App Νavigator

Δεν ξέρω αν το έθεσα σωστά αλλα ψάχνω ένα προγραμματάκι τύπου Google Earth το οποιο θα κάνω save τοποθεσίες η θα τις μαρκάρω με περιγραφή στον υπολογιστή και μετά να μπορώ να τις δω μέσω του κινητού η tablet.

Δηλαδή τώρα που τελειωσε το κυνήγι έχω βρει τα μέρη που πήγα και θέλω να τα κάνω save με περιγραφή και όταν τα χρειαστώ πάλι να μπορέσω να μπω από το κινητό μου και να οδηγήσω μέχρι εκεί, αν και δεν το χρειάζομαι μονο για το κυνήγι.
 
Δεν ξέρω αν το έθεσα σωστά αλλα ψάχνω ένα προγραμματάκι τύπου Google Earth το οποιο θα κάνω save τοποθεσίες η θα τις μαρκάρω με περιγραφή στον υπολογιστή και μετά να μπορώ να τις δω μέσω του κινητού η tablet.

Δηλαδή τώρα που τελειωσε το κυνήγι έχω βρει τα μέρη που πήγα και θέλω να τα κάνω save με περιγραφή και όταν τα χρειαστώ πάλι να μπορέσω να μπω από το κινητό μου και να οδηγήσω μέχρι εκεί, αν και δεν το χρειάζομαι μονο για το κυνήγι.
Φίλε εγώ το κάνω αυτό που λες με το google earth, απλά έχει μια μικρή διαδικασία. Αρχικά μαρκάρεις στο google earth τα σημεία που θές. Αυτά μετά μπαίνουν αριστερά στον φάκελο My places( Τα μέρη μου). Εσύ δημιούργισε εναν νέο Φάκελο ( ας πουμε Κινητο)(Δεξι κλικ στο " Τα μέρη μου"--> Προσθήκη--> Φάκελος) και κάνε drag and drop(To πατάς το μέρος που θές και με πατημένο το ποντίκι το πας πανω απο τον φάκελο που δημιούργισες και το αφήνεις) μεσα τα μέρη που θες. Μετά δεξί κλικ στον φάκελο που δημιούργισες---> Αποθήκευση μέρους ως. Θα ανοίξει ένα παράθυρο και το αποθηκεύεις ως τυπο "kinito".kmz ( ΟΧι .kml που ειναι η αλλη επιλογή) Εχεις κατεβασμένο στο κινητό σου το google earth. και περνάς το αρχείο που αποθήκευσες πριν, στο κινητό σου. ανοίγεις το αρχείο. Σου λεει με τι μπορέι να το ανοίξει. Επιλέγεις google earth και έτοιμος. Ολα τα σημεία σου είναι περασμένα στο κινητό. Αν έχεις πρόβλημα με οτιδήποτε στείλε μου.
 
Back
Top