Armas 10ga side by side

10 κομμάτια ήρθαν ελλάδα το ένα είναι αυτό

1* 3* τσοκάρισμα ,το όπλο έχει βάρος κοντά στα 5 κιλά αν θυμάμαι καλά,,,το έχουμε ρίξει σε φάσσα πάπια,,,θέλει χέρια γιατί την ακούς όχι αστεία
το όπλο θα μπει κατά 90% αγγελία

Φωτογραφίες κατωτέρω...
 
Last edited by a moderator:
breda να ειναι και ότι να'ναι !



το μεσαίο είναι το δεκάρι,,,ανεβάζω φώτο σε 2 λεπτά

10 κομμάτια ήρθαν ελλάδα το ένα είναι αυτό

1* 3* τσοκάρισμα ,το όπλο έχει βάρος κοντά στα 5 κιλά αν θυμάμαι καλά,,,το έχουμε ρίξει σε φάσσα πάπια,,,θέλει χέρια γιατί την ακούς όχι αστεία












το όπλο θα μπει κατά 90% αγγελία
Ωραίο και πολύ εντυπωσιακό ... .shake hands. ....... αλλά με τη BREDA τι σχέση έχει δεν κατάλαβα !!! .xm.
Αυτό είναι ισπανικό - "Armas Choy" από το Eibar ...... (από ότι βλέπω να γράφει στις κάννες στην 4η φωτο κι από ένα γρήγορο γκουγκλάρισμα):
http://www.ethnos.gr/opla/arthro/ta_megala_gia_ta_papia-64118926/
 
Φτιαγμενο για σενα,Τεο!!!!
Μη το χασεις,σε περιπτωση που το "ξεφορτωσει"ο Παυλος....
Με....ελαφρουτσικες γομωσεις των....45γρμ,θα ζωγραφιζει στα τσιχλοκοτσυφα!!.sarcastic.
Θα ξεκινάς περπατητό και θα ξεχνάς να γυρίσεις στο αμάξι...
 
το πρωτο οπλο που αγορασε ο πατερας μου ηταν μια χραπα χρουπα αμερικανηκη γιουντζηεστερ GAL 10 4 κιλα ,μαζη με 1000 καλυκες GAL 10 γιαυτο και την αγορασε το 1960 , τοτε υπηρχαν ακομα και καλυκες 10ριδες και ταπες , στην αρχη ολα καλα και με ωραιες τουφεκιες μετα απο μερικα χρονια δεν εβρησκε ευκολα καλυκες και αναγκαζωνταν να γεμηζει ξανα και ξανα πολλες φορες μεχρη να λιοσουν οι χαρτινοι καλυκες ,αλλα ειχε κανει την καραμπινα μονο γιατι δεν επερνε ευκολα την δευτερη σφαιρα ,λογο οτι ειχε ξαναρηχτει πολλες φορες , στης ταπες βρηκε καπια λυση εβαζε 12αρες που της τιληγε με εφημερηδα για να χορεσουν εφαρμοστα μεσα στον καλυκα , χαρτονακια εκοβε με ζγρομπια , ταπες ομως δεν μπορουσε , μεχρη και μπροστογεμη την γεμηζε μια και ηξερε απο εμπροστογεμη , εβαζε μεσα μονο την παφλα της σφαιρας με το καψουλι , μετα μαυρο μπαρουτι παλιοπανα η κετσε ταπομα και πανω τα σκαγια , στο τελος καταφερε και την ξεφορτοθηκε σε εναν συλεκτη της εποχης που την εβαλε στο τζακι του , και πηρε δυκανο 12αρι το 1965
 
Ξεθαβω αυτο το θεμα με το καλ10 γιατι μου εχει μπει στο μιαλο μου να παρω κανα τετοιο και με τρωει πολυ καιρο εχω κυνηγησει παλια με μια sp10 κατι κουρουνες και ακομα θυμαμε ποσο μακρια τοις εκοβα επησεις εχω ρηξει στη αμερικη μερικες τουφεκες και εντιποσιαστηκα μπωρω να πω μετα βεβαιωτητας οτι κλωτσαει λυγοτερο απο magnum 12
Το θεμα ειναι τα φυσηγγια γιατι εδω δεν σημφερει μονο ιδιογομοση τωρα που θα γυρισω θα κηταξω να φερω τα εργαλια πρωτα και μετα η αγορα
 
Πως το έχεις φανταστεί το κυνήγι με το 10αρι; Να το έχεις δίπλα σου γεμάτο και να το πιάνεις οποτε χρειάζεται, αφήνοντας το 12αρι ή να βγαίνεις εξολοκλήρου με αυτό;
 
Ξεθαβω αυτο το θεμα με το καλ10 γιατι μου εχει μπει στο μιαλο μου να παρω κανα τετοιο και με τρωει πολυ καιρο εχω κυνηγησει παλια με μια sp10 κατι κουρουνες και ακομα θυμαμε ποσο μακρια τοις εκοβα επησεις εχω ρηξει στη αμερικη μερικες τουφεκες και εντιποσιαστηκα μπωρω να πω μετα βεβαιωτητας οτι κλωτσαει λυγοτερο απο magnum 12
Το θεμα ειναι τα φυσηγγια γιατι εδω δεν σημφερει μονο ιδιογομοση τωρα που θα γυρισω θα κηταξω να φερω τα εργαλια πρωτα και μετα η αγορα
Θοδωρη ειχε καιρο που ζαχαρωνα ενα πλαγιο ζαμπαλα cal.10 και ηταν και κελεπουρι μονο 450 ευρω αλλα και απο βαρος αλλο ενα μηδενικο της τιμης του..βεβαια στα γουρουνια θα ταν καλο..μονο υλικα που θα βρεις σε αυτο το διαμετρημα ειναι το θεμα
 
Back
Top