Baikal Team

Παιδιά με το αντίστοιχο gemini ported 1* όπως παραπάνω δοκίμασε ο Στράτος, σε δράμια το εχει δοκιμάσει κάποιος πως αποδίδει;
Σε 9βολα & 12βολα.
Επισης με το kicks full θα ηθελα να ξερω τη διαφορά σε σχέση με του Gemini.
 
Last edited:
Μου έκανε εμπλοκή η 155. Το κλειστρο κόλλησε ανοιχτό.
Το πίσω μέρος του κλείστρου σφινωσε στην πλάτη του κόσμου του όπλου.
Έβγαλα την σκανδάλη κ με κατσαβίδι εσμπροξα το κλιστρο μπροστά μια από την μια μεριά κ μια πο την άλλη κ ξεκολισε-ηρθε μπροστά. Πιθανόν γιατί έριξα μαγκνουμ φυσίγγια χωρίς να ρυθμίσω τα αέρια, τα οποία έστειλαν το κλιστρο με δύναμη πίσω κ σφινωσε
Γιαννη το πιθανοτερο ειναι να καβαλησε σπιρα το ελατηριο επαναταξης γυρο απο τν αποθηκη κοιτα για καμια σπειρα που να ειναι λιγο στραβη
 
Αυτό λόγο καλής ρύθμισης αεριων; έφαγε ζόρι κ καβάλησε;
Το οπλο μετα απο 100-150 βολές λεει το manual θέλει δυο στροφες γύρισμα προς τις βαριές γομωσεις. Απο το εργοστάσιο είναι προς τις ελαφριές. Νομίζω για magnum τα ρίχνεις μετα το " στρώσιμο" των 100-150 βολων. Εγω έτσι εκανα και δεν ειχα κανένα πρόβλημα απο 28gr εως 36 gr που εχω ρίξει.
 
Φίλε 28 τα ρίχνεις απολύτως απροβλημάτιστα. Δεν βλέπω λόγο να τα ρίχνω εγώ και να κολλάνε σε εσένα...ακολουθείς τις οδηγίες για το στρώσιμο του όπλου και όλα θα είναι άψογα..Απο τον Μάιο που πάω σκοπευτήριο με την 155 δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα (εκτός απο μία μάρκα φυσίγγια και μόνο)
Σχετικά με τα 24 υπάρχουν πολλά όπλα για τα οποία η γόμωση αυτή αποτελεί πρόβλημα. Εγώ έχω ρίξει μόνο μια πεντάδα στο αέρα και τα πήγε χωρίς εμπλοκή.
 
Φίλε 28 τα ρίχνεις απολύτως απροβλημάτιστα. Δεν βλέπω λόγο να τα ρίχνω εγώ και να κολλάνε σε εσένα...ακολουθείς τις οδηγίες για το στρώσιμο του όπλου και όλα θα είναι άψογα..Απο τον Μάιο που πάω σκοπευτήριο με την 155 δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα (εκτός απο μία μάρκα φυσίγγια και μόνο)
Σχετικά με τα 24 υπάρχουν πολλά όπλα για τα οποία η γόμωση αυτή αποτελεί πρόβλημα. Εγώ έχω ρίξει μόνο μια πεντάδα στο αέρα και τα πήγε χωρίς εμπλοκή.
Αναφέρεσαι σε souper mag ;
 
Αναφέρεσαι σε souper mag ;
Όχι, έχεις δίκιο δεν το διευκρίνισα. Μιλώ για magnum μοντέλο. Και με την ευκαιρία που μου δίνεις να πω, πως η super magnum δεν έχει ιδιαίτερο νόημα για το κυνήγι. Είναι απόλυτη αμερικανιά. Χωρίς φυσικά να κρίνω κάποιον που την έχει. Αλλά αφού ο Vaggelis ψάχνει να αγοράσει θεωρώ σωστό να το αναφέρω. Νομίζω αντικατοπτρίζεται και στην τιμή: ο καλκα την έχει με 15 ευρώ μόνο διαφορά και σου δίνει και επιπλέον τσοκ +5 δώρο! Αυτό δείχνει οτι δεν φεύγει εύκολα το μοντέλο...
*Εννοείται και πάλι οτι τα παραπάνω είναι προσωπική άποψη...
 
Κανωνικα θέλει πριν και μετά να δουμε διαφορετική το έχω κάνει και εγώ σε +10 πετηχε το πηραμα
Συγκρινα το γνήσιο 1* για steel με το Gemini κ το γνήσιο ήτανε καλύτερα, οπότε αν τώρα βγει καλύτερο από το γνήσιο θα είναι κ καλύτερο από το Gemini οπως το αγόρασα ;)
 
Εχουν καποια λογικη οι τρύπες? Γτ βλεπω τα φάλτσα ειναι στις μισες προς την μια κατευθυνση, και στις αλλες τρυπες αντιθετα...Συνηθως ολα τα φάλτσα πανε προς μια κατεύθυνση..
Σε ξεγελάει η φώτο. Βλέπεις τις απέναντι τρύπες. Όλες έχουν την ίδια κατεύθυνση
 
Back
Top