Baikal Team

Για τρυγόνια για 3 άστρα και φουλ καλά είσαι.το πρωί το πρώτο μισάωρο βάλε μόνο διασποράς του δορκα.. αμα κυνηγήσεις μέσα σε δεντρα s kill διασποράς ν8.
Ναι τα s kill ειναι πολυ καλα δε ζοριζοντε και οι εξωλκεις αφου μενει μονο το παφυλο αχαχαχαχαχαχαχα
 
Ναι φίλε μου και εγώ για direct σκεφτόμουνα αλλά έλεγα το direct 34γρ που είναι απλά λίγο ακριβή τιμή εχει σε σχέση με το 32γρ
. Επίσης και την gorilla elix 34 γρ σκεφτομαι ειναι και 25 φισιγγιων.
Επίσης το 34 direct σε σχέση με το 32 direct θα έχει μεγαλύτερη άνοιγμα τουφεκιας λόγο σκαγιων ή θα πάει πιο σφιχτή μπάλα λόγο της μεγαλύτερης γομωσης( λόγο καλοκαιριού)???
Θα σου βγαίνουνε τα τρυγόνια στα 10-12 μέτρα και θέλεις υπερ-διασποράς;
 
Ναι φίλε μου και εγώ για direct σκεφτόμουνα αλλά έλεγα το direct 34γρ που είναι απλά λίγο ακριβή τιμή εχει σε σχέση με το 32γρ
. Επίσης και την gorilla elix 34 γρ σκεφτομαι ειναι και 25 φισιγγιων.
Επίσης το 34 direct σε σχέση με το 32 direct θα έχει μεγαλύτερη άνοιγμα τουφεκιας λόγο σκαγιων ή θα πάει πιο σφιχτή μπάλα λόγο της μεγαλύτερης γομωσης( λόγο καλοκαιριού)???
Μείνε στα 32 γρ για καλοκαίρι.
Τα Gorilla αν θυμάμαι δεν εχουν ελικοειδή διασπορέα. Αν σε ενδιαφέρει το πιο γρήγορο άνοιγμα τουφεκιάς δές το βύσμα και σύγκρινε.
 
Καλημέρα μάγκες. Γιατί περνω καλύτερα αποτελέσματα με φισιγγια χαμηλων γομωσεων(π.χ 30γρ) στα ψιλά σκάγια σε σχέση με βαριές γομωσεις 34και πάνω στα ψιλά σκάγια. Δεν έπρεπε να παρω καλύτερα αποτελέσματα με βαριές λόγο παραπάνω σκαγιων???
Δικαννακι ij43 made in cccp 70χιλ θαλαμη 3-1 σταθερά τσοκαρισματα
 
Καλημέρα μάγκες. Γιατί περνω καλύτερα αποτελέσματα με φισιγγια χαμηλων γομωσεων(π.χ 30γρ) στα ψιλά σκάγια σε σχέση με βαριές γομωσεις 34και πάνω στα ψιλά σκάγια. Δεν έπρεπε να παρω καλύτερα αποτελέσματα με βαριές λόγο παραπάνω σκαγιων???
Δικαννακι ij43 made in cccp 70χιλ θαλαμη 3-1 σταθερά τσοκαρισματα
Επειδή κάνει ζέστη.
 
Καλημέρα μάγκες. Γιατί περνω καλύτερα αποτελέσματα με φισιγγια χαμηλων γομωσεων(π.χ 30γρ) στα ψιλά σκάγια σε σχέση με βαριές γομωσεις 34και πάνω στα ψιλά σκάγια. Δεν έπρεπε να παρω καλύτερα αποτελέσματα με βαριές λόγο παραπάνω σκαγιων???
Δικαννακι ij43 made in cccp 70χιλ θαλαμη 3-1 σταθερά τσοκαρισματα
Γιατί στο στόχο πηγαινουν περισσότερα σκάγια στην καλύτερη κατάσταση(λεία και στρογγυλα)σε σχέση με τα περισσότερα γραμμάρια που στιμωγνονται λόγω στενου αυλου (18.2) και στραπατσαρονται.
Στα ψιλά δουλευε 28-30-31 και χοντρά 33-34!!!
 
