Baikal Team

Παρε μια δεκαδα WAIDMANNSHEIL ROTTWEIL σε νο2 η νο3 και μην εχεις αγχος τα ριχνει ανετα το δικανο σου
Ωραία φυσίγγια Άλεξ ποιοτικά, τα έριχνα πριν 4-5 χρόνια. Από περιέργεια άνοιξα ένα να δω τα υλικά του, πυρίτιδα F2X36 κάλυκας gordon συγκεντρωτήρας b&p. Θεώρησα σωστό να ρωτήσω τους Ιταλούς στέλνοντας τις φωτογραφίες των υλικών, η απάντηση που πήρα είναι ότι η rottweil προμηθεύεται υλικά από την Β&Ρ τα τελευταία 20+ χρόνια γεμίζοντας τα στην Γερμανία.
Επιστρέφω στην χώρα μας να καταλήξω στο δια ταύτα:
WAIDMANNSHEIL ROTTWEIL 11,0€ τα δέκα φυσίγγια. 27,50€ τα 25 φυσίγγια.
MB LONG RANGE το πράσινο κουτί 25 φυσίγγια 11,0€.
 
Ο μαγαζατορας με το κυνηγετικό κατάστημα στα γρεβενα μου προτειναι τα jordan τα μπλε σε 33 γρ νομίζω. Το συγκεκριμένο φυσιγγι το έριχνα πριν χρόνια σε 8αρι στις τσίχλες κ ήμουν πολύ ικανοποιημένος . Έχεις κάποιος αποψη ;
 
Ο μαγαζατορας με το κυνηγετικό κατάστημα στα γρεβενα μου προτειναι τα jordan τα μπλε σε 33 γρ νομίζω. Το συγκεκριμένο φυσιγγι το έριχνα πριν χρόνια σε 8αρι στις τσίχλες κ ήμουν πολύ ικανοποιημένος . Έχεις κάποιος αποψη ;
ναι ,μπορεις να το χρησιμοποιησης ανετα ,πολυ καλο φυσιγγι με mb32 ,μπορεις να αλλαζεις μονο τα νουμερα και να κανεις ολα τα κυνηγια με το δικανακι.
 
Από δράμια έχουμε κάποια πρόταση ;
remigton
federal
Baschieri Pellagri
rottewil
Γενικα αυτα με μαλινη ταπα ριχτα με την καννη με το ανοιχτο τσοκαρισμα ο ασσος θα στα φτινει τα αμερικανικα που εχουν συγκεντροτιρα ριχτα κ με τον ασσο
 
Παλια στο Τέξας....sarcastic.
Όπως ξαναείπα ο καλυκας στα φετινα waidmannshell γράφει ROTTWEIL GERMANY..Με gordon δεν τα έχω πετύχει ποτέ ..αλλά για να το λέει ο Νίκος..
Την πυρίτιδα ήθελα να εξακριβώσω αλλά μου απάντησε υπάλληλος της b&p ολοκληρωμένα.
Η απάντηση του ηταν η εξής, τα υλικά ειναι της μπασκιερι, f2x36 κάλυκες γκορτον συγκεντρωτηρες.
Ένα τρένο υλικά φεύγει απο την Μπολόνια και πηγαίνει στην Γερμανία, τα φυσίγγια τα φτιάχνει η ίδια (rottweil)
Την ερώτηση την έκανα το 2015 τα φυσίγγια τα είχα αγοράσει το 2013 αν θυμάμαι καλά.
Τώρα τι αλλαγές ή συμφωνίες έχουν οι δυο εταιρίες δεν γνωρίζω Τάσο
 
Παιδιά απο τον σπαστό μειωτήρα της 155 μου λείπει ενα κομμματι και πρόχειρα έχω ενα ξυλακι έξτρα γιατι αλλιώς παίρνει 3 φυσίγγια η αποθήκη. Ξέρετε που θα βρώ το κομμάτι που λείπει; Ειναι βιδωτό.Πηρα τηλ σε δυο μαγαζιά και δε γνώριζαν οτι ειναι ετσι ο μειωτήρας ενω πουλάνε το ιδιο όπλο.
Lubhvho
https://imgur.com/a/Lubhvho
Lubhvho

Lubhvho
 
Παιδιά απο τον σπαστό μειωτήρα της 155 μου λείπει ενα κομμματι και πρόχειρα έχω ενα ξυλακι έξτρα γιατι αλλιώς παίρνει 3 φυσίγγια η αποθήκη. Ξέρετε που θα βρώ το κομμάτι που λείπει; Ειναι βιδωτό.Πηρα τηλ σε δυο μαγαζιά και δε γνώριζαν οτι ειναι ετσι ο μειωτήρας ενω πουλάνε το ιδιο όπλο.
Lubhvho
https://imgur.com/a/Lubhvho
Lubhvho

Lubhvho
Είναι ο Κύργιας κανένα από τα δύο μαγαζιά που ρώτησες; Θα μου έκανε εντυεντύνα μην τόχει. Βλέπεις είναι και ο αντιπρόσωπος.
 
Καλησπέρα στην παρεα . Είμαι κάτοχος ενος baikal s/p iz 27 made in ussr . Ήταν το πρωτο όπλο που μου είχε χαρίσει ο πατέρας μου . Επειδή τον τελευταίο καιρό πηγαίνω με έναν χωριανο μου για λαγό και επειδή το νοσταλγισα και λίγο και επειδή θέλω να το παίξω και λίγο παραδοσιακος και λέω να αφήσω την καραμπίνα μόνο για τις μπεκάτσες θέλω τη βοήθεια σας σε δύο θέματα :
1) τι φυσίγγια μπορώ να χρησιμοποιήσω για λαγό κ τι δραμια που να μην έχουν πολλές πιέσεις και να μην την ακούω με κάθε τουφεκιά ( ψαχτηκα λίγο στον τόπο μου στα Γρεβενά κ δεν βρήκα 3αρια στα 32γρ. Και θέλω τα φώτα σας)
2) το κοντάκι είναι πολύ κοντό για μένα είμαι 1,83 και το κοντάκι πρέπει να είναι γύρω στους 36 πόντους . Τι μπορώ να προσθέσω για να το μακρύνω λίγο
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Καλησπερα φιλε,
Ειχα το ίδιο οπλο. Εριχνα μόνο λαμπρο καφε 33γρ νο 4 για πρώτη και remi express no 4 kai no 2 στην δεύτερη. Δεύτερη εριχνα μόνο για χαριστική.
Στο κοντακι θα βάλεις cervelati προεκτάσεις μέχρι να έρθει το μηκος εκεί που θες. Στην ραχη θα βάλεις μια προσθήκη αρχικά από χαρτί για να βρεις το σωστό ύψος. Μόλις το κάνεις στείλε μου μνμ να σου πω τι θα κάνεις μετα
 
Back
Top