Baikal Team

καποτε το ειχα επεξεργαστει κ επωμισει σε μαγαζι( κ μαλιστα αγοραστηκε την επομενη) κ μπορω να πω οτι ειναι οτι πιο "συγχρονο" εχει παρουσιασει ποτε η baikal μιλωντας παντα για τα μονοκαννα κ για τα δεδομενα της εταιριας...
Φοβερη εμφανιση...
Με λιγο ψαξιμο δεν ειναι δυσκολο να βρεθει σε καποια καταστηματα κ αυτο γιατι οι πραγματικοι λατρεις του μονοκαννου ειναι ελαχιστοι ετσι ωστε να δωσουν με την "καρδια τους" αυτο το χρηματικο ποσο.....
 
Καλησπέρα στην όμορφη παρέα! Νέος στο φόρουμ διαβάζω για να αντλησω πληροφορίες, αλλά θα χρειαστω την βοηθεια σας και την εμπειρία σας.. Κάτοχος μιας επαναληπτικής και μιας καραμπίνας αερίων, αποφάσισα να αγοράσω ένα super pose για χαλαρή ενασχόληση στο σκοπευτήριο και σιγά σιγά να ξεκινήσω το κυνήγι, (Με την προϋπόθεση βέβαια ότι θα καταφέρουμε να βγούμε από το σπιτι)... Ενδιαφέρομαι για το baikal mp 27 και εδώ είναι που χρειάζομαι την βοήθεια σας..Θα με καλύψει για ήπια χρήση στο σκοπευτήριο παράλληλα με το κυνήγι?διακανδαλο σίγουρα με 72,5 εκ. Κανες, αλλά δεν έχω αποφασίσει αν θα έχει αυτόματους εξωλκεις η όχι (Έχω διαβάσει για τα θέματα αξιοπιστίας και δεν ξέρω κατά πόσο είναι απαραίτητοι) και αν θα πρέπει να έχει τσοκ (καταλαβαίνω την χρηστικότητα τους αλλά παράλληλα λεγεται ότι οι κάνες με σταθερά τσοκ υπερεχουν)...Συγγνώμη για το μεγάλο μήνυμα, καλώς σας βρήκα και ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 
Καλησπέρα στην όμορφη παρέα! Νέος στο φόρουμ διαβάζω για να αντλησω πληροφορίες, αλλά θα χρειαστω την βοηθεια σας και την εμπειρία σας.. Κάτοχος μιας επαναληπτικής και μιας καραμπίνας αερίων, αποφάσισα να αγοράσω ένα super pose για χαλαρή ενασχόληση στο σκοπευτήριο και σιγά σιγά να ξεκινήσω το κυνήγι, (Με την προϋπόθεση βέβαια ότι θα καταφέρουμε να βγούμε από το σπιτι)... Ενδιαφέρομαι για το baikal mp 27 και εδώ είναι που χρειάζομαι την βοήθεια σας..Θα με καλύψει για ήπια χρήση στο σκοπευτήριο παράλληλα με το κυνήγι?διακανδαλο σίγουρα με 72,5 εκ. Κανες, αλλά δεν έχω αποφασίσει αν θα έχει αυτόματους εξωλκεις η όχι (Έχω διαβάσει για τα θέματα αξιοπιστίας και δεν ξέρω κατά πόσο είναι απαραίτητοι) και αν θα πρέπει να έχει τσοκ (καταλαβαίνω την χρηστικότητα τους αλλά παράλληλα λεγεται ότι οι κάνες με σταθερά τσοκ υπερεχουν)...Συγγνώμη για το μεγάλο μήνυμα, καλώς σας βρήκα και ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Είναι μια καλή και αξιόπιστη λύση, όταν θα αρθούν τα μέτρα καλό είναι όμως να πας να το πιάσεις, να το περιεργαστείς, να το επωμίσεις σε κάποιο κατάστημα.
Τους αυτόματους εξολκείς νομίζω μπορείς να τους απενεργοποιήσεις αργότερα και να δουλεύουν ως απλοί.
Τα τσοκακια κάνουν πιο χρηστικό το όπλο, αλλά αν κυνηγάς μόνο καρτέρι το στάνταρ 1/3 δεν είναι άσχημο.
 
Σίγουρα θα πάω να το δω από κοντά...Αυτό σκεφτόμουν και εγώ για τους εξωλκεις...να υπάρχουν και αν παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα να τους απενεργοποίησω.. Για το κυνήγι, δεν έχω ακόμα εικόνα, θα ξεκινήσω με έναν καλό φίλο ο οποίος συνήθως πάει για τσίχλες και αγριογούρουνο..
 