Καλημέρα μάγκες. Γιατί περνω καλύτερα αποτελέσματα με φισιγγια χαμηλων γομωσεων(π.χ 30γρ) στα ψιλά σκάγια σε σχέση με βαριές γομωσεις 34και πάνω στα ψιλά σκάγια. Δεν έπρεπε να παρω καλύτερα αποτελέσματα με βαριές λόγο παραπάνω σκαγιων???
Δικαννακι ij43 made in cccp 70χιλ θαλαμη 3-1 σταθερά τσοκαρισματα
οχι δεν θα επρεπε..τα καλυτερα αποτελεσματα θα τα δεις με τα βαρη που σου αναφερει ο Αριστος..
τα 34γρ αστα για τον χειμωνα..Αν κ αυτα τα οπλα δεν χρειαζονται το κατι παραπανω...επισης δοκιμασε φυσιγγια με μαλλινη ταπα κ μισοταπα κ θα εχεις πολυ καλα αποτελεσματα..
 
Καλησπέρα μπαικαλακιδες και μη!
Έχω στην κατοχή μου ένα πλαγιοκαννο Baikal δισκανδαλο με απλούς εξολκεις( IZH-43). Σήμερα μετά από τουφεκια το όπλο άνοιξε μόνο του. Πρώτη φορά που μου το κάνει και προφανώς χεστηκα πάνω μου και διέκοψα το κυνήγι.
Θα το πάω σε οπλουργο την Παρασκευή απλά μήπως ξέρετε που μπορεί να οφείλεται αυτό;;
Να διευκρινίσω ότι το όπλο το έχω 5 χρόνια και ρίχνω κάθε χρόνο κάπου 500 φυσίγγια με φυσιολογικές πιέσεις 500-700bar. Θεωρώ δεν δικαιολογειτε με τέτοια χρήση αυτό το όπλο να βγάλει πρόβλημα
 
Καλησπέρα μπαικαλακιδες και μη!
Έχω στην κατοχή μου ένα πλαγιοκαννο Baikal δισκανδαλο με απλούς εξολκεις( IZH-43). Σήμερα μετά από τουφεκια το όπλο άνοιξε μόνο του. Πρώτη φορά που μου το κάνει και προφανώς χεστηκα πάνω μου και διέκοψα το κυνήγι.
Θα το πάω σε οπλουργο την Παρασκευή απλά μήπως ξέρετε που μπορεί να οφείλεται αυτό;;
Να διευκρινίσω ότι το όπλο το έχω 5 χρόνια και ρίχνω κάθε χρόνο κάπου 500 φυσίγγια με φυσιολογικές πιέσεις 500-700bar. Θεωρώ δεν δικαιολογειτε με τέτοια χρήση αυτό το όπλο να βγάλει πρόβλημα
Καινούργιο το πήρες η μεταχειρισμένο?
 
Καλησπέρα μπαικαλακιδες και μη!
Έχω στην κατοχή μου ένα πλαγιοκαννο Baikal δισκανδαλο με απλούς εξολκεις( IZH-43). Σήμερα μετά από τουφεκια το όπλο άνοιξε μόνο του. Πρώτη φορά που μου το κάνει και προφανώς χεστηκα πάνω μου και διέκοψα το κυνήγι.
Θα το πάω σε οπλουργο την Παρασκευή απλά μήπως ξέρετε που μπορεί να οφείλεται αυτό;;
Να διευκρινίσω ότι το όπλο το έχω 5 χρόνια και ρίχνω κάθε χρόνο κάπου 500 φυσίγγια με φυσιολογικές πιέσεις 500-700bar. Θεωρώ δεν δικαιολογειτε με τέτοια χρήση αυτό το όπλο να βγάλει πρόβλημα
Έτυχε , μην αγχώνεσαι. Εγώ με ποζε baikal ρίχνω 500 φυσίγγια τη μέρα στο σκοπευτήριο και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Απλά έτυχε σε εσενα....
 
