Armas 10ga side by side

Ακαψουλοτους μπωρω ανετα εχω φερει και αλες φορες αλλα υπαρχουν και ιταλια
Οντος με την σπ2 θα κανει παπαδες απο τη λιγη εμπηρια παντος και στα κοντα βαρας ποιο ευκολα απο 12 για μακρια δεν σηζηταμε
Βασηκα το θελω μονο για καρτερι παπια και για καμια φασα αλλα και να εχω και κατι διαφορετικο
Μου εχέι κοληση αμερικανητιδαffff
 
Πως το έχεις φανταστεί το κυνήγι με το 10αρι; Να το έχεις δίπλα σου γεμάτο και να το πιάνεις οποτε χρειάζεται, αφήνοντας το 12αρι ή να βγαίνεις εξολοκλήρου με αυτό;
Να πηγενω μονο με αυτο το βαρος δεν με ενοχλει γιατι δεν το κουβαλαω αλλα πηστεψεμε αν θα ριξεις με 10αρη θα παθει πλακα ποσο ευκολα βαρας και απο ανακρουση μη φανταστεις τρελα πραγματα έγω δεν ηδα διαφορες μπωρω να σου πω οτι με 55γρ κλοτσαει λιγο
 
Δεν είναι Αμερικανητηδα. Όποιος έχει ασχοληθεί με την Long range τουφεκια και εχει δει και φτιαξει φυσηγγια που καταβαλουν το θηραμα 80 και ακομα και 100μ και έχει την ευχέρεια να ασχοληθη με cal10. Όχι για να αύξηση τα μέτρα. Για να έχει ποιο πολες πιθανότητες στα μετρά αυτά. Το διαμέτριμα αυτό το έχω στο μυαλό μου σαν δεύτερο όπλο μέσα στην φιλαχτρα με γομοσεις γιρο στα 60 γρ όχι παραπάνω. Με ψαγμενη βησματοση και σκαγια ΒΒ και 6-0.
 
Ρε εδω καναμε το 12αρη να βαραει επανελημενα στα 60 μετρα και τωρα με αυτο δεν θα δουμε αλλα εργα........sarcastic..sarcastic..sarcastic.

Γιαυτο σας ειπα οτι θα γηρναει ολη η λιμνη και θα σας κοιταει με ανοιχτο το στομα.......
Λίγα είναι τα 80 -100 m??.sarcastic.
 
Το ειχε ενας φιλος μου γουρουνας την sp10 δεν ξερω τη απεγηνε γιατι εχει φυγει γερμανια παντος ολοι ειχαν να λενε γιαυτο το οπλο πως τσαλακονε τα γουρουνια με δραμια σε μεγαλες αποατααεις εγω το ειχα δοκημασει κανα 50αρια φυσηγγια κατι φεντεραλ δεν εσηνα και πολυ σημασια τοτε ακομα ομως θυμαμε ποσο ευκολα κατεβαζα τοις κουρουνες στα 70+ λες και ειχε κατι μαγηκο αυτο το οπλο
 
Καλά όλα αυτά αλλά για μοναδικό όπλο μαζί μου, δεν θα το έκανα. Έχω δει με δεκάρι, σε λογικές αποστάσεις να περνάνε τα σκάγια τα παπιά "αέρας" και αυτά να συνεχίζουν σαν να μην τα βρήκε τίποτα. Μπορεί να κάνω λάθος αλλά το φαινόμενο του overkilling σε κοντινές αποστάσεις, νομίζω πως με το δεκάρι, μεγαλώνει πολύ.
Να το έχω ακουμπησμενο δίπλα μου για τα κοπάδια από χήνες και πάπιες που περνάνε στα 80 και στα 100 μέτρα, ναι. Να πάω μόνο με αυτό, όχι.
 
Καλά όλα αυτά αλλά για μοναδικό όπλο μαζί μου, δεν θα το έκανα. Έχω δει με δεκάρι, σε λογικές αποστάσεις να περνάνε τα σκάγια τα παπιά "αέρας" και αυτά να συνεχίζουν σαν να μην τα βρήκε τίποτα. Μπορεί να κάνω λάθος αλλά το φαινόμενο του overkilling σε κοντινές αποστάσεις, νομίζω πως με το δεκάρι, μεγαλώνει πολύ.
Να το έχω ακουμπησμενο δίπλα μου για τα κοπάδια από χήνες και πάπιες που περνάνε στα 80 και στα 100 μέτρα, ναι. Να πάω μόνο με αυτό, όχι.

Εγω απο την αλλη πολλη θα ηθελα εναν 10αρη καληκα να τον στρωματοποιησω με εξωτηκα ηλικα.........xm..xm..pray to God..pray to God..pray to God.
 
Φέτος δεν έχω κάνει ούτε μια νο λιμητ βολή. Είναι διπλα μου ο βενετατος και ολλο με τραβάει από τον ομο. .pop..sarcastic.Όχι τίποτα άλλο αλλά κουβαλαω και 2-3 πιραυλους μαζί μου και έχουν αρχίσει να σκουριαζουν.
 
Φέτος δεν έχω κάνει ούτε μια νο λιμητ βολή. Είναι διπλα μου ο βενετατος και ολλο με τραβάει από τον ομο. .pop..sarcastic.Όχι τίποτα άλλο αλλά κουβαλαω και 2-3 πιραυλους μαζί μου και έχουν αρχίσει να σκουριαζουν.
Φερτα να τα ριξω στις φασσες που ειμαι μονος μου και οπου θελω ριχνω
 
Φέτος δεν έχω κάνει ούτε μια νο λιμητ βολή. Είναι διπλα μου ο βενετατος και ολλο με τραβάει από τον ομο. .pop..sarcastic.Όχι τίποτα άλλο αλλά κουβαλαω και 2-3 πιραυλους μαζί μου και έχουν αρχίσει να σκουριαζουν.


Εεεε.....θα εχουν παρει υγρασια ....πετατα.....yelling..yelling..yelling.
 
Back
Top