Σίγουρα θα πάω να το δω από κοντά...Αυτό σκεφτόμουν και εγώ για τους εξωλκεις...να υπάρχουν και αν παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα να τους απενεργοποίησω.. Για το κυνήγι, δεν έχω ακόμα εικόνα, θα ξεκινήσω με έναν καλό φίλο ο οποίος συνήθως πάει για τσίχλες και αγριογούρουνο..
Δεν υπαρχει ποιο αξιοπιστο οπλο απο ενα Baikal διπλοσκανδαλο με απλους εξωλκεις......ομως αυτο ερχεται σε δευτερη μοιρα απο το να σου ταιριαξει το κοντακι στα μετρα σου.
Εκεινο ειναι που πρεπει να σε απασχωλησει πρωτα.
 
Καλησπέρα! Έχω στα στα υποψην μου με το που το πάρω να κάνω δοκιμές και να πάω κάπου να μου το φέρουν στα μέτρα μου αν χρειαστεί.. για τα τσοκ?έχετε εμπειρία?
Αυτο θα πρεπει να το σκευτεις πριν το παρεις(αν ειναι στα μετρα σου)διοτι δεν μπορουμε σε ενα δικανο να βαζουμε φλαντζες για αλαγες κλισεων....και το κοστος για καινουργιο κοντακι δεν ειναι αμελητεο ποσο.
Στα δικανα στο μονο που μπορουμε να επεμβουμε ειναι το μηκος του κοντακιου και το pitch......
Kαι ολα αυτα με την προυποθεση να εχεις σταθερη επωμιση.......
 
Καλησπέρα! Έχω στα στα υποψην μου με το που το πάρω να κάνω δοκιμές και να πάω κάπου να μου το φέρουν στα μέτρα μου αν χρειαστεί.. για τα τσοκ?έχετε εμπειρία?
Συμφωνώ απόλυτα με τον Ηρακλή και θέλω να προσθέσω ότι μην σού μπει η ιδέα ότι θα πάρω το μπαικαλ και στη πορεία αν χρειαστεί να του ρίξω 3-4 κατοσταρικα για να το φέρω η να το βελτιώσω γιατί εκεί θα πλησιάζεις τη τιμή ενός μεταχειρισμένου 525,citori,686 που είναι άλλο επίπεδο.Το διπλό σκάνδαλο δίκανο είναι πολύ καλό στο κυνήγι αλλά στο σκοπευτήριο δεν.Εκτος και αν θα πηγαίνεις για να γίνεις καλύτερος στο κυνήγι.
 
Πριν το πάρω, τι εννοειτε?Θα το δω στο μαγαζί ,όπου εκεί άλλωστε δεν μπορεί κάποιος να βγάλει ασφαλή συμπεράσματα νομίζω.. αν δω τέλος πάντων εκει ότι δεν μου κάθεται, τι γίνεται τοτε?cast on, cast off δεν μπορεί να ρυθμιστεί?
 
Πριν το πάρω, τι εννοειτε?Θα το δω στο μαγαζί ,όπου εκεί άλλωστε δεν μπορεί κάποιος να βγάλει ασφαλή συμπεράσματα νομίζω.. αν δω τέλος πάντων εκει ότι δεν μου κάθεται, τι γίνεται τοτε?cast on, cast off δεν μπορεί να ρυθμιστεί?
Αν δεν σου κάθεται να κοιτάξεις άλλο όπλο ας είναι πιο ακριβό.Τα καταστήματα κάνουν και άτοκες δόσεις και ευκολίες απλώς μην βιαστεις , περίμενε να τελειώσει η κυνηγετική περίοδος θα βγουν προσφορές.Αν πάρεις κάτι που δεν σου έρχεται το πιθανότερο να καταλήξει στη ντουλάπα η θα το δώσεις με μεγάλη χασουρα.Οπλο δεν αγοράζεις κάθε τρείς και λίγο.
 
Επειδή με super pose δεν έχω ασχοληθεί ποτέ,πως θα καταλάβω στο μαγαζί ότι δεν θα μου έρχεται καλά?Θα έχω πχ την ρίγα δεξια η αριστερά από το μάτι? θα νιώθω την σκανδάλη πολύ κοντά στο δάχτυλο η κάτι άλλο? Δεν είναι λιγο δύσκολο να μου κάτσει ακριβώς ένα όπλο χωρίς καμία επεμβαση ? Επίσης αυτό δεν μπορεί να ισχύει ενδεχομένως και με το πιο ακριβό οπλο?Συγγνώμη αν γίνομαι κουραστικός,απλά προσπαθώ να καταλάβω..
 
