή αλλά έχει μόνο ένα ήχο ,από θέμα αξιοπιστίας και μπαταρίας εγγύηση....Για μένα το καλύτερο είναι του Σκουλη.... ανθεκτικό, αξιόπιστο και ακούγεται πολύ μακριά. Έχει άλλο ήχο για έρευνα άλλο για φερμα και άλλο για ποντα....αν το πάρεις και με χειριστήριο για να το κλείνεις μόλις δεις το σκύλο θεωρώ ότι έχει όλο το πακέτο. Βέβαια εγώ και το ζευγάρι μου φέτος πήραμε gps...... βαρέθηκα να βλέπω πουλιά να φεύγουν ακούγοντας το μπιπερ χωρίς να τα πιέζει το σκυλί...θα δείξει αν κάναμε καλή επιλογή. Ελπίζω να βοήθησα να βγάλετε συμπεράσματα...
 
Ξέχασα να γράψω για το μπιπερ του Ρούσου... εγώ έχω ένα τρία χρόνια και δεν έχω κάποιο θέμα.... λειτουργεί άψογα και ακούγεται μακριά,έχει διαφορετικό ήχο στην έρευνα από την φερμα.... Αλλά πήραμε άλλα δύο για το συνκυνηγο μου τα οποία ήταν απαράδεκτα....μια δεν άνοιγαν με το μαγνήτη, μια δεν κρατούσαν οι μπαταρίες....μια έπρεπε να το κάνεις επανεκκίνηση.... χάλι μαύρο
 
Και για μενα beretti ειναι μακραν τα ποιοτηκοτερα..πολλες ρυθμισεις και ακουστικοτητα παρα πολυ μεγαλη..μετα τα canibeep αλλα τα αναβαθμισμενα στο ηχειο ειναι πολυ καλα οπως και τα dogtra που αν δεν σε χαλαει ο ενας ηχος ειναι οκ..του ρουσσου ειχα ενα για 2 χρονια αλλα ηταν λιγο οτι να ναι εκλεινε μονο του βαραγε αλλα ντι αλλων και τα παρατησα..πλεον και λογω αποκτησης πιο κοντινου σκυλου θα παω αλα παλαια με κουδουνακι πυρηναιων
 
Μηπως εχει παρει καποιος το hunter bhe beeper 400??
Μην ασχοληθεις μαζι τους..στην αρχη ολα καλα αλλα μετα απο λιγο καιρο αρχιζουν να χτυπανε οποτε να ναι να κλεινουν σε ακυρες στιγμες και γενικα ειναι αναξιοπιστα..προτιμησε κατι πιο δοκιμασμενο οπως το canibeep pro ή αν σε περνει οικονομικα beretti,dogtra ή dt
 
Back
Top