Baikal Team

Καλορίζικο και καλοντούφεκο.
Τι μοντέλο είναι αυτό φίλε; Πρώτη φορά το βλέπω. Παραγγελία ή νέο 155;
Αν θέλεις μου λες. Με ενδιαφέρει ΑΜΕΣΑ!
Γιάννη η 155 δεν είναι δικιά μου,είναι του φίλου @Πέτρος αυτός θα σου πει λεπτομέρειες.
Πάντος πραγματικά έχει όμορφα ξύλα...
 
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας και ειδικά τον Πέτρο.

Σήμερα πήγα σε γνωστό οπλοπωλείο της Θεσσαλονίκης και είδα το MP27 με τσοκ, καινούριο, από κοντά. Απογοήτευση.

Ανοιγόκλεινε πάρα πολύ δύσκολα, σαν να είχε πρόβλημα. Είναι όλα έτσι; Αυτό διορθώνεται σχετικά εύκολα με κατάλληλη επέμβαση (λύσιμο, γυαλόχαρτο) ή μόνο με τη χρήση και αν;

Έλεγξα την εφαρμογή των τσοκ στην κάννη με σπαστό πλαστικό καλαμάκι και προς τις δύο κατευθύνσεις. Προς τα έξω δεν είχε δόντι, προς τα μέσα το δόντι που είχε ήταν μάλλον ανομοιόμορφο, δεν είμαι όμως σίγουρος ότι το έλεγξα με αρκετή ακρίβεια.

Το όπλο ήταν σε άθλια κατάσταση, είχε κάτι καφέ σαν σκουριά στη μεριά της βάσης προς το κοντάκι και βρώμικες κάνες από πυροβολισμούς. Έτσι πουλάνε τα όπλα τα μαγαζιά και λένε ότι είναι από τράπεζα δοκιμών ή έτυχα στην περίπτωση;
 
Ήρθε η "Σφετλανα" και είναι κούκλα!!!
Με μεγάλη μου έκπληξη, με σκούρα ξύλα! Τι χαρά πήρα!!!
View attachment 32107
Μεταφέρω την ερώτηση στο σωστό πρόσωπο....

Καλορίζικο και καλοντούφεκο.
Τι μοντέλο είναι αυτό φίλε; Πρώτη φορά το βλέπω. Παραγγελία ή νέο 155;
Αν θέλεις μου λες. Με ενδιαφέρει ΑΜΕΣΑ!
 
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας και ειδικά τον Πέτρο.

Σήμερα πήγα σε γνωστό οπλοπωλείο της Θεσσαλονίκης και είδα το MP27 με τσοκ, καινούριο, από κοντά. Απογοήτευση.

Ανοιγόκλεινε πάρα πολύ δύσκολα, σαν να είχε πρόβλημα. Είναι όλα έτσι; Αυτό διορθώνεται σχετικά εύκολα με κατάλληλη επέμβαση (λύσιμο, γυαλόχαρτο) ή μόνο με τη χρήση και αν;

Έλεγξα την εφαρμογή των τσοκ στην κάννη με σπαστό πλαστικό καλαμάκι και προς τις δύο κατευθύνσεις. Προς τα έξω δεν είχε δόντι, προς τα μέσα το δόντι που είχε ήταν μάλλον ανομοιόμορφο, δεν είμαι όμως σίγουρος ότι το έλεγξα με αρκετή ακρίβεια.

Το όπλο ήταν σε άθλια κατάσταση, είχε κάτι καφέ σαν σκουριά στη μεριά της βάσης προς το κοντάκι και βρώμικες κάνες από πυροβολισμούς. Έτσι πουλάνε τα όπλα τα μαγαζιά και λένε ότι είναι από τράπεζα δοκιμών ή έτυχα στην περίπτωση;
Όντως τα όπλα δοκιμάζονται πριν φύγουν από το εργοστάσιο, αυτό που μοιάζει σκουριά μάλλον είναι cosmoline αν το γράφω σωστά, ένα γράσο αντισκοριακο
 
Μεταφέρω την ερώτηση στο σωστό πρόσωπο....

Καλορίζικο και καλοντούφεκο.
Τι μοντέλο είναι αυτό φίλε; Πρώτη φορά το βλέπω. Παραγγελία ή νέο 155;
Αν θέλεις μου λες. Με ενδιαφέρει ΑΜΕΣΑ!
Είναι η 155 αριστερή σε ξύλινη έκδοση.
Βάρος 3.070
3 τσοκ
Έτος κατασκευής 5-2019
71 πόντους κάνη
550€
 
Έτοιμη λοιπόν για την πρώτη 100αδα για να "στρώση"..
View attachment 32878View attachment 32879
Πέτρο καλορίζικο το όπλο!!!! Μια συμβουλή φίλε.Κανε έναν καλό καθαρισμό και ριξε 150 200 φυσίγγια πριν γυρίσεις το ελατήριο όπως ακριβώς λέει το manual.Τα έχουμε ξαναγράψει εδώ απλά στο γράφω για να μη κάνεις το λάθος που κάνουν κάποιοι και μετα έχουν προβλήματα.Οτι λέει το manual!!!
 
Πέτρο καλορίζικο το όπλο!!!! Μια συμβουλή φίλε.Κανε έναν καλό καθαρισμό και ριξε 150 200 φυσίγγια πριν γυρίσεις το ελατήριο όπως ακριβώς λέει το manual.Τα έχουμε ξαναγράψει εδώ απλά στο γράφω για να μη κάνεις το λάθος που κάνουν κάποιοι και μετα έχουν προβλήματα.Οτι λέει το manual!!!
Αυτό ακριβώς έχω σκοπό να κάνω.. ελπίζω μόνο να μην έβαλε χέρι στο πιστόνι ο οπλουργος..
 
Είναι η 155 αριστερή σε ξύλινη έκδοση.
Βάρος 3.070
3 τσοκ
Έτος κατασκευής 5-2019
71 πόντους κάνη
550€
Ευχαριστώ για την απάντηση.
Ωστόσο, αν ξέρεις, να μου πεις θα ήταν η ίδια αν ήταν δεξιά; Γιατί πλέον των (υπέροχων) ξύλων βλέπω και άλλο πέλμα. Στη ξύλινη με χάλαγε εκείνο το τεράστιο πέλμα. Σαν γαλότσα ήταν...
Θα πήγαινα στη πλαστική μόνο γι΄αυτό.
 
Ευχαριστώ για την απάντηση.
Ωστόσο, αν ξέρεις, να μου πεις θα ήταν η ίδια αν ήταν δεξιά; Γιατί πλέον των (υπέροχων) ξύλων βλέπω και άλλο πέλμα. Στη ξύλινη με χάλαγε εκείνο το τεράστιο πέλμα. Σαν γαλότσα ήταν...
Θα πήγαινα στη πλαστική μόνο γι΄αυτό.
Χμμ.. δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια, αλλά νομίζω, χωρίς να είμαι σίγουρος, ότι η "γαλότσα" μπαίνει στις σούπερ μάγκνουμ, εμένα έχει το κλασικό πέλμα που είχα και στην 153..
 
Back
Top