Baikal Team

Λογικα πριν το 1990..το γραφει αν ειναι σοβιετικο κατω απο την βαση οπως λεει κ ο Αριστος..
τωρα..Αν πχ ακουσουμε "σκετο" ij 43 η 27 δεν μπορουμε να ξερουμε αν ειναι σοβιετικο η ρωσικο..
Εκτος τα παλαιοτερων μοντελων ij 26,54,58 κλπ που ειναι στανταρ σοβιετικα..
Μια ακομα ενδειξη ειναι οτι συνηθως στα σοβιετικα υπαρχουν σκαλισματα με καποιο θηραμα στα αριστερα δεξια της βασης ενω στα ρωσικα απουσιαζουν..
 
Baikal IJ 58
Ενα πλαγιοκανο που αξιζει καποιος να το περιποιηθει και να το ευχαριστηθει χωρις να ξοδεψει μια περιουσια!!!
Βεβαια θα κοστισει καποια χρηματα αλλα πιστεψε με αξιζει το αποτελεσμα .........
Οι εργασιες που εγιναν στο συγκεκριμενο ηταν απο τον ΗΦΑΙΣΤΟ και απο εμενα.
Ο Ντινος ο Παπατσαρουχας εκανε επιμυκηνση κονων....αφαιρεση τσοκαρισματων(εγινε απο τον κατοχο)......αφαιρεση πανω και κατω ριγας ...τοποθετηση σκαυτης ριγας απο πανω......και βαψιμο καννων με τον παραδοσιακο τροπο.........και εγω το κοντακι και την παπια στα μετρα του κατοχου.
Το αποτελεσμα ηταν καταπληκτικο οσο αφορα το ζυγισμα του οπλου!!!! απο 3150 εγινε 2750.....ενα απιστευτο δικανο που δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο αλλα πολλαπλασιας αξιας........

1594668959199.jpeg
1594669029623.jpeg
1594669130818.jpeg
1594669190592.jpeg
 
Baikal IJ 58
Ενα πλαγιοκανο που αξιζει καποιος να το περιποιηθει και να το ευχαριστηθει χωρις να ξοδεψει μια περιουσια!!!
Βεβαια θα κοστισει καποια χρηματα αλλα πιστεψε με αξιζει το αποτελεσμα .........
Οι εργασιες που εγιναν στο συγκεκριμενο ηταν απο τον ΗΦΑΙΣΤΟ και απο εμενα.
Ο Ντινος ο Παπατσαρουχας εκανε επιμυκηνση κονων....αφαιρεση τσοκαρισματων(εγινε απο τον κατοχο)......αφαιρεση πανω και κατω ριγας ...τοποθετηση σκαυτης ριγας απο πανω......και βαψιμο καννων με τον παραδοσιακο τροπο.........και εγω το κοντακι και την παπια στα μετρα του κατοχου.
Το αποτελεσμα ηταν καταπληκτικο οσο αφορα το ζυγισμα του οπλου!!!! απο 3150 εγινε 2750.....ενα απιστευτο δικανο που δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο αλλα πολλαπλασιας αξιας........

View attachment 14553
View attachment 14554
View attachment 14555
View attachment 14556
Πραγματικά δικανο που τραβάει το βλέμμα επάνω του ,εκπληκτικά ομαλή γραμμή στο σύνολο του . Συγχαρητήρια για την μετατροπή στα μαστορια και στον ιδιοκτήτη του οπλου
 
Πραγματικά δικανο που τραβάει το βλέμμα επάνω του ,εκπληκτικά ομαλή γραμμή στο σύνολο του . Συγχαρητήρια για την μετατροπή στα μαστορια και στον ιδιοκτήτη του οπλου
Μια ερώτηση η πάπια στην πίσω πλευρά στα πλάγια γινόταν χωρίς αυτό το σκαλί ;
 
Baikal IJ 58
Ενα πλαγιοκανο που αξιζει καποιος να το περιποιηθει και να το ευχαριστηθει χωρις να ξοδεψει μια περιουσια!!!
Βεβαια θα κοστισει καποια χρηματα αλλα πιστεψε με αξιζει το αποτελεσμα .........
Οι εργασιες που εγιναν στο συγκεκριμενο ηταν απο τον ΗΦΑΙΣΤΟ και απο εμενα.
Ο Ντινος ο Παπατσαρουχας εκανε επιμυκηνση κονων....αφαιρεση τσοκαρισματων(εγινε απο τον κατοχο)......αφαιρεση πανω και κατω ριγας ...τοποθετηση σκαυτης ριγας απο πανω......και βαψιμο καννων με τον παραδοσιακο τροπο.........και εγω το κοντακι και την παπια στα μετρα του κατοχου.
Το αποτελεσμα ηταν καταπληκτικο οσο αφορα το ζυγισμα του οπλου!!!! απο 3150 εγινε 2750.....ενα απιστευτο δικανο που δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο αλλα πολλαπλασιας αξιας........