Επειδή με super pose δεν έχω ασχοληθεί ποτέ,πως θα καταλάβω στο μαγαζί ότι δεν θα μου έρχεται καλά?Θα έχω πχ την ρίγα δεξια η αριστερά από το μάτι? θα νιώθω την σκανδάλη πολύ κοντά στο δάχτυλο η κάτι άλλο? Δεν είναι λιγο δύσκολο να μου κάτσει ακριβώς ένα όπλο χωρίς καμία επεμβαση ? Επίσης αυτό δεν μπορεί να ισχύει ενδεχομένως και με το πιο ακριβό οπλο?Συγγνώμη αν γίνομαι κουραστικός,απλά προσπαθώ να καταλάβω..
Από τις ερωτήσεις σου θα σου έλεγα να μιλήσεις με έναν δάσκαλο σκοποβολής,ξέρω ότι είναι επιπλέον κόστος αλλά στη πορεία θα δεις ότι άξιζε κάθε λεπτό του ευρώ Εχω 5 όπλα και χρησιμοποιώ μόνο τα δύο,ετσι είναι σίγουρα πολλοί στο φόρουμ.
 
Επειδή με super pose δεν έχω ασχοληθεί ποτέ,πως θα καταλάβω στο μαγαζί ότι δεν θα μου έρχεται καλά?Θα έχω πχ την ρίγα δεξια η αριστερά από το μάτι? θα νιώθω την σκανδάλη πολύ κοντά στο δάχτυλο η κάτι άλλο? Δεν είναι λιγο δύσκολο να μου κάτσει ακριβώς ένα όπλο χωρίς καμία επεμβαση ? Επίσης αυτό δεν μπορεί να ισχύει ενδεχομένως και με το πιο ακριβό οπλο?Συγγνώμη αν γίνομαι κουραστικός,απλά προσπαθώ να καταλάβω..
Απο αυτα που γραφεις καταλαβαινω πως οι γνωσεις που εχεις δεν επαρκουν για να πας να αγορασεις καινουργιο οπλο με τον σωστο τροπο......
Πρωτα απ'ολα δεν θα εχεις σταθερη επωμιση οποτε ολα πανε περιπατο.....επιπλεον οι καταστηματαρχες(τουλαχιστον οι περισοτεροι)θα σου φουσκωσουν το μυαλο και θα σε μπερδεψουν ακομα περισοτερο .
Ψαξτο πολυ καλα πριν αποφασισεις να αγορασεις.....επισεις αυτο το ''με σουπερ ποζε δεν εχω ασχωληθει ποτε'' με ανησυχει.....και αν δεν σου αρεσει τι κανεις μετα?????
Ηλια ....καλιτερα παρε απο καποιον φιλο σου ποζε και κανε μερικα κυνηγια και αν νομιζεις πως σου αρεσει σαν οπλο τοτε να σκευτεις για αγορα αλλα με προυποθεσεις........η προληψη προηγειται της θεραπειας!!!
 
Έχω μεγάλη εμπειρία απο οπλα κύριε Ηρακλή, απλά απο ότι εχω καταλαβει ,επειδή τωρα θα ξεκινησω κυνήγι και πιατάκια στο σκοπευτηριο, η καλύτερη και κλασσική επιλογη είναι το super pose..Έχω ρίξει με pose,απλά δεν έχω εχω την απαιτούμενη εμπειρία ακόμα. Παρόλα αυτά δεν θεωρώ ότι θα δυσκολευτω να προσαρμοστώ στο κρατημα και στον τρόπο σκοπεύσης. Καταλαβαίνω τι θέλω να μου πείτε και σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλες σας!
 
Έχω μεγάλη εμπειρία απο οπλα κύριε Ηρακλή, απλά απο ότι εχω καταλαβει ,επειδή τωρα θα ξεκινησω κυνήγι και πιατάκια στο σκοπευτηριο, η καλύτερη και κλασσική επιλογη είναι το super pose..Έχω ρίξει με pose,απλά δεν έχω εχω την απαιτούμενη εμπειρία ακόμα. Παρόλα αυτά δεν θεωρώ ότι θα δυσκολευτω να προσαρμοστώ στο κρατημα και στον τρόπο σκοπεύσης. Καταλαβαίνω τι θέλω να μου πείτε και σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλες σας!
Προσοχή , αφού έχεις σωστή επωμιση προσαρμόζεις το όπλο σε εσένα, και όχι εσύ στο όπλο.
 
Back
Top