Καλησπέρα μπαικαλακιδες και μη!
Έχω στην κατοχή μου ένα πλαγιοκαννο Baikal δισκανδαλο με απλούς εξολκεις( IZH-43). Σήμερα μετά από τουφεκια το όπλο άνοιξε μόνο του. Πρώτη φορά που μου το κάνει και προφανώς χεστηκα πάνω μου και διέκοψα το κυνήγι.
Θα το πάω σε οπλουργο την Παρασκευή απλά μήπως ξέρετε που μπορεί να οφείλεται αυτό;;
Να διευκρινίσω ότι το όπλο το έχω 5 χρόνια και ρίχνω κάθε χρόνο κάπου 500 φυσίγγια με φυσιολογικές πιέσεις 500-700bar. Θεωρώ δεν δικαιολογειτε με τέτοια χρήση αυτό το όπλο να βγάλει πρόβλημα
Μια περιπτωση ειναι να μην ειχε κλησει κανονικα το οπλο και να μην το προσεξες.......αυτο εχει ξαναγινει σε κυνηγο σε βιαστικη βολη......
Σε διαφορετικη περιπτωση καλο θα ηταν να παει σε οπλουργο για ελεγχο.
 
Καλησπέρα παιδιά!
Επανέρχομαι στο θέμα που είχα με το baikal που άνοιγε κατά τον πυροβολισμό...το πήγα σε οπλουργο και μου είπε ότι εχει φαγωθεί το ωστηριο και ότι θα με ενημερώσει για την τιμή αύριο...ξερετε κάτι για αυτό το μέρος του όπλου; από τι μπορεί να φαγώθηκε;
 
Χαιρετώ την όμορφη παρέα του HL. Έχω στην κατοχή μου ένα mp155 το οποίο και αγόρασα πριν 4 χρόνια ,όταν και άρχισα να ασχολούμαι με το κυνήγι του λαγού. Παράπονο μέχρι στιγμής δεν έχω από το τουφέκι μου, με κάθεται καλά και έμαθα τις ιδιοτροπίες του. Απλώς μόλις έπεσα πάνω σε μια αγγελία επετειακής M1 Super 90 το μυαλό μου άρχισε να σκέφτεται την μετάβαση από το Baikal σε κάτι πιο ποιοτικό όπως το Benelli.
Το Baikal συνοδεύεται και με ένα Brain choke TM,το Benelli το επώμισα και είναι στα μέτρα μου.
Αξίζει λέτε να πουλήσω την Ρωσίδα για τα μάτια αυτής της Ιταλίδας;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 
Χαιρετώ την όμορφη παρέα του HL. Έχω στην κατοχή μου ένα mp155 το οποίο και αγόρασα πριν 4 χρόνια ,όταν και άρχισα να ασχολούμαι με το κυνήγι του λαγού. Παράπονο μέχρι στιγμής δεν έχω από το τουφέκι μου, με κάθεται καλά και έμαθα τις ιδιοτροπίες του. Απλώς μόλις έπεσα πάνω σε μια αγγελία επετειακής M1 Super 90 το μυαλό μου άρχισε να σκέφτεται την μετάβαση από το Baikal σε κάτι πιο ποιοτικό όπως το Benelli.
Το Baikal συνοδεύεται και με ένα Brain choke TM,το Benelli το επώμισα και είναι στα μέτρα μου.
Αξίζει λέτε να πουλήσω την Ρωσίδα για τα μάτια αυτής της Ιταλίδας;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Για μένα αξιζει. Την έχει ένα μέλος της ομάδας μου στο λαγό και είναι μια χαρά όπλο
 
Back
Top