View attachment 14553
View attachment 14554
View attachment 14555
View attachment 14556
Βαλε πραμα για οφθαλμολουτρο μαστορααα χρυσα χερια εχεις
 
Baikal IJ 58
Ενα πλαγιοκανο που αξιζει καποιος να το περιποιηθει και να το ευχαριστηθει χωρις να ξοδεψει μια περιουσια!!!
Βεβαια θα κοστισει καποια χρηματα αλλα πιστεψε με αξιζει το αποτελεσμα .........
Οι εργασιες που εγιναν στο συγκεκριμενο ηταν απο τον ΗΦΑΙΣΤΟ και απο εμενα.
Ο Ντινος ο Παπατσαρουχας εκανε επιμυκηνση κονων....αφαιρεση τσοκαρισματων(εγινε απο τον κατοχο)......αφαιρεση πανω και κατω ριγας ...τοποθετηση σκαυτης ριγας απο πανω......και βαψιμο καννων με τον παραδοσιακο τροπο.........και εγω το κοντακι και την παπια στα μετρα του κατοχου.
Το αποτελεσμα ηταν καταπληκτικο οσο αφορα το ζυγισμα του οπλου!!!! απο 3150 εγινε 2750.....ενα απιστευτο δικανο που δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο αλλα πολλαπλασιας αξιας........

View attachment 14553
View attachment 14554
View attachment 14555
View attachment 14556
Βαλε πραμα για οφθαλμολουτρο μαστορααα χρυσα χερια εχεις
Δυστιχως δεν με ''αφηνουν''
Ποιοι;
Μαλον καποιοι ενωχληθηκαν..think.
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Γενικές-Ανακοινώσεις.878/post-477479
Υπάρχει ανακοίνωση της διαχείρισης περί του θέματος από 25/03/2020.
Είμαστε ήδη αρκετά ελαστικοί με την εφαρμογή του όρου χρήσης, ενώ δε θα έπρεπε κιόλας, όπως αναλυτικά επεξηγούμε.
Εάν τον τηρούσαμε απαρέγκλιτα δε θα είχε ανέβει καν αυτή η δουλειά με τον τρόπο παρουσίασης της, όπως και άλλες στο πρόσφατο παρελθόν.
Αυτά γιατί δεν υπάρχουν σκιές, ούτε μας αρέσουν :)
Συνεχίζουμε επί του θέματος "Baikal"
 
Καλησπέρα στην παρέα.. λογικά μέχρι Παρασκευή θα έχω στα χέρια μου το mp27em με τσοκ...

Επειδή θέλω να πάρω έξτρα τσοκ, έχετε να προτείνετε κάποια πού είναι δοκιμασμένα;;
Τα Baikal είναι καλά;;να πάρω ίδια;
Η γνώμη μου είναι να παρεις ένα τσοκ έσω που να μετράει 17,9 που είναι 3* ακριβώς κ με το 4* μαμά είσαι καλυμενος!
 
Τα άλλα ποζε πού έχω είναι με σταθερά Τσοκ..
Δεν ξέρω καθόλου από Τσοκ.
Τι εννοείς να μετράει 17.9;;
Με τά μαμά τσοκ είσαι ευχαριστημένος;
17,9 χιλιοστά, γιατί αλλά γράφουν κ άλλο είναι! Το τσοκ καρλσον που γράφει λαϊτσ φουλ 2* είναι 17,9 χιλ κ ισουται με 3* βάση του αυλού του μπαϊκαλ που είναι 18,4χιλ
 
Καλησπέρα στην παρέα.. λογικά μέχρι Παρασκευή θα έχω στα χέρια μου το mp27em με τσοκ...

Επειδή θέλω να πάρω έξτρα τσοκ, έχετε να προτείνετε κάποια πού είναι δοκιμασμένα;;
Τα Baikal είναι καλά;;να πάρω ίδια;
Αν ψαχναμε το απολυτο αυτο θα ηταν για χρηση στο σκοπευτηριο που εκει μπορει να παιξει μεγαλο ρολο ακομα και ενα σκαι που θα βρει το πιατακι....για τετοια χρηση ψαχνουμε το απολυτο τσοκ....τωρα για κυνηγετικη χρηση και τα μαμα τσοκακια κανουν πολυ καλα την δουλεια τους με τα καταλληλα φυσιγγια που θα πρεπει να αφιερωσεις χρονο για να βρεις......
Για τα τσοκ γενικα εχει πεσει πολυ ''παραμυθι'' γυρω απο αυτα ...το γνωστο ''μαρκετινκ''...πολλα τα λεφτα που κοστιζουν λιγα τα οφελη για κυνηγι....
Και κατι ακομα που θεωρω το ποιο σημαντικο κομματι και δυστιχως πολυ λιγοι ειναι αυτοι που το ψαχνουν.......φροντισε πρωτα να δεις τα μετρα σου στο κοντακι και την σωστη επωμιση και ασε τα τσοκακια στην τελευταια επιλογη αφου εχεις ξεκινησει σωστα απο πισω προς τα εμπρος.....και οχι αναποδα.
 
Καλησπέρα στην παρέα.. λογικά μέχρι Παρασκευή θα έχω στα χέρια μου το mp27em με τσοκ...

Επειδή θέλω να πάρω έξτρα τσοκ, έχετε να προτείνετε κάποια πού είναι δοκιμασμένα;;
Τα Baikal είναι καλά;;να πάρω ίδια;
Carlson... σταθερή αξια
 
Back
Top