Baikal Team

Φιλε μου το ξερω το οργανο αυτο ...απλα ηθελα να ξερω αν λεμε το ιδιο....εμπασυ περιπτωσει ειναι ενα οργανο που εχουν καποιο σοβαροι οπλουργοι...εσυ εχεις τετοιο οργανο και εκενες μετρησεις?????η πηγες σε οπλουργο και τα ειδατε μαζι????
Σε μαγαζι με ειδη κυνηγιου! Αυτος το διαβαζε κ μαλιστα αναροτιωταν κ τα μετρισε παλι!
 
Πάντως με τοις κανες από το 155 κάτι δεν πάει καλά είναι ποιο ανηχτες από αυτά που γράφουν
Αυτο συμβαινει Θοδωρε σε ολα τα οπλα σχεδον...υπαρχουν διαφορες απο χωρα σε χωρα στα ιδια ονομαστικα τσοκαρισματα....οπως και με τα σκαγια....αλλα τα 4αρια εδω και αλλα στην Αμερικη...
 
Πριν λιγο βρηκα μια ροδελα κ την μετρισα με ψηφιακο παχυμετρο κ ειναι 18,47 την περασα μεσα στην κανη της 155 κ σφηνωσε στα 23 εκατοστα, σας λεει κατι αυτο???
Δυστυχως δεν μπορω να ανεβασω φωτο, για το αληθες της υποθεσης!
Υ.Γ οποιος εχει μπ 155 μπορει να το κανει κ μονος του, επισης κ τοζ 34
 
Πριν λιγο βρηκα μια ροδελα κ την μετρισα με ψηφιακο παχυμετρο κ ειναι 18,47 την περασα μεσα στην κανη της 155 κ σφηνωσε στα 23 εκατοστα, σας λεει κατι αυτο???
Δυστυχως δεν μπορω να ανεβασω φωτο, για το αληθες της υποθεσης!
Υ.Γ οποιος εχει μπ 155 μπορει να το κανει κ μονος του, επισης κ τοζ 34
Φιλε σε πιστευουμε δε σε ειπαμε ψευτη απλα μας φενετε πολυ περιεργο φιλικα παντα καινοταν ο αλλος εχει σει ενα σκασμο ρωσικα οπως ο ηρακλης πχ ειναι επομενο να ειναι επιφυλακτικος οπως ολοι μας
 
Πριν λιγο βρηκα μια ροδελα κ την μετρισα με ψηφιακο παχυμετρο κ ειναι 18,47 την περασα μεσα στην κανη της 155 κ σφηνωσε στα 23 εκατοστα, σας λεει κατι αυτο???
Δυστυχως δεν μπορω να ανεβασω φωτο, για το αληθες της υποθεσης!
Υ.Γ οποιος εχει μπ 155 μπορει να το κανει κ μονος του, επισης κ τοζ 34
Δεν ειπε κανεις οτι λες ψεματα...ομως αυτη η διαπιστωση δεν μπορει να θεωρηθει πως τα Baikal διαθετουν καννες με προοδευτικο τσοκαρισμα.......μπορει να υπαρχει και σε αλλα οπλα αυτο........λες να εισαι ο πρωτος που το βλεπει αυτο.....λες να μην το γνωριζουν καποιοι που εχουν ασχωληθει πολυ περισσοτερο απο εμας???ειναι δυνατον να υφισταται τετοιο πραγμα και να μην το αναφερει ως ενα ''υπερ'' η εταιρια???ειναι δυνατον???απλα σκεψου το......
 
Δεν ειπε κανεις οτι λες ψεματα...ομως αυτη η διαπιστωση δεν μπορει να θεωρηθει πως τα Baikal διαθετουν καννες με προοδευτικο τσοκαρισμα.......μπορει να υπαρχει και σε αλλα οπλα αυτο........λες να εισαι ο πρωτος που το βλεπει αυτο.....λες να μην το γνωριζουν καποιοι που εχουν ασχωληθει πολυ περισσοτερο απο εμας???ειναι δυνατον να υφισταται τετοιο πραγμα και να μην το αναφερει ως ενα ''υπερ'' ???ειναι δυνατον???απλα σκεψου το......
Δεν μπορω να μπω στο μυαλο των ρωσων, το γιατι κ πως, ισως να μην ειναι κ τοσο συμαντικο σε τελικη αναλυση!
Απο οτι εχω διαπιστωση εκ πειρας ελαχιστη εως αμελητεα εναι η διαφορα μεταξυ αυλων κ κανης, ολη η ουσια βρισκεται στο κοντακι κ σε αυτον που βρισκεται πισω απο αυτο!
 
Οπως ειχα ξανα πει εχω ενα ποζε izh 27 αυτοματους εξολκεις δισκανδαλο σταθερα τσοκ!
Και θελω να μου πει καποιος αν μπορω να αλλαξω την κανη που εχω,με κανη που εχει ενναλασωμενα τσοκ!!
Σε δυο μαγαζια που πηγα,ο ενας ειπε δεν υπαρχουν ανταλακτικα για ακριβα οπλα,θα βρεις για αυτο;πουλα αυτο που εχεις και παρε ενα οπως το θες!
Και ο δευτερος δεν σε συμφερει,ποσα χρηματα διαθετεις,παρε αλλο!!
Απαντηση ομως δεν μου εδωσαν,!στο πρωτο καταστημα που αναφερομαι,πηγαινω πολυ σπανια και σε αναγκη λογο συμπεριφορας και κακης εξυπηρετησης!
 
Οπως ειχα ξανα πει εχω ενα ποζε izh 27 αυτοματους εξολκεις δισκανδαλο σταθερα τσοκ!
Και θελω να μου πει καποιος αν μπορω να αλλαξω την κανη που εχω,με κανη που εχει ενναλασωμενα τσοκ!!
Σε δυο μαγαζια που πηγα,ο ενας ειπε δεν υπαρχουν ανταλακτικα για ακριβα οπλα,θα βρεις για αυτο;πουλα αυτο που εχεις και παρε ενα οπως το θες!
Και ο δευτερος δεν σε συμφερει,ποσα χρηματα διαθετεις,παρε αλλο!!
Απαντηση ομως δεν μου εδωσαν,!στο πρωτο καταστημα που αναφερομαι,πηγαινω πολυ σπανια και σε αναγκη λογο συμπεριφορας και κακης εξυπηρετησης!
Δυστυχώς φίλε Γρηγόρη νομίζω ότι αυτοί που σε απέτρεψαν από την αγορά καινούριας κάννης έχουν δίκιο. Γενικά να υπολογίζεις ότι οι κάννες σε ένα όπλο αξίζουν περίπου το 50 - 60% του συνολικού όπλου ( γενικά λίγο πάνω από το 50%) . Αν λοιπόν η αξία ενός καινούριου όπλου είναι 700€ - κάπου εκεί είναι - θα κληθείς να πληρώσεις για καινούριες κάννες γύρω στα 400€ . Αν υπολογίσεις το ρίσκο να θέλουν οι νέες κάννες κάποια προσαρμογή στην παλαιά βάση από οπλουργό και το τρέξιμο στην αστυνομία να δηλώσεις τις νέες κάννες που θα έχουν άλλο αριθμό από τις παλιές και με δεδομένο ότι βρίσκεις με τα ίδια λεφτά περίπου , ίσως και λιγότερα - στο διαδίκτυο βρίσκεις με 350€ - μεταχειρισμένα όπλα , που έχουν αυτά που θέλεις, το πράγμα μάλλον είναι ασύμφορο .
 
Οπως ειχα ξανα πει εχω ενα ποζε izh 27 αυτοματους εξολκεις δισκανδαλο σταθερα τσοκ!
Και θελω να μου πει καποιος αν μπορω να αλλαξω την κανη που εχω,με κανη που εχει ενναλασωμενα τσοκ!!
Σε δυο μαγαζια που πηγα,ο ενας ειπε δεν υπαρχουν ανταλακτικα για ακριβα οπλα,θα βρεις για αυτο;πουλα αυτο που εχεις και παρε ενα οπως το θες!
Και ο δευτερος δεν σε συμφερει,ποσα χρηματα διαθετεις,παρε αλλο!!
Απαντηση ομως δεν μου εδωσαν,!στο πρωτο καταστημα που αναφερομαι,πηγαινω πολυ σπανια και σε αναγκη λογο συμπεριφορας και κακης εξυπηρετησης!
Ετσι ακριβως ειναι φιλε μου δυστιχως......θα σου κοστισει ενα σωρο λεφτα και τρεξιμο σε αστυνομιες για αδειες...και που σιγουρα θα χρειαστει εφαρμογη απο οπλουργο με οτι αυτο συνεπαγεται οικονομικα.....
 
Back